Bulvár

Pozor na upíry, kteří nám vysají energii!

Také se vám stává, že se vrátíte z nějaké návštěvy či jednání, a ačkoliv nedošlo k žádné nepříjemné situaci, padne na vás nevysvětlitelná únava až slabost? Pak jste se patrně setkali s upírem, tj. člověkem, který vysává energie z lidí kolem sebe.

Pod pojmem upír si už dávno nepředstavujeme jen tropického netopýra, jenž se živí krví teplokrevných živočichů, nebo hororovou postavu, která v mrazivých scénách saje s jasným cílem krev dokonce lidem. Jsou tu totiž ještě energetičtí upíři. A když se nad tím zamyslíte, určitě se vám vybaví někdo, komu toto označení sedne jak zadek na hrnec.

woman talking

Bohužel nevypadají ani jako děsivý netopýr, ani jako hrůzostrašná figura. Naopak. Na první pohled působí dokonce obvykle velmi milým dojmem.

Stačí ovšem několik minut strávených v jejich přítomnosti či dokonce jen telefonický hovor s nimi - a cítíme, že z nás něco odchází. Je to energie, kterou tito upíři zcela vědomě, a jiní nevědomky vysávají ze všech, kdo jsou jim ochotni ji poskytnout, resp. se tomuto procesu nebrání.

 • Energetičtí upíři se většinou zaměřují na tzv. hodné lidi, kterým je žinantní říci důrazně dané osobě, upírovi, že takto tedy ne.

Nejtěžší je situace, kdy se energetičtí upíři vyskytují v našem nejbližším okolí a společenské konvence nás v podstatě nutí se s nimi pravidelně setkávat. A česnek ani svěcená voda zde nepomáhají.

Pokud si ovšem chceme udržet duševní a fyzické zdraví, měli bychom si dávat na tato individua pozor, vyhýbat se jim a důrazně se jejich „neviditelným útokům“ bránit. To se ovšem lehce řekne, ale hůře už vykoná.

Pomineme-li různé esoterické rady jako vytvořit si ochranou bublinu, nosit amulet či jiné rituály, pomáhá být důsledně asertivní a nenechat se vtáhnout do situace, v které přicházíte o svou energii. Odborníci radí přetrhnout tok- tj. položit telefon, odejít z místnosti.

Mluv, mluv, zajímáš mě?

Říká se, že sdělená starost je poloviční starost, a tak se většina z nás o své problémy velmi často dělí se svými přáteli. Pokud je tento stav v rovnováze a víme, že „problémy“ proudí v přiměřené míře oběma směry, je vše v pořádku.

Často se ovšem stane, že si nás vybere nějaká „spřízněná“ duše a svoje starosti do nás „futruje“ v pravidelných dávkách. Zcela bez ostychu také očekává, že všechny její bolístky budeme aspoň teoreticky řešit, aniž by nám naši invenci vracela.

upíři

Řadu let jsem měla opravdu dobrou kamarádku, ale pak se z rodinných důvodů musela přestěhovat do jiného města a strašně se změnila,“ vypráví o své zkušenosti třicetiletá Andrea. „V podstatě se děsím každého jejího telefonátu, protože mi neustále dokola vypráví, jak se cítí špatně a co vše jí vadí na jejím životě, práci, rodině. Obvykle se jedná asi o hodinový monolog, po které řekne, že se jí díky mně ulevilo a že mám být ráda, že já se mám o tolik lépe než ona. A zavěsí. Přiznám se, že už jsem asi dvakrát použila společenskou lest a řekla jí, že musím něco urgentního vyřídit. Je mi z toho smutno, ale nechci nechat na sebe přenášet její negativní vnímání světa, zvlášť když vím, že nedělá nic pro to, aby jej zlepšila. Stěžovat si a závidět je cesta do pekel.“

Samostatnou kapitolou energetických upírů jsou pak manipulátoři či přímo citoví vyděrači, kteří nejen že nás oslabí odběrem energie, ale využijí tohoto stavu pro svůj prospěch. Používají spojení jako „dlužíš mi to“, „pro mě to přece uděláš“, „jsme kamarádi“, „jsme rodina“, atd.

Jak se tomu všemu bránit? Jedna moje dobrá kamarádka, jež denně pracuje s lidmi, říká, že člověk na vše může použít kouzelnou formuli „já nechci“. A hlavně se pak také tak chovat.

Máte ve svém okolí takového upíra?

Možnost%
Bohužel ano a vím o tom již delší dobu.38,8
Když o tom tak přemýšlím, tak asi ano.44
Ne, je to blbost.9
Nemám na to názor.8,2

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

   
16.03.2017 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [15] bobubobulka [*]

  Já se se svou kamarádkou upírkou musela přestat stýkat, což mě mrzí, ale už to dál nešlo. Sml15 Když nepřijela na několika hodinovou návštěvu, tak byla schopna mi denně volat a stěžovat si na svůj život.

  superkarma: 0 26.03.2017, 17:16:09
 2. avatar
  [14] AmeA [*]

  Ano jsou lidští upíři Sml24

  superkarma: 0 17.03.2017, 20:48:21
 3. avatar
  [13] Majoranka1997 [*]

  Kdo nemá svého upíra, že Sml30? No, ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nikoho takového zatím neznám a asi bych ani nikoho takového ve svém okolí mít nechtěla - tato odpověď mi v anketě chybí...

  Mě osobně energii ubírá nepořádek, hlasité projevy, pomlouvační lidé - a tak si nic takového kolem sebe nepěstuji a nevyhledávám Sml22

  superkarma: 0 16.03.2017, 19:35:06
 4. avatar
  [12] peetrax [*]

  sanvean — #2 to je super. Sml67

  superkarma: 0 16.03.2017, 17:49:16
 5. avatar
  [11] SNÍŽEK [*]

  negativních lidí je většina Sml22

  superkarma: 0 16.03.2017, 15:05:37
 6. avatar
  [10] Lídy [*]

  Bohužel u nás je to vyrovnané: každá rodina (moje i manželova) máme jednoho upíra. Bohužel je to jako boj s větrnými mlýny; když se jedná o nejbližší, úplně ten kontakt vypustit nejde a někdy je vyčerpávající i to minimum času s nimi.

  superkarma: 1 16.03.2017, 14:53:59
 7. [9] Rikina [*]

  gerda — #1 Ona řada těch knih o asertivitě vůbec o asertivitě není. A pomoc bližnímu v maléru by měla být samozřejmostí. Ovšemže je třeba dbát na to, aby se tím, že pomůže jinému, člověk sám nedostal do nějaké tristní situace. Když neumím plavat, nebudu zachraňovat tonoucí. Taky člověk nemůže zachraňovat všechny a všechno, to mohl jen Superman, a i ten s tím měl potíže. Sml80 Ale zas na druhou stranu takoví lidi, co jsou "asertivní" až na půdu a pro druhého prstem nehnou, těch je taky dost. Sml15

  superkarma: 2 16.03.2017, 11:47:06
 8. [8] Rikina [*]

  Ve slušné společnosti platí, že dovolávat se něčí vděčnosti je nepatřičné, a lze to udělat jen v opravdu nejvyšší nouzi. To je to "dlužíš mi to", nebo "pro mě to uděláš" - a jestliže člověk tohle vysloví, měl by vědět, že to je konečná, že ten dotyčný to sice udělá, protože to "dlužil", ale tím končíme - nikdy už nic dalšího nebude, jsme vyrovnáni a nazdar. To ostatně platilo i v pohádkách či jiných příbězích. Co se týká energetických upírů, klikám v anketě na "je to blbost", nic takového neexistuje. Sml80

  superkarma: 0 16.03.2017, 11:40:09
 9. [7] MARIE MATEJKOVA [*]

  Znám, musela jsem radikálně řešit. Moc mě to vyčerpávalo.

  superkarma: 0 16.03.2017, 10:52:44
 10. avatar
  [6] Myškomedvídek [*]

  u kamarádky jsem to zažilaSml22

  superkarma: 1 16.03.2017, 10:31:36
 11. avatar
  [5] Pipa.v [*]

  Taky jsem se od jedné takové odstřihla. Nevzala to moc dobře. Ale takový je život.

  superkarma: 2 16.03.2017, 10:20:57
 12. [4] bobani [*]

  nevím o tom

  superkarma: 0 16.03.2017, 09:59:51
 13. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml15tako jsem to zažila u dvou "kamárádek" - rozešla jsem se s nima, i když to bylo dost těžké, ale ulevilo se mi..... já jsem byla pořád ta špatná když jsem se je pokoušela naladit pozitivně a říkat jim, že ne vžy je všechno jen černo-bílé.

  superkarma: 2 16.03.2017, 09:59:42
 14. avatar
  [2] sanvean [*]

  gerda — #1 Taky jsem sbírala odvahu, šlo o mně milou osobu, kterou sužují neduhy stáří. Mně pomohlo říct klidným tónem ,, Jsi strašně negativní, od začátku, co jsi přišla, mluvíš jen o negativních věcech. Sama si tím ubližuješ." Zarazila se a přitakala, evidentně si to vůbec neuvědomovala. Když k tomu pak časem zase sklouzávala, jemně jsem jí to připomenula a dnes už si to hlídá, je s ní fajn pobytí Sml22

  1. na komentář reaguje peetrax — #12
  superkarma: 4 16.03.2017, 09:05:20
 15. avatar
  [1] gerda [*]

  V naší kultuře je zažitý model být co nejvstřícnější k člověku v nouzi. I v pohádkách byl Honza odměněn, když podaroval žebráka. Ano, je to pěkné a svědčí o ušlechtilosti ducha, podat pomocnou ruku. Jenomže...taky máme hezké úsloví Pro dobrotu na žebrotu, případně Podej prst a....(nejmenuju se KateřinaSml30). I když se po revoluci vyrojilo X knih o asertivitě, pořád to - konkrétně mně - moc nejde. Je těžké říci NE, NELÍBÍ SE MI TVÉ ŘEČI, NECHCI TO POSLOUCHAT, VADÍ MI TO. Protože tím většinou situaci zhoršíme a dočkáme se slz, výčitek a dalšího slovního průjmu. Jak to udělat slušně a přitom se nevymlouvat? To je, oč tu běží...Sml15

  1. na komentář reaguje sanvean — #2
  2. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 3 16.03.2017, 07:07:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme