Špatnou technikou čištění zubů si můžete přivodit různá onemocnění chrupu, mezi nimi také bolestivou přecitlivělost zubů. Nezanedbávejte proto svou ústní hygienu. Zvolte vhodný zubní kartáček, zubní pastu a případně i ústní vodu, které vám pomohou chránit se před kazem a přecitlivělými zuby. Skvělé jsou například produkty z řady elmex® Sensitive.

žena

Pokud si čistíte zuby špatnou technikou, snadno mohou vaše zuby či dásně onemocnět bez ohledu na to, kolik času ústní hygieně denně věnujete. Častým problémem, který vzniká v důsledku nesprávné techniky čištění zubů, je jejich přecitlivělost.

„U zdravých zubů jsou zubní krčky chráněny dásněmi. Pokud si však nečistíme zuby správně a důkladně, může docházet k ústupu dásní, obnažení těchto zubních krčků a také následnému vzniku kazu zubního krčku. Některé z agresivních látek v našich ústech, jako je například příliš horký, studený nebo kyselý nápoj, se pak dostávají do kontaktu s dentinovými tubuly, kanálky nacházejícími se v oblasti zubního krčku. Skrze kanálky se dráždivé podněty agresivních látek mohou přenášet až k zubním nervům a vyvolávat přecitlivělost zubů,“ popisuje dentální hygienistka Jana Smažíková.

Abyste se vyhnuli problému s přecitlivělými zuby, používejte kartáček s měkčími vlákny.  Při čištění zubů si dejte pozor, abyste na kartáček příliš netlačili. Se správným nácvikem techniky čistění zubů a výběrem vhodné pomůcky vám pomůže dentální hygienistka nebo zubní lékař.

elmexK mechanickému odstranění zubního plaku, svěžímu dechu a příjemnému pocitu po čištění zubů napomáhá také zubní pasta, která by navíc měla obsahovat i látky podporující ochranu zubů. Speciálně pro péči a ochranu obnažených zubních krčků byla vyvinuta zubní pasta elmex® Sensitive Professional™. Pro lokální péči lze nanést pastu špičkou prstu na postižený zub a jemně jej masírovat. Každý den tento proces dvakrát zopakujte po dobu jedné minuty. Pasta díky své technologii Pro-Argin® poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Při dlouhodobém užívání napomáhá uzavírání zubních kanálků vedoucích až k zubním nervům a zamezuje tak bolesti z přecitlivělých zubů.elmex

Toužíte po přirozeně bílém úsměvu, ale obáváte se hypersenzitivity zubů? Pak zvolte zubní pastu elmex® Sensitive Professional™ Gentle Whitening. Pomáhá bojovat s přecitlivělými zuby a navíc efektivně odstraňuje skvrny na povrchu zubů, díky čemuž zůstává chrup přirozeně bílý.

elmexV případě přecitlivělosti zubů je vhodné kombinovat zubní pastu společně se zubním kartáčkem elmex® Sensitive Extra Soft, jehož vlákna jsou měkká. Při zvýšené kazivosti a citlivosti zubů je vhodné užívat také ústní vodu elmex® Sensitive Plus, která díky svému složení vysoce účinného aminfluoridu a ochranného polymeru uzavírá dentinové tubuly. Zamezuje tak přenosu agresivních podnětů a brání také před vznikem kazu zubního krčku.

Pro vice informací navštivte www.elmex.cz.

 

!!! POZOR SOUTĚŽ !!!

Odpovězte správně na soutěžní otázku a získejte balíček se zubními pastami elmex® Sensitive Professional™ a elmex® Sensitive Professional™ Gentle Whitening, zubním kartáčkem elmex®Sensitive Extra Soft a ústní vodou elmex® Sensitive Plus, které budete moci otestovat a podělit se o své zkušenosti s produkty. Balíček s produkty obdrží pět výherců.

Soutěž najdete ZDE.

Reklama