Domácnost

Poznejte u psa alergii včas. Postihuje až 30 % psů

Alergie je civilizační choroba, která nepostihuje pouze lidi, ale patří i k častým onemocněním u našich domácích mazlíčků, především pak u psů. Není stoprocentně léčitelná, ale vhodnou stravou a zacházením lze zmírnit její příznaky.

Nepříjemná psí alergie se může objevit po požití nevhodných průmyslových krmiv, nebo nastane po bleším kousnutí tzv. FBH = flea bite hypersenzitivity. Ale i u psů může alergii způsobovat v podstatě skoro všechno stejně jako u lidí. Alergie u psů se projevuje příznaky jako je časté škrábání, zanícená kůže, ekzémy v okolí řitních žlázek, zarudlými ušními boltci nebo zvracením.

pes

Pozor na obilniny

„Lidé si velmi často mylně domnívají, že psi mají alergii na granule jako celek. Ve skutečnosti se ale jedná o alergii na určitou složku, která je v granulích obsažená. Statistka ukazuje, že touto alergii trpí každý sedmý pes. Projevuje se svěděním, padáním srsti a citlivějším zažíváním,“ říká Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz, který je dlouholetý odborník na psí výživu.

Důvodem potravinové alergie je citlivost na některou ze složek granulí například obiloviny, které obsahují lepek jako je pšenice nebo soja, nebo na chemické konzervanty typu BHA, BHT, sorban draselný atd. Důležité je také vědět, že alergie se začnou projevovat až po dvou letech od konzumace nevhodných granulí.

pes

Podstatné je proto mít kvalitní hypoalergenní granule. Ty neobsahují suroviny, které spouštějí časté alergie. „Zároveň se většinou jedná o „jednodušší“ receptury, které jsou postaveny na jednom druhu bílkovin. Určitě je dobré vybírat granule, kde je jehněčí maso, losos, případně krůta nebo zvěřina. V případě problémových psů je lepší se vyhnout kuřecímu masu,“ dodává Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz

pes

Kromě hypoalergenní stravy je nejlepší u citlivých psů používat také hypoalergenní šampony a kosmetiku, která má zklidňující účinky. Vhodné jsou také jako doplňky stravy podpůrné oleje a kapsle. Alergie nejvíce postihuje jezevčíky, kokršpaněly, yorkšíry nebo pudly.

   
23.09.2015 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vladka321 [*]

  kobližka — #3Já se také snažila kolegyni toto vymluvit, ovšem pro ni je to její miláček a pokud veterinář řekne, tak ona bude dle jeho slov činit, dokud na to peníze mít bude.

  Raději kdyby peníze dala na dobrou věc - třeba na Honzíka. Každý měsíc jen do granulý dá 600 Kč, k tomu léky a dvakrát měsíčně veterinář. Tisícovka je to určitě a to je zatím sedmiměsíčním štěnětem ...

  superkarma: 0 23.09.2015, 16:56:39
 2. avatar
  [3] kobližka [*]

  vladka321 — #1 To se mi taky snažil veterinář namluvit,že moje fenečka je alergická na kuřecí maso a prej značkové a drahé granule přes něj....ovšem,i po těch měla svoje zažívací problémy.Pak jsem si našla na netu něco o těch "slavných" granulích a vysadila jsem je.Poctivě vařím kuřecí s rýží a mrkví a co myslíš? Pejskovi je dobře.Pořád si říkám,že je to pro psa přirozená strava a s granulema jsem skončila.

  1. na komentář reaguje vladka321 — #4
  superkarma: 0 23.09.2015, 16:06:59
 3. [2] bobani [*]

  Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 23.09.2015, 14:26:38
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Kamarádka má alergického honící psa, který má problém pobývat v přírodě a i potravu má pěkně drahou. Kupují přes veterináře ... Léčba drahá, potrava drahá, léky drahé - hodně nákladný koníček Sml15

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 23.09.2015, 12:44:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme