Bulvár

Pozdrav leklou rybou aneb politický boj po česku

Volby se na nás valí ze všech stran. Ty tam jsou sliby lídrů parlamentních politických stran. Ještě začátkem roku nám pánové politici slibovali konstruktivní, neútočnou předvolební kampaň. A jaká je skutečnost? Mám pocit, že takové množství osobních útoků a všemožné špíny se v našich končinách před volbami ještě neobjevilo. Je to fakt, který se nám nemusí líbit, ale domnívám se, že dokud budou na svých místech sedět stejní lidé, těžko se na předvolební kultuře cokoli změní.

 

Před několika dny proběhl v České televizi prestižní souboj pánů Topolánka a Paroubka. Už začátek celé debaty krásně demonstroval, v jakém duchu bude nejspíš vedena.

Oba přední politici dlouho řešili zásadní problém podané ruky. Pan Paroubek si stěžoval, že mu v předchozím pořadu nebyla panem Topolánkem podána ruka na rozloučenou. Předseda ODS pro změnu kontroval argumentem, že by mu byl ruku podal, ovšem za předpokladu, že by mu předtím nebyla panem Paroubkem nabídnuta místo ruky leklá ryba. A ještě ke všemu se mu pan premiér při potřásání leklou rybou ani nepodíval do očí. No, krása. Přemýšlela jsem o tom, co mi to připomíná. Jasně se mi před očima promítl obraz sebe sama v první třídě. Občasné konflikty s mou nejlepší kamarádkou Lucinkou probíhaly na stejné úrovni.

 

Jinak mě pánové ničím nepřekvapili. Byli stejní jako vždycky. Stejné fráze, stejné minimum věcných argumentů. Množství osobních útoků. Bez ohledu na vylosované téma.

 

Nejvíc mi však vadí, že za vším, co oba politici dělají a říkají, cítím práci poradců z mediálních agentur. A pokud přepnu na jiný program, kde probíhá úplně jiná debata, s jinými členy obou stran, slyším, téměř doslova, to samé. 

   
31.05.2006 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Vivian [*]

  Nyotaimori: to je imho stokrát nechutnější než fotky potratů

  superkarma: 0 31.05.2006, 21:58:03
 2. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Gabi: Protože už mě z těch velkých naštvali všichni do jednoho, tak letos budu volit malou stranu a doufám, že se nás takových najde víc

  superkarma: 0 31.05.2006, 13:15:38
 3. avatar
  [10] Gabi [*]

  Nyotaimori: sice chodím volit pravidelně, ale představa, že ideálem je 99% voličská účast, je mi povědomá. Stejně tak, jako nesouhlasím, že vybírat lze jen z "velkých" stran. Chápu lidi, kteří nedokážou hlasovat systémem: "vyberu toho nejmenšího hajzla z velkých hajzlů". Já osobně mohu volit jen z lidí, které znám nebo znám výsledky jejich práce (nikoliv podle ksichtu a barvy saka) a to je někdy opravdu detektivní práce. Odmítám chodit za vlajícím praporem. Proto pokud bych měla někdy v budoucnu pocit, že nemohu dát hlas nikomu, volit nepůjdu

  superkarma: 0 31.05.2006, 12:39:11
 4. avatar
  [8] Gabi [*]

  Znáte to ne:
  "Koho budeš volit?" - "Komunisty" - "A ve který straně?"
  Takže upřímně, co opravdu změní volební výsledky na stavu naší společnosti?!

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:53:31
 5. [7] Rikina [*]

  katchabinka: dnes bude zde u nás zábavní odpoledne. Hostem pak bude figura ze všech figur nejfigurovatější, sám pan předseda vlády. On je zde v kraji volebním lídrem. Osobně hodlám jít z práce úplně jinou, byť delší cestou, a zábavnému odpoledni se vyhnout, stačí, že na každém rohu tu visí billboard "budu pro vás pracovat".

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:15:43
 6. avatar
  [6] k@tchabinka [*]

  Rikina: taky jsem je videla na Andelu. Jezdili zadara tram z jednoho meeting na druhy.
  Kazdopadne s tim strany asi pocitaj. Tohle je mi vcelku fuck i kdyz jsem to myslim taky zaplatila.
  I kdyby porcovali zlate prase tak socany v zadnem pripade. !!!

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:07:13
 7. [5] Rikina [*]

  Přinejmenším jedna skupina obyvatelstva předvolební boj jistě vítá, a sice naši "nepřizpůsobiví spoluobčané". Například zde v ÚNL se v pondělí oranžovou stranou jistot rozdávaly pomeranče, zatímco společná modrá na jiném náměstí nabízela čaj a koblihy. Minulá týden pak klidná síla v barvách trikolóry pořádala volební mítink, cituji "občerstvení - guláš, chlebíčky, minerálky zdarma". Na všech těchto akcích byla hojná účast výše zmíněné skupiny obyvatel, ačkoliv mnozí z nich patrně ani nedostanou volební lístky, majíce trvalé bydliště úplně jinde, často i v jiném státě.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:58:09
 8. avatar
  [4] k@tchabinka [*]

  Nyotaimori: jsem zvedava i na to, jak se dosetri akce biolih a Mrazek. Protoze uz ted jsou socani vydeseni k smrti, ze zvolili utok agresi coz uz nepomaha.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:50:12
 9. avatar
  [1] Léthé [*]

  Achjo ...politici již i tady?

  Čím větší pes, tím větší kost,
  čím větší vůl, tím větší post.

  superkarma: 0 31.05.2006, 00:28:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme