varuje čtenářka s nickem black.bird.third a přidí´ává k dobrému příhodu, jak se zamotala do tkaniček svých oblíbených bot a byla z toho dlaha na celé paži. Doma malé dítě a ona lazar.

Přeji pěkný den všem.Mám ráda babí léto. Není takové horko jako v létě, ale ještě není zima. Po ránu, když je chladněji, se krásně dýchá. A odpoledne sluníčko pěkně hřeje. Ráno si na sebe beru (krom jiného) nějaký lehčí svetr, přes den už chodím bez něj. Jen mě potom nebaví ty všechny sundané svršky nosit v rukou. Jenže je lepší mít víc vrstev, které můžete sundat, než se klepat zimou.

Nebaví mě třídění oblečení. Taky nemám, kam bych to uklízela. Dvakrát do roka projdu celou skříň, co mi není, dám stranou. To potom nabídnu sestře, jestli by se do toho nevešla a hlavně jestli by se jí to náhodou nelíbilo. Ona má asi tak padesát kilo i s postelí.

Co nechce ani ona, vozím na charitu. Alespoň někomu to může pomoct. Samotnou kapitolou je třídění věcí dětem (4,5 a 1,5 roku). To je sort, že by mě omylo. Něco je staršímu. Něco mu už není, ale ještě to není tomu malému. Další kategorie je to, co je malému. A poslední, co už není ani malému. Takže ve skříních máme oddělené oblečení pro oba dva, v šuplíku to, co ještě není malému a do krabic dávám to, co už je malinké. A ještě třídit na zimní a letní? Zimní v létě dám do zadních poliček a je hotovo. V zimě hromádky vyměním a je to.

Ráda kombinuji věci letní a podzimní. Sukni a svetr, kalhoty a krátké tílko. Tím, že jsem s dětmi doma, můžu ráno nosit teplejší věci a v poledne už jdu ven třeba jen v sukni a tričku.

Oblečení moc nekupuji. Ale před čtyřmi roky jsem si na konci léta koupila Goretexové boty. Byla to dobrá investice. Stály sice přes tři tisíce, ale jsou téměř jako nové. Hlavně, hřejí. Když je ráno zima, hlásí déšť a je počasí pod psa, klidně si je obuji i v létě. Nepropustí vodu.

boty

Jenže loni jsem na to trošku „dojela“. Začátkem září bylo ráno chladno a pršelo. Tak jsem si vzala ony boty (viz foto) a šla na zahradu (nemáme ji u domu). Jenže během hodiny se udělalo celkem horko. A boty začaly hřát... Rozvázala jsem si tkaničky, částečně je vymotala, udělala kličky, abych po tkaničkách nešlapala. Hned mi bylo lépe. Ale pak jsem potřebovala někam popojít, klička levé boty se mi zahákla do očka pravé boty, já nemohla pravou nohu zvednout a už jsem ležela na zemi. Manžel, když šel okolo, říkal: „Co blbneš, proč sedíš na zemi?“

Ten večer jsem dostala v nemocnici dlahu na celou ruku. Od prstů až po rameno. Doma malé dítě, já napůl chromá. Manžel si vzal ošetřovačku a staral se nejen o dítě, ale i o mě. Ty boty jsem uklidila hodně hluboko do botníku a až do pozdního podzimu nosila letní na suchý zip.

Proto, milé ženy: Kombinujte letní s podzimním, ale pozor na zimní boty v létě!

S pozdravem black.bird.third

Milá black.bird.third, to se vám mohlo stát klidně i v zimě. Občas se tkanička ráda rozváže sama

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, ještě máte chvilku, abyste napsala něco k dnešnímu tématu. Bude to také příhoda, nebo jen názor na to, co nosit v tomto předpodzimním čase.

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama