Zdraví

Pozor na to, jak si čistíte zuby. Špatná technika může způsobit jejich přecitlivělost

Špatnou technikou čištění zubů si můžete přivodit různá onemocnění chrupu, mezi nimi také bolestivou přecitlivělost zubů. Nezanedbávejte proto svou ústní hygienu. Zvolte vhodný zubní kartáček, zubní pastu a případně i ústní vodu, které vám pomohou chránit se před kazem a přecitlivělými zuby. Skvělé jsou například produkty z řady elmex® Sensitive.

žena

Pokud si čistíte zuby špatnou technikou, snadno mohou vaše zuby či dásně onemocnět bez ohledu na to, kolik času ústní hygieně denně věnujete. Častým problémem, který vzniká v důsledku nesprávné techniky čištění zubů, je jejich přecitlivělost.

„U zdravých zubů jsou zubní krčky chráněny dásněmi. Pokud si však nečistíme zuby správně a důkladně, může docházet k ústupu dásní, obnažení těchto zubních krčků a také následnému vzniku kazu zubního krčku. Některé z agresivních látek v našich ústech, jako je například příliš horký, studený nebo kyselý nápoj, se pak dostávají do kontaktu s dentinovými tubuly, kanálky nacházejícími se v oblasti zubního krčku. Skrze kanálky se dráždivé podněty agresivních látek mohou přenášet až k zubním nervům a vyvolávat přecitlivělost zubů,“ popisuje dentální hygienistka Jana Smažíková.

Abyste se vyhnuli problému s přecitlivělými zuby, používejte kartáček s měkčími vlákny.  Při čištění zubů si dejte pozor, abyste na kartáček příliš netlačili. Se správným nácvikem techniky čistění zubů a výběrem vhodné pomůcky vám pomůže dentální hygienistka nebo zubní lékař.

elmexK mechanickému odstranění zubního plaku, svěžímu dechu a příjemnému pocitu po čištění zubů napomáhá také zubní pasta, která by navíc měla obsahovat i látky podporující ochranu zubů. Speciálně pro péči a ochranu obnažených zubních krčků byla vyvinuta zubní pasta elmex® Sensitive Professional™. Pro lokální péči lze nanést pastu špičkou prstu na postižený zub a jemně jej masírovat. Každý den tento proces dvakrát zopakujte po dobu jedné minuty. Pasta díky své technologii Pro-Argin® poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Při dlouhodobém užívání napomáhá uzavírání zubních kanálků vedoucích až k zubním nervům a zamezuje tak bolesti z přecitlivělých zubů.elmex

Toužíte po přirozeně bílém úsměvu, ale obáváte se hypersenzitivity zubů? Pak zvolte zubní pastu elmex® Sensitive Professional™ Gentle Whitening. Pomáhá bojovat s přecitlivělými zuby a navíc efektivně odstraňuje skvrny na povrchu zubů, díky čemuž zůstává chrup přirozeně bílý.

elmexV případě přecitlivělosti zubů je vhodné kombinovat zubní pastu společně se zubním kartáčkem elmex® Sensitive Extra Soft, jehož vlákna jsou měkká. Při zvýšené kazivosti a citlivosti zubů je vhodné užívat také ústní vodu elmex® Sensitive Plus, která díky svému složení vysoce účinného aminfluoridu a ochranného polymeru uzavírá dentinové tubuly. Zamezuje tak přenosu agresivních podnětů a brání také před vznikem kazu zubního krčku.

Pro vice informací navštivte www.elmex.cz.

 

!!! POZOR SOUTĚŽ !!!

Odpovězte správně na soutěžní otázku a získejte balíček se zubními pastami elmex® Sensitive Professional™ a elmex® Sensitive Professional™ Gentle Whitening, zubním kartáčkem elmex®Sensitive Extra Soft a ústní vodou elmex® Sensitive Plus, které budete moci otestovat a podělit se o své zkušenosti s produkty. Balíček s produkty obdrží pět výherců.

Soutěž najdete ZDE.

   
31.10.2016 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] zzandaa [*]

  Mě více sedí na citlivé zuby sensodyne. Když došla, vyměnila jsem za něco jiného a po týdnu se hodně rychle zase vracela.

  superkarma: 0 31.10.2016, 21:20:38
 2. avatar
  [3] RenataMor [*]

  Sml67Sml59

  superkarma: 0 31.10.2016, 20:11:15
 3. [2] Klára Křížová [*]

  Sml67

  superkarma: 0 31.10.2016, 13:40:26
 4. avatar
  [1] metro84 [*]

  Elmex je fajn, nyní plánuji nákup, ale té fialové.

  superkarma: 0 31.10.2016, 12:05:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme