Naše chutě na syrové ovoce a studené zeleninové saláty se zmenšily a do cvičení se musíme hodně

přemlouvat. Možná to souvisí s rytmy přírody a přirozenými biorytmy člověka, které v nás zůstaly ještě z dob našich předků – sběračů a zemědělců. Tradiční koloběh jarního probouzení, letní aktivity, podzimního usínání a zimní pasivity se promítá i do nynějšího plynutí času. V minulosti si lidé na zimu vytvářeli zásoby nejen v podobě plných sýpek, ale také ve formě tučných těl. Časy, kdy zimní kila byla pro člověka výhodou, jsou však minulostí.

 

Stejně jako kdysi konzumujeme během zimy tepelně upravenou a kaloricky vydatnější stravu než v létě; našim tělům tím dodáváme méně potřebných vitaminů a minerálů. Právě nadbytečný příjem kalorií a méně fyzické aktivity se projevuje pozvolným přibíráním na váze. Mnohdy si neuvědomujeme, že sezónní proměně podléhá i spektrum nápojů. Pijeme teplé slazené čaje nebo polévky. Náš organismus potřebujeme zahřát, ale fyzická práce nebo pohyb nejsou pro každého z nás oblíbené prostředky. Na rčení „tebe hřeje mládí“ asi něco bude – mládí nejen, že hřeje, ale také má dost energie odolat  podzimním splínům a zimním chmurám. K zimní skleslosti a pochmurné náladě přispívá dlouhodobý nedostatek světla. Krátké dny a dlouhé noci nám nedávají mnoho možností k aktivitě, ba naopak jsou důvodem únavy, podzimní či zimní melancholie. Citlivější jedinci nemají pouze horší náladu, ale cítí se celkově „pod psa“, ztrácí zájem o jakýkoliv sport či pohyb. Ženy zahánějí smutek nejčastěji sladkostmi a čokoládou, což není zdravé řešení.

 

Ti, kteří si dokáží udržet štíhlou linii a dobrou náladu po celý rok, spadají především do mladší věkové kategorie. S přibývajícím věkem začíná s kily a zimní únavou bojovat i ten, jehož organismus dříve sršil energií a tuky rychle spaloval. Je prokázáno, že průměrný nárůst váhy v zimním období se pohybuje mezi 3 až 6 kilogramy, zejména po 35. roce života. Pokud chcete zimním kilům předejít a navíc posílit imunitu organismu v kritickém podzimní období, je tu nový doplněk stravy - FORMIA4 ZIMNÍ PÉČE.

 

FORMIA4 ZIMNÍ PÉČE má pochopení pro zranitelnost duše i těla v zimním období, respektuje sezónní výkyvy aktivity našeho organismu, ale především nás v tom nenechá samotné. Pomáhá zvýšit obranyschopnost našeho těla a hlavně udržet váhu a kondici pod kontrolou po celý rok. Více informací najdete na www.formia.cz.

Reklama