jacobs

Na náš trh právě přichází čtyři nová australská vína značky Jacob's Creek. Stávající řadu devíti vín nyní doplňují tři nová tichá vína - bílé Jacob's Creek Sauvignon Blanc a červená Cabernet Sauvignon a Merlot - a dále sekt Sparkling Rosé. Vybrána byla na základě preferencí českých spotřebitelů, a tak určitě naplní očekávání, která tato renomovaná značka vín z Nového světa vzbuzují.

jacobsSauvignon Blanc - bílé odrůdové suché víno s tóny tropického ovoce a zadní přítomností grapefruitu, broskve a muškátového aroma. Je vhodné jako aperitiv k výraznějším předkrmům, ale skvěle doprovodí také sladké dezerty a plísňové a kozí sýry.

Cabernet Sauvignon - červené odrůdové suché víno s charakteristickou vůní černého rybízu a švestek. Chuť v ovocném stylu vykazuje silnou přítomnost rybízu, ostružiny a černé višně. Dokonale se snoubí s hovězími steaky, vysokou zvěřinou a sýry s modrou plísní.

jacobsMerlot - červené odrůdové suché víno odrůdy typické pro australská vína. Svěží aroma švestek je doplněno tóny červeného rybízu a nádechem vanilky. Je ideálním doprovodem k pokrmům s intenzivní chutí rajčat, k pernaté zvěřině, jehněčímu a srnčímu masu, vepřovému řízku, lehkému ragú či k sýrům s bílou plísní.

Chardonnay Pinot Noir Rosé - šumivé suché víno vyrobené metodou druhotného kvašení v lahvi. Do jeho vůně se promítají tóny čerstvých jahod a černého rybízu následované nádechem citronu. Chuť mu udávají výrazné tóny červených bobulovin a citrusového ovoce. Dokonale doprovází kaviár, měkkýše, bílé ryby, drůbež (kuřecí koktejl), husí játra a některé dezerty, jako například sněhové pusinky, ovocné koláčky a zmrzlinu.

jacobsVína z vinařství Jacob's Creek jsou společností Jan Becher distribuována na náš trh od roku 2004 a za tu dobu si získala nejen řadu příznivců, ale byla také oceněna českými cenami. Naposledy si sekt Jacob's Creek Chardonnay Pinot Noir odnesl stříbrný pohár ze soutěže na veletrhu Víno & Destiláty 2009. V prosinci 2008 se tento sekt stal vítězem velkého testu šumivých vín, který uspořádala Mladá fronta Dnes.

První vína pod značkou Jacob's Creek Australané ochutnali v roce 1976. Kvalita vín Jacob's Creek byla od začátku pozoruhodná: za tři dekády své existence nasbírala tato vína bezmála 2000 ocenění na světových vinařských soutěžích, výstavách a veletrzích. V letech 2007 a 2008 získala vína Jacob's Creek celkem 219 ocenění na významných světových výstavách. Díky tomu bylo vinařství Jacob's Creek jmenováno světovou jedničkou a může se pyšnit titulem „nejlepší vinařská společnost na světě roku 2008" (zdroj: Asociace WAWWJ).

Vína základní řady mají šroubovací uzávěr.
Jaké jsou jeho výhody?

  • Garantuje, že bude zachována maximální kvalita, čerstvost a původní aroma vína
  • Zajišťuje mnohonásobně větší těsnost uzavření
  • Minimalizuje riziko oxidace
  • Eliminuje možnost vady korku
  • Umožňuje praktické, jednoduché a snadné otevření lahve
  • Umožňuje použít stejný uzávěr k uzavření lahve
  • Je vhodný pro vína, která nejsou určena k archivaci
  • Je podporován stále se rozšiřující řadou tradičních výrobců po celém světě

Více na www.jacobscreek.com, www.pijsrozumem.cz.

 

Reklama