Vztahy

Pozor na mamánky!

Končila jsem zrovna studia na peďáku. Můj milostný život stál  spíš za nic než za moc, ale mé smutnění dostatečně zaháněla vize blížících se státnic. Aby toho nebylo málo, nabídl mi kamarád místo v malém nakladatelství. Vzala jsem to, i když skloubit to se školou bylo docela náročné.

A pak přišlo léto. Jednou se nám náš pracovní večírek trošku rozjel a když nás unavený vrchní konečně vyhodil, rozhodli jsme se pokračovat u kolegy Aleše. Zábava pokračovala dál, volali jsme do různých rádií a hráli nám písničky na přání, objednávali jsme si pizzu po telefonu, hráli jsme fotbálek s jeho masážními míči. No, asi si dovedete představit…

Najednou jsem zjistila, že je skoro šest ráno, já si stále povídám s Alešem a ostatní se buď vypařili nebo vytuhli různě rozložení po bytečku. Poslední zbytky sebezáchovy ve mně volaly – neblbni, vźdyť je to KOLEGA! Ale to bych nebyla já. Jak se objeví něco pokud možno komplikovaného, tak si to nemůžu nechat ujít. Začali jsme spolu chodit.

Aby to bylo opravdu se vším všudy, tak jeho bývalá slečna Klaudie, byla taky od nás z práce. I když se s ním rozešla ona a před pár měsíci, tak se stejně neubránila uštěpačným poznámkám na moji adresu. Mrzelo mě, že mě Aleš proti ní nepodpořil, jenže jsem si to obhajovala jako jeho skvělou vlastnost předcházet konfliktům na pracovišti.

Ačkoli byl Aleš skoro o dvanáct let starší než já a měl svůj vlastní byt, stále přebýval u rodičů. Tvrdil, že je to pohodlnější, že to má blíž do práce. A já mu to samozřejmě odkývala. I když to znamenalo, že naše schůzky se odehrávaly pouze v době, kdy jeho rodiče odjeli na chatu. Ptala jsem se ho, proč ten svůj byt aspoň nepronajme? Jen mlčel… Brzo mi ovšem začal předhazovat, že bych neměla bydlet s mámou, že bych se měla osamostatnit (haha!).

Taky se zděsil, když zjistil, že neberu žádné antikoncepční pilulky(špatně je totiž snáším). Hned začal mluvit o tom, jak musím myslet na kariéru a na dokončení školy (to jsem měla asi měsíc před závěrečnou zkouškou).

Překvapovalo mě, že Alešova maminka se o něj pořád stará jak o malého, žehlí mu, pere, vaří, nakupuje. Pravda, on k ní byl pozorný, kupoval jí květiny, zval ji na večeře, chodil s ní na koncerty vážné hudby. Nicméně nikdy jí s ničím nepomohl – ani s nákupem, ani s venčením jejich rotvajlera Iggyho. Takže jeho mamka přiběhla s nákupem z práce, skočila se psem a hnedka se začala ohánět v kuchyni. Nemůžu o ní říct nic špatného, byla to docela příjemná paní, ale přišlo mi, že se o něj stará až moc.

Moje máma chtěla Aleše konečně poznat, a tak vzkázala, ať se u nás zastaví na Boží hod na svíčkajdu. Jen suše řekl, že na celé svátky musí být NUTNĚ doma s rodiči!!!! Neexistuje, aby se vzdálil, protože maminka dělá úžasný speciální štrůdl, nejlepší svíčkovou atd.

Pak jsme spolu s jeho kamarády odjeli na hory. Tam konečně i mně začalo docházet, že s tím pánem není vše úplně v pořádku. Nejsem nějak extra sportovní typ, ale taková procházka na mrazivém a jiskřivém horském vzduchu, to můžu. Ne tak Aleš. Za celý týden opustil chatu pouze jednou, a to když mu došly cigarety.Jinak seděl dole v baru, popíjel alko i nealko, jedl a čekal na večer, až se vrátíme z venku. Pak pařil až do rána.

Vrchol bylo, když si pro něj v neděli přijela maminka s tatínkem, kteří se vraceli z chaty. Já už jsem se k nim do vozu nevešla, měli s sebou ještě psa a děti Alešovy sestry. Aleš mi jen řekl, že už jedou. Když se nevejdu ke klukům do auta, tak prý jede nějaký linkový autobus. Se zbytkem sebeovládání a zaťatými zuby, jsem se ho optala, zda by nebylo lepší, kdybych zkusila dojet do Prahy na běžkách. Mlčel. A opět mu nic nedocvaklo.

Zato já jsem při pohledu na zadní světla jejich auta nevěděla, jestli mám brečet nebo vzteky řvát. Jedno mi ale bylo jasné – radši do konce života sama než TOHLE! S tímhle odhodláním jsem nasedla do auta k Jardovi (Alešův kamarád). Viděl, že mi není moc do skoku, tak jen sympaticky mlčel a dovezl mě až domů.

Alešek byl druhý den v práci samý med, napapaný a nažehlený od maminky. Když jsem mu řekla, že je mezi námi konec, vypadal překvapeně. Když zjistil, že to myslím vážně, tak se rozzlobil. Že prý stejně s nikým dlouho nevydržím, že nejsem typ na dlouhodobý vztah.

Polkla jsem slzy a rychle odešla. Jeho bývalka Klaudie se na mě v kanceláři kupodivu chápavě zadívala a řekla: „Maminka?“ Myslím, že to odpoledne zvonilo Alešovi a jeho máti v uších pěkně dlouho…

Pár dní na to volal můj zachránce Jarda, jestli bych nešla třeba do kina. To kino se nám teda trošku protáhlo, už jsme spolu pět let a ani ne za měsíc budeme už tři :)))))

 

   
14.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [119] kiky [*]

  tak podobně jsem na tom byla taky. Můj bývalý u mě byl o víkendu jen 2 hodiny dopoledne a na oběd jel k mamince,vrátil se až kolem 21 hodiny,vyspal se se mnou a odjel k mamince,že by se jí nelíbilo kdyby u mě přespal(je mu 25).Po roce jsem se s ním rozešla a on nechápal proč. Vysvětlila jsem mu,že je moc závislí na mamince,která mě nemá ráda-stejně tak jako ty přede mnou- Odpověděl,že to není pravda. Už je to rok a půl a až před týdnem to uznal. Ale prý se nemůže srovnat s naším rozchodem. Takže od těchto chlapíků ruce pryč.

  superkarma: 0 17.07.2005, 20:51:42
 2. avatar
  [118] Pajenka [*]

  Nyotaimori: no úplně jsem si ho představila jak by se tvářil,kdybych mu něco takového řekla a dost jsem se nysmála

  superkarma: 0 17.07.2005, 19:10:36
 3. avatar
  [117] lenig [*]

  Šárko, dobře jsi udělala, mamámky NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
  Buďte šťastní s Jardou a těšte se na

  superkarma: 0 17.07.2005, 18:29:51
 4. avatar
  [116] Odemětobě [*]

  medved: Jakobys psala o mojí mamince.

  superkarma: 0 17.07.2005, 09:02:06
 5. avatar
  [114] markeet [*]

  Meander: nadmerny vyskyt mamanku mohu jedine potvrdit - ucim na VS a takovych kolegu mam hned nekolik

  superkarma: 0 16.07.2005, 12:07:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [112] Pajenka [*]

  oprava-starším

  superkarma: 0 15.07.2005, 17:25:48
 2. avatar
  [111] Pajenka [*]

  V 15ti letech jsem chodila se starím klukem.Bylo mu přes 20.Už tehdy jsem poznala mamánka! Měli jsme mít rande,třeba jít do kina,ven nebo někam,ale on ne!Vždycky říkal"budeme se raději dívat s maminkou na televizi." Ach jo,jsem ráda že už s ním dávno nejsem.

  superkarma: 0 15.07.2005, 17:25:10
 3. avatar
  [110] Meander [*]

  Sasa: A já znám právě nejvíc mamánků, kteří pracují ve školství

  superkarma: 0 15.07.2005, 16:49:51
 4. avatar
  [108] Milford [*]

  Chudak mamanek, takhle ho pomlouvat ;-)

  superkarma: 0 15.07.2005, 09:02:15
 5. avatar
  [104] femme [*]

  mě děsně rozčiluje jedna moje kolegyně, která pořád nadává, jaký že si vzala mamánka a přitom z jejich syna dělá dalšího

  superkarma: 0 14.07.2005, 23:05:35
 6. avatar
  [103] *Kotě* [*]

  Jeden takový maminčin chlapeček byl moje první vážná známost. Byla to bohužel jen jedna z jeho báječných vlastností, také jsem posléze zjistila, že je těžký psychopat, ale nešť. Když jsem byla poprvé pozvána na rodinnou večeři, chovala se ke mně matinka (postarší paní, měla ho ve 40) jako med, ale posléze jsem se dozvěděla, že mu maminka následně sdělila, že pro něj zcela jistě nejsem vhodná dívka. No, od té doby nabral ten vztah obrátky směrem dolů a za půl roku se definitivně potopil.

  superkarma: 0 14.07.2005, 20:42:29
 7. avatar
  [101] kemy [*]

  vůbec se tomu nedivim, asi bych se z něj pomátla! hodně štěstí s járou a !!!

  superkarma: 0 14.07.2005, 19:11:03
 8. [100] Sasa [*]

  Hmmm, tak k tomu můžu taky nco dodat:
  Zaprvé to školství...pracuji v něm už dost let na to, abych mohla s klidným svědomím říct, že jsem v něm mamánka nepotkala, opravdu. A to teda u nás je opravdu nevídaně chlapů..opravdovejch chlapů!!!
  Za druhé..jednoho takovýho jsem si vzala a už to mamánek není. Když jsem u něj byla na první víkend a maminka s přiřítila s rohlíkama, aby se nasnídal, protože já určite koupila chleba, tak jsem si řekla, že bud ho chci a tohle dokážu zarazit a nebo nechci a ruce pryč. Jsme spolu 14 let a tak 1x za 1/2 roku z něj něco vypadne, ale to utnu a je klid.

  Univerzální recept neexistuje. Já jen jako první bod naznačila, že když maminku, tak maminku se vším všudy (at si to přebere, že?). Pak následovalo, že věci naše si budem řešit spolu, popř. mí rodiče a jeho máti mohou pomoci radou, kterou můžeme nebo nemusíme přijmout.
  No a nejdůležitější bylo NEZAVAZOVAT se a nedat příležitost, aby byl mamánek mamince za něco vděčnej. Třeba za to, že na víkend napekla! Neexistuje. Když ji jedno poslal domů s čerstvýma koláčema, že my máme, tak mi jí bylo líto (a navíc je má suprový, tvarohový s hruškovým povidlím), ale pomohlo to.

  superkarma: 0 14.07.2005, 18:58:08
 9. avatar
  [98] medved [*]

  Natalie: nic si z toho nedelej, moje mamka do me dycky hustila, abych si nevzala nejakyho neknubu, kterymu budu posluhovat, ale kdyz prijedeme na vikend tak pred nim panackuje jak zajic a me za nim posila, abych se ho zeptala, jestli si neda kaficko a babovcicku a kdyz by si dal...no tak mu ji ukroj ...a co bylo reci, aby neutiral po obede nadobi....a kdyz obcas prijde red na nas domaci system, kdy se na domacnosti podilime oba, tak misto aby to ocenila, tak je manzel oznacen za chudaka ...ja to proste nechapu....mamka myslim rozumove chape, ze zenska neni poskok chlapa, ale v realnem zivote to uplatnovat neumi

  superkarma: 0 14.07.2005, 17:05:55
 10. avatar
  [97] Meander [*]

  Natalie: Svou extchyni jsem odrovnala sdělením, že už několik let nežehlím vůbec nic.

  superkarma: 0 14.07.2005, 16:32:09
 11. avatar
  [95] Léthé [*]

  Jééé…a já mám občas i výčitky, že se o svoje dospělé děti moc nezajímám. Zajímá mě jen jedno a to, že jsou v pořádku a to mi stačí .

  superkarma: 0 14.07.2005, 16:28:31
 12. avatar
  [94] Odemětobě [*]

  Renetk: Ani se nedivím,když tak vyčníváš z davu,to se na dědině neodpouští,že nekrmíš prase.Já žiju ve městě s 13 000 obyvatel a je to jen a jen větší vesnice.Byli jsme 1.v ulici,kdo měl jen trávník a dřeviny,sousedky lomily rukama,jaká je to škoda úrodné půdy.Naštěstí nás následovali další a máme klid.

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:55:29
 13. avatar
  [92] Odemětobě [*]

  Když se tak 1x do měsíce jedu podívat do své rodné vesnice za rodiči,tak tam to funguje následovně: mladé svobodné holky se oblékají moderně a žijí stejně jako mládež městská. Vdané ženské je za to kritizují a pomlouvají.Jakmile se holka vdá a nedejbože zůstane doma, stane se z ní "mařka" v teplákách a mikině, s pár kg navíc(ale já je mám taky).Ostatní vdané je opět pomlouvají.Pokud na sebe i po svatbě dbá a strojí se (a třeba jezdí do fitka),tak je to k...a a tomu svému určitě zahýbá. A vdané ji opět pomlouvají. A potom v takové vesnici žijte,že.

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:45:31
 14. avatar
  [90] Meander [*]

  Odemětobě: Má vlastní zkušenost říká totéž

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:19:49
 15. avatar
  [89] Odemětobě [*]

  Meander: Osobně potvrzuji:chlap ve školství je budˇnadšenec (a ještě vede po škole různé kroužky) nebo element s nulovým sebevědomím.3 roky jsem vydržela učit na SOU a ráda jsem utekla.Kolegové bez autority,protože kluci tu slabost cítili na 100 honů.Na VŠ jsou to spíš vědátoři,kteří na praktický život nestačí a potřebují chůvu nadosmrti.Nebo ne?

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:14:16
 16. avatar
  [86] Meander [*]

  ...a největší koncentrace mamánků je na rande.cz

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:50:45
 17. avatar
  [85] Eva_CZ [*]

  Meander:

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:46:16
 18. avatar
  [81] Meander [*]

  Postřeh: Většina mamánků, co znám, učí na VŠ nebo nějakým způsobem funguje ve školství

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:22:41
 19. avatar
  [80] Žábina [*]

  Karol: č.72 - protože s maminkou nemůžou

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:15:22
 20. avatar
  [78] Markýza [*]

  Piškotka*: Baronka z Kratihájů: mně se vdala na dědinu kamarádka, normální holka - když jsem viděla jaká z ní byla do půl roku slípka, chtělo se mi brečet

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:07:06
 21. avatar
  [75] markeet [*]

  jo tak s mamankem jsem chvilku chodila taky. jeste ve triceti bydlel s rodicema, kteri ho oprasovali a strachovali se, kteraze to zla oskliva zenska jim toho jejich jedinacka odvede . a koupil si smarta, ale kdyz jsme jeli do kina, tak si pujcoval auto od rodicu, protoze prece "puntu (!) nenecham stat na ulici samotnyho" tak takovy lidi se mi fyzicky hnusi...

  superkarma: 0 14.07.2005, 13:11:00
 22. [70] Rikina [*]

  Baronka z Kratihájů: bingo - odkud myslíš, že béřu v tomto směru inspiraci ?

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:43:43
 23. avatar
  [66] Vivian [*]

  Neznám , díkybohu
  Ale aspoň že to dobře dopadlo

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:27:52
 24. [65] Rikina [*]

  Meander: hm, to já mám doma taky - dva "chlapce" ve věku 20 a 22 let, co obývají svoje pokojíčky... ale když přijdu z práce, a na stole není konev čaje, lehce pozvednu obočí a tážu se, jak je to možné ? V ten moment některej ze synků běží, chystá čaj, bere mi tašku z ruky, křeslo přistavuje, podává hlášení Jsou v tom ovšem léta dřiny

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:27:36
 25. avatar
  [60] Odemětobě [*]

  Markýza: Ale kdepak.Snachy ti jednou poděkují.

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:26:03
 26. avatar
  [59] Markýza [*]

  Meander: no fuj, mně vaří kafe kluci

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:00:14
 27. avatar
  [58] Meander [*]

  Tohle znám! Dva "chlapci" ve věku 29 a 32 let. Oba obývali své pokojíčky v maminčině bytě a maminka jim dokonce i sladila kávu.

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:56:27
 28. avatar
  [57] Markýza [*]

  Odemětobě: jestli to nebude tím, že jsem sobecká a trochu líná

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:49:34
 29. avatar
  [56] Odemětobě [*]

  narciska: u nás se zase říká "volské oko".Spisovně "sázené vejce".

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:47:38
 30. avatar
  [55] Odemětobě [*]

  violetta: Já jsem článek pochopila taky tak,že maminka je kvočna,co do konce života bude mazánka ochraňovat od všech zlých ženských.Pak holka bojovala se dvěma a převýchova nebyla možná.Já jsem si se svou tchýní taky moc nepadla do oka,protože jsem byla ta špatná,co jí bere syna a ještě ke všemu ji nepotřebuje. Ani na rady,ani na hlídání,ani na svěřování. Po 20 letech už si zvykla a nevadíme si.

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:46:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme