Někdo vám udělá na silnici myšku a vy si plným právem ulevíte: „Nabourej se, blbečku!“ Může se ale takové přání vyslovené mimoděk vyplnit? A jak je to se škodolibými či zlými přáními obecně? O tom jsme si povídali s šamanem Pavlem Švarcem.

S šamanem Pavlem Švarcem se znám již nějakou dobu, a tak když jsem uvažoval nad článkem o přáních, byla pro mne volba odborníka jasná...

Pavel ŠvarcPavle, když to řekneš obecně, mohou se přání vyplnit?
Určitě.

A jaká přání? Když si třeba mimoděk přeji, aby si někdo, kdo mi právě udělal na ulici v autě myšku, zlomil nohu, může to být nebezpečné?
Může, protože vysíláš negativní energii proti tomu konkrétnímu člověku. Nemusíš to ani vyslovit. Například stačí, když se žena v obchoďáku otočí se za jinou skutečně krásnou a atraktivní ženou a zle se na ni podívá, tak to ta krasavice pocítí. Určitě to ale neplatí do puntíku: Když řekneš „Zlom si nohu“, tak si ji dotyčný pravděpodobně nezlomí. Ale je-li tam velmi siný záměr, tak se dotyčnému může něco stát.

To zní hodně děsivě. Jaká přání jsou vlastně nejnebezpečnější?
Nejnebezpečnější přání jsou určitě ta, která mohou ublížit druhému člověku.

To jsme si úplně nerozuměli, já teď spíš myslím, jestli je nebezpečnější, když něco vyslovím mimoděk, anebo když něco někomu přeju dlouhodobě a doopravdy...
Když tě někdo sepsuje v obchoďáku, tak to sice narazí, ale není v tom taková síla, jako když jde někdo za záměrem ublížit. V šamanismu nepoužíváme slovo přání, ale slovo záměr. Každý máme nějaký, a s ním buď kráčíme, nebo ne. Dobře se to vysvětluje na narození - když se miminko narodí, je jeho záměrem žít a udělá pro to maximum, veškerá energie pak jde s tím. Takže záměrná přání jsou daleko horší, ale nepodceňoval bych ani ta mimoděk.

Může člověk, který přání vysloví, udělat něco pro to, aby se nevyplnilo?
Bavíme-li se o momentální energii, tak je slovo jako vystřelená kulka. Už se to jednou stalo a vzít zpátky se nedá. Stačí, když půjdeš po schodech, někdo se na tebe zle podívá a řekne: „Ty seš ale kretén.“ Už v tom je negativní energie, i když se ti dotyčný pak omluví. Člověk by měl prostě volit slova, je to střelná zbraň.
A bavíme-li se o záměrných přáních, je to celkem jasné. Prostě to přestat dělat.

Může se nějak oběť špatných přání bránit?
Mystifikuješ, aby tě člověk, který proti tobě vysílá negativní energii, nemohl zaměřit. Takové situace se stávají často po rozvodech. Dobrá ochrana proti negativní energii je mít na krku zrcátko. To ji odráží pryč.

Tak snad abychom to povídání zakončili nějak pozitivně. Co udělat pro to, aby se mé přání vyplnilo? Když si přeji pro někoho něco dobrého, třeba aby byl zdravý...
První, co musím udělat, je mít sílu záměru (tedy jak říkáš, to přání), a pak k tomu udělat nějaký krok. Když budu sedět doma, tak se záměr moc plnit nebude. Když v daném směru budu něco podnikat, tak energie a svět půjde se mnou. Je tedy nutné nejen na věc myslet, ale i trochu konat.

Pavla najdete v 1. šamanské poradně

Kam dál?

Reklama