Domácnost

Pozor na veterináře

Jak to bylo s Badym čtenářky Shb a veterinářem? No, nebyla to pěkná zkušenost...

Myslíte si, že za níže popsané problémy, mohl skutečně veterinář?


Dobrý den,

tak k tomuto tématu ráda přispěju a Cháronka podpořím :o)

Mám labradora - Badyho, je to zlatej pejsek, poslušnej šikovnej, umí zhasnout, podat ponožku, zvonící telefon, prostě asistent jak vyšitej, no mají to labradoři prostě v povaze, chtějí u všeho být a všechno s Vámi dělat :o)

Bady

Jednou si ale Bady ošklivě strhnul nehet o škrabák, tak jsme navštívili veterinu a tam mu to doktorka, pod narkózou!, strhla, a to plakal i skrz tu narkózu. Po té mu píchla „probuzovák" a během 10 minut byl vzhůru, vyšli jsme ven z veteriny a byl chudáček tak omámenej, že šel mezi mnou a přítelem a opíral se o nás, tak jsem svlíkla svetr, dala na zem a položila ho, ať si ještě odpočine, no byl z toho mimo ještě snad den.

To ale není konec, když byl v narkóze tak mu rovnou doktorka zastříhla (nikdy dřív to nepotřeboval, venku se to obrousí) nějakýma kleštěma co tím dělá kdovíco a kdovíjak nemocným psům nehtíky. No a během 3 dnů začaly Badymu slejzat všechny nehtíky, hnisat, muselo ho to bolet, to bylo evidentní. Takže si dodnes myslím, že mu tam něco zanesla těmi kleštěmi doktorka. Nakonec musel absolvovat stěry, rozbory (jak všichni víme žádná levná záležitost) a ve finále měl téměř 2 měsíce antibiotika, všechny nehty slezly, a dodnes je má nějaký zakrnělý nebo co, řekla bych, že už ani pořádně nerostou.

Bady

No, řeknu Vám, že byl celou dobu otupělej, smutnej měl špatnou srst z těch prášků a unavenej, no prostě jako nemocnej pejsek, doktorům tedy moc nevěřím, na tuhle veterinu už nechodím a razím teorii, že když se občas něco stane, jako malá ranka na srsti, třeba ze psí „hádky" :o) tak nejlépe si to pes vylíže sám nebo ranky od klítěte nebo na místě kam si nedosáhne, čistím slivovicí, funguje na mně a na něj taky, je to všelék :o)

Každopádně přejeme Cháronovi brzké uzdravení a hodně síly jemu i pánečkovi :o)

Shb

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Shb, díky moc i za podporu!

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

   
17.02.2010 - Zvířátka - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Enny [*]

  dadma — #7 Pana doktora Frýbu  znám, operoval nám fenku ( utržené vazy) 100% práce a přístup Sml59

  superkarma: 0 17.02.2010, 16:10:11
 2. [7] dadma [*]

  Náš pes,když byl štěně, tak měl několik operací.Bohužel jsme si vzali psa od nesolidní chovatelky.Připouštěla psy, které by neměla.Měl dědičné vady.Jezdíme z Chomutova k veterináři MVDr.Frýbovi do Žatce.Jsme spokojeni pan doktor nám vše vysvětlí dokonce i namaluje co a jak bude pejskovi dělat.Takhle s vámi nemluví ani lékaři v nemocnici. Náš pejsek měl nesestouplá varlata,usilovným masírováním mu jedno sestoupilo, ale druhé muselo ven,potom mu začali růst druhé zuby,ale ty první vůbec nevypadaly,tak taky musely ven a za třetí měl dysplasii kyčle,takže nohu mu pan doktor taky operoval. A ještě za zákroky účtuje poloviční nebo třetinové ceny než jinde.Nejde mi o peníze ,ale myslím si ,že ostatní to mají předražené.Taky má v čekárně stále plno.Na očkování chodím u nás v místě bydliště.

  1. na komentář reaguje Enny — #8
  superkarma: 0 17.02.2010, 15:39:09
 3. avatar
  [6] Eva Soukupová [*]

  Teda Bady má krásnou srst! To "nějakýma kleštěma co tím dělá kdovíco a kdovíjak nemocným psům" bych nebrala tak tragicky. Já mám zdravou goldenku, ale občas s ní taky zajdu na zatřižení drápků. Třeba teď v zimě si je nemá jak obrousit a jako štěnátku jí rostly hodně rychle, tak jsme vzali k vetovi na zastřižení Sml80 Problém nebyl nikdy.

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:36:50
 4. [5] Králíček4 [*]

  My si jednou dovezly nemocné štěně od pejskaře a na veterině nám ho léčili tak,že neoočkovaného ho dali do kotce po psovi s psinkou.Bohužel ji také dostal,tak než ho zkoušet léčit a nechat ho trápit jsme ho nechali s těžkým srdcem uspat.Rovnou nám řekli,že úspěch na vyléčení se rovná nule.

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:27:07
 5. [4] jastura [*]

  to je síla, naštěstí máme dobrého vet.

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:24:52
 6. [3] tvrdikova12 [*]

  Sml68já mám taky špatný zkušenosti...s přítelem jsme si pořídili naše první a moje vytoužený zvířátko...freťáka...a když ve 3měsících přišel čas očkování,odkázala mě máti na svoji známou veterinářku a ta to s injekcema pohnojila natolik,že nám brouček do týdne odešel a spřítelem jsme zase samiSml15

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:20:20
 7. avatar
  [2] malvina [*]

  Sml16náš  veterinář  byl  svinák PRVNÍ KATEGORIE.  Když nám onemocněl  haskoun,   BILLY, stále od  nás  tahal peníze , a už vědel , že není   záchrany. Dokonce nám  doporučoval   už u umírajícího  BILÍKA, límec za 750 korun.

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:12:59
 8. avatar
  [1] kyka [*]

  Brrrr, to mi jde úplně husí kůže na zádech. My máme naštěstí veterináře kamaráda a tak mu naprosto důvěřuju, ale doktor, který víc škodí než pomáhá, to je jak zlý sen. Sml15

  superkarma: 0 17.02.2010, 15:02:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme