.

Poznávejte zajímavá místa s interaktivní mapou plnou psaných i mluvených příběhů s názvem Místa Paměti národa

Novinky

Poznávejte zajímavá místa s interaktivní mapou plnou psaných i mluvených příběhů s názvem Místa Paměti národa

Vydejte se na místa, kde se odehrála operace Anthropoid nebo si projděte trasy převaděčů na Západ. Povede vás mobilní aplikace Místa Paměti národa plná příběhů a audiozáznamů přímých svědků. Na nejlepší cestovatele po historických místech čekají na podzim věcné ceny.

Obecně prospěšná společnost Post Bellum vydává letos novou verzi interaktivního průvodce - mobilní aplikace Místa Paměti národa, která skrze přímá svědectví účastníků nebo svědků představí místa a příběhy spjaté s 20. stoletím. Na milovníky turistiky i cyklistiky a historie čeká jedenáct tras v devíti krajích České republiky, které mapují nejzajímavější historické fenomény nebo události daného regionu.

bellum

V Praze mohou jít uživatelé aplikace po stopách atentátu na Heydricha, v severozápadních Čechách poznat souostroví svobody, které v časech normalizace tvořili baráky členů undergroundu, na Šumavě projít stezkou převaděčů přes železnou oponu, na Táborsku objevit následky násilné kolektivizace venkova nebo na Vysočině navštívit místa spojená s životem a tragickou smrtí faráře Toufara.

Pěší trasy a cyklostezky připravili renomovaní historici, novináři a spisovatelé Miloš Doležal, Jiří Padevět, Petr Zídek, Petr Mallota, Pavel Šmejkal a jiní. 

Pokud se uživatelé mobilní aplikace zároveň registrují na www.mistapametinaroda.cz, mohou se zúčastnit letní soutěže Cesty pamětí. Mobilní aplikace cestovatele naviguje, za navštívení každého bodu na trase udělí bod, za absolvování celé trasy pak virtuální Pečeť národa.  Pro zvídavé cestovatele jsou připraveny kvízové otázky, možnost každou trasu ohodnotit nebo sdílet vyprávěné příběhy na sociálních sítích.

u Berouna

Během prázdnin bude Post Bellum na webových stránkách aplikace zveřejňovat průběžné pořadí účastníků soutěže Cesty pamětí. V září vyhlásí nejlepší Chodce pamětí, kteří získají DVD komplet rozhlasových pořadů Příběhy 20. století, knihy z našeho e-nakladatelství, trička s výjevy z komiksové knihy Ještě jsme ve válce a vstupenku na udílení Cen Paměti národa.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony se systémem Android i iOS. Podrobné podmínky soutěže najdou zájemci na www.mistapametinaroda.cz v záložce Cesty pamětí/soutěž.  

místa

Místa Paměti národa mohou zpestřit prázdniny a dovolenou i těm, kteří se neplánují účastnit soutěže a procházet soutěžní trasy. V aplikaci je uloženo více než 1000 příběhů na téměř 850 místech, lidé se tedy při letním cestování mohou kdykoliv v aplikaci podívat, jaké zajímavé události se odehrály v  jejich blízkém okolí. K lokalitám se váží nejen psané příběhy, ale také audionahrávky autentických výpovědí pamětníků a historické fotografie.

O Post Bellum

Od roku 2001 hledáme a zaznamenáváme příběhy pamětníků zlomových momentů minulého století, kterými chceme inspirovat ostatní. Spolu s Českým rozhlasem a Ústavem pro studium totalitních režimů jsme vybudovali největší veřejnosti přístupnou pamětnickou sbírku v Evropě www.pametnaroda.cz, kde jsou zaznamenány nahrávky vzpomínek tří tisíc pamětníků. Deset let vysíláme v Českém rozhlase dokumentaristický pořad Příběhy 20. století.

   
17.08.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] kobližka [*]

  Ale to je zajímavá aplikace Sml67 takovou chválím.

  superkarma: 0 17.08.2016, 13:36:58
 2. [1] bobani [*]

  zajímají mě jiné historické události

  superkarma: 0 17.08.2016, 09:10:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme