Sdružení Spotřebitel net se zaměřilo na nepoctivé e-shopy. Bylo to z důvodů zvýšené frekvence stěžovatelů-spotřebitelů. Nejčastěji zmiňovaným e-shopem byl rajnakupu.eu.

Do rukou se nám dostala zajímavá informace o nepoctivých e-shopech. Jejich evidencí se zabírá sdružení Spotřebitel net...

Nepoctivé e-shopy

Sdružení Spotřebitel net se zaměřilo na nepoctivé e-shopy. Bylo to z důvodů zvýšené frekvence stěžovatelů-spotřebitelů. Nejčastěji zmiňovaným e-shopem byl rajnakupu.eu. Shromáždila se nám velká spousta podnětů, které nám umožnily podat na něj trestní oznámení, pro podezření z trestného činu podvodu. Při té příležitosti se nám začaly shromažďovat od spotřebitelů stížnosti i na jiné e-shopy, které jsou zveřejněny na našich stránkách www.spotrebitel.net.

Sdružení Spotřebitel net radí lidem pokud se již rozhodnout v e-shopu nakoupit, aby zásadně nikdy neplatili za zboží předem, aby si před nákupem zjistili reference na obchod, aby se informovali o vlastnické struktuře e-shopu, adresách, případných kontaktech kvůli reklamaci zboží a aby si zjistili jestli daný e-shop nepodvádí.

Pokud se Vám stane, že Vás e-shop podvede, nebo jinak poškodí, obraťte se na naše sdružení - poradenská linka 775 476 080 v pracovní dny od 9 do 17 hod., nebo e-mail: spotrebitel@spotrebitel.net.

Za právní oddělení Spotřebitel net,
Ondřej Daněk

Reklama