Vztahy

Pozdní láska

Stála jsem na balkoně hotelového pokoje a pozorovala, jak se na šumavskou krajinu pozvolna snáší večer. Pohled na zalesněné kopce mne nějakým zvláštním způsobem uklidňoval a zároveň i rozechvíval.

Hlavou se mi na přeskáčku promítal celý můj uplynulý život. A jako už milionkrát předtím se mi do myšlenek vkrádal bývalý manžel. Chtěla jsem ho úplně vytěsnit, zapomenout, zavřít tuto nešťastnou kapitolu svého života, ale nešlo to.

Jako neuspořádaný film jsem v duchu sledovala krátké záblesky jeho žárlivých scén, křiku, obviňování a znovu jsem na své tváři cítila palčivou bolest ran, na které po jeho nekontrolovatelných výbuších vždy došlo. Žaludek se mi sevřel ve strnulé křeči a mé tělo zaplavila bezmoc ve chvíli, kdy se na mne posléze vrhnul, aby mi dokázal, že ON je ten, který jako jediný má právo na mé tělo.

Celé roky jsem tak žila – ve strachu, v ponížení, v nikdy nekončícím pocitu, že jsem se něčím provinila a musím za to pykat. Nevěřil mi, ač ke svému chorobnému žárlení nikdy neměl skutečný důvod. A dokázat, že jsem nic neudělala, bylo nemožné. Ve stále kratších intervalech se jeho útoky stupňovaly a já jsem se postupně stávala apatická.

Manželská blízkost a souznění, které by měly být součástí každého vztahu, u nás neexistovaly. Milování – či přesněji řečeno sex – nemělo s něhou a láskou nic společného. Bez přípravy, bez lásky a bez jakéhokoli citu se mne zmocnil a během několika minut vykonal to, co chtěl. Pak se vždy odvalil a poplácal mě po zadku: “Takhle jsi hodná holka.”

Když jsem se po mnoha letech dokázala z tohoto područí vymanit, cítila jsem na jednu stranu obrovskou úlevu a na druhou neskutečnou tíhu. Léta, která jsem s ním prožila, se na mé duši podepsala víc, než jsem si dokázala připustit.

Bylo mi už přes čtyřicet a dospěla jsem k názoru, že až do smrti zůstanu sama. Představa mužských rukou na mém těle ve mně vzbuzovala odpor a abych pravdu řekla, má vlastní sexuální touha byla po lekcích bývalého manžela zakopána hodně hluboko pod zem a nevypadalo to, že by se někdy měla ukázat na denním světle.

Asi dva roky jsem se vzpamatovávala a učila se žít. Jak jsem se postupně zklidňovala a zvykala si na to, že není nikdo, komu se musím zpovídat, kde jsem byla, co jsem tam dělala, že na mne nikdo nekřičí a nikdo mne nebije, chytla jsem jakýsi druhý dech.

Dokonce jsem občas zaflirtovala s nějakým mužem, ale nikdy jsem to nenechala zajít příliš daleko. Varovná kontrolka s obličejem mého ex se rozblikala pokaždé, když se mé srdce jen trochu víc rozbušilo a má touha se posunula o kousek výš na povrch zemský.

A teď jsem tady. Na Šumavě, užívám si naprostý klid a také, konečně, snad … i lásku.

Dušana jsem poznala před dvěma měsíci na jednom večírku a z mé počáteční nedůvěry se vyklubal cit, který jsem už léta nepoznala a o kterém jsem si myslela, že ho už nejsem ani schopná. Byl velmi pozorný a něžný, ohleduplný a nespěchal na mě. Dlouhé hodiny jsme si spolu povídali a postupně zjišťovali, že mezi námi vzniká něco velmi silného, neopakovatelného...

Stojím na balkoně, večerní chlad mě celou obklopil a připadám si jako sedmnáctiletá dívka. Srdce mi buší až v krku, mísí se ve mně strach, radost, láska a také obavy, jak obstojím. Vím, že dnes “k tomu” dojde. Cítím, že má hluboko zakopaná touha je už cele venku a netoužím po ničem jiném než po jeho objetí, dotycích, polibcích. A přitom se toho až neskutečně bojím.

“Nastydneš, miláčku, už je chladno.” Jeho hluboký, příjemný hlas se ozval těsně za mnou a já cítím, jak mi přes ramena pokládá svou džínovou bundu. Celou mne do ní zabalil a jeho ruce se spojily před mou hrudí.

Neumím ani popsat, kolik něhy z toho nevinného pohybu cítím. Položím své ruce na jeho a hlavou se opřu do žlábku mezi jeho rameno a krk. Něžně mne políbil na spánek, pak do vlasů… ”Moc tě miluju.”

Celá se chvěji a najednou není nic – žádný ošklivý film, žádná varovná kontrolka, ale jen my dva. Jeho vůně, zrychlený dech, jeho velké ruce, kterými mne objímá. Pomalu se otáčím. “Taky tě miluju, moc.”  Vezme mou hlavu do dlaní, jeho pohled mě spaluje a ochromuje zároveň a pak se naše rty setkají.

Srdce mi buší na poplach. Ano, chci to, chci se mu oddat, chci mu patřit, být jen jeho, teď, hned. Pomalu mi otvírá ústa a jeho jazyk vniká dovnitř. Jsem ztracená. Oplácím mu jeho polibky a dlouho, předlouho tak stojíme v pevném objetí a líbáme se tak, jako by to mělo být naposledy v životě. Tisknu se k němu celým tělem, v podbřišku náhle cítím šimrání, které jsem již dávno nezažila. “Chci tě,” mumlám v průběhu našeho jazykového zápolení.

Jeho ruka sjede po mém rameni níž a nahmatá mé ňadro. Nemůžu popadnout dech, natočím se tak, aby mě mohl lépe laskat. Rozepíná knoflíčky u mé košile a bere mezi prsty bradavku, která se mu vzrušeně nabízí. Jeho polibky se přesunuly na krk, na šíji … bože, chce se mi blahem umřít. Oddávám se jeho dotekům a polibkům. Postupně se přemisťujeme z balkonu do pokoje.

Košili mám již napůl rozepnutou a částečně staženou přes ramena, hladím jeho hlavu, zabořenou mezi má ňadra a sténám jako poraněná laň. Jeho ruce mne objaly kolem pasu a ústa se pomalu sunou níž a níž … k mému klínu, který už touhou přímo křičí. Přes košili mi líbá slabiny, venušin hrbolek, ruce laskají můj zadeček a prsty roluje košili nahoru. Ach bože, přeji si, aby to trvalo věčně, aby to nikdy neskončilo.

Pomalu se sesouvám k němu, klečíme proti sobě, líbám ho na krk, na hruď, na ramena… ”Ach, miláčku…”  Který z nás to řekl? Nevím. Možná že oba. Naše pohledy se setkají ... vpíjíme se jeden druhému do očí a já v těch jeho čtu směsici lásky, touhy, štěstí … věřím, že i on v těch mých čte to samé.

Začne mne opět líbat … do vlasů, na víčka, na čelo, otevře mi ústa svým jazykem, pevně mi drží hlavu a jeho líbání je naléhavější a poněkud drsnější.

Jsem jeho ... celé mé tělo je rozpálené touhou a já vím, že udělám všechno, všechno, co si bude přát…. pomalu si stoupá. Jeho mužství se tyčí proti mému obličeji. Políbím je, něžně a v ten samý okamžik slyším jeho vzdech, toužebný vzdech: “Ano, miláčku, ano….”

Otvírám ústa a … laskám ho jazykem, celými ústy, rukama a nemohu se toho nabažit. Netušila jsem, že to může být tak krásné. Střídavě zrychluju a zpomaluju šimrám, stiskávám, držím ho pevně u kořenu a druhou rukou jemně hladím....

Sklání se k mně a zdvihá mě nahoru, líbá mě, vášnivě a naléhavě... Strhává ze mě košili a pokládá mě na postel. Jeho ruce jsou všude, bože je to tak krásné, oddávám se jeho dotekům, sténám, chvílemi dokonce i křičím slastí… Pak mi široce rozevřel stehna a zabořil svá ústa do mého klínu. Už to nevydržím, chci ho, chci ho teď hned … Cítit v sobě jeho tělo, být jeho součástí. Prsty mi vnikl dovnitř a nahmatal citlivé místečko … laská mě jazykem a rty.

Připadá mi to jako věčnost. Krásná, nekonečná, spalující věčnost.

A pak do mě konečně vniknul, pevně, nekompromisně a důrazně mě přitiskl k posteli.

Jsem jeho, teď už ano, celá a úplně. Chvěji se touhou, hladím ho, vzájemnými vstřícnými pohyby se postupně dostáváme do extáze … náhle mě opustí, otočí na břicho a vnikne do mě ze zadu. Cítím, jak je velký, jak je hluboko, dokonce to trošku i bolí … ale bolí to krásně.

Přerývaně dýcháme, cítím, že vybuchnu.. Ano, ano, prosím, teď nepřestávej… Mé tělo se vzepjalo v obrovské křeči, uvnitř klínu se roztepalo milión permoníčků, nádherný úlevný pocit se mi rozlil dolů po obou nohách tak, až je chvíli ani necítím … srdce mi buší jako o život.

Hlava mi klesá na polštář a já v sobě mám strašně moc lásky a vděčnosti… Chvilku mne nechal odpočinout a pak si mě opět vzal. Drtí mi prsa svými dlaněmi, jazyk mi vniká hluboko do úst a jeho mužství mě celou vyplňuje. Zrychluje, čím dál víc, je hluboko, hodně hluboko, křičím ... ano, ano, ano … a pak vidím, že i on dospěl ke svému vyvrcholení….

Těžce oddychuje a lehá si vedle mne:“Jsi moje láska, moc tě miluju.”

Pokládám hlavu na jeho rameno, rukou ho hladím po hrudi, vnímám jeho doteky na mých vlasech a něžné polibky na čelo… A vím, že moje černá můra je definitivně pryč. Těžko dokážu popsat, co cítím, ale vím, že tento muž je mužem mého srdce. Můj něžný ochránce, chápavý partner a také ... skvělý milenec. A také vím, že i když už mám za sebou více než polovinu svého života, tak ta druhá – lepší, mi právě začala.

   
22.10.2004 - Láska a vztahy - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [89] Sonne [*]

  Teda, to bylo krásný!!!!!! Až mám slzičky v očích...

  superkarma: 0 24.10.2004, 19:57:07
 2. avatar
  [86] Eva_CZ [*]

  ivusad.: no tak ted uz ti nerozumim vubec - a co jako, ze ses nestehovala ve 40ti k mamince a ze ti nikdo nepomohl? Krome toho, ze jsem byla cely zivot sama se 2 deckama, mi taky nikdo nepomohl.... Ale fakt nefnukam, prace mam zaplatpanbuh az az a jsem v pohode..... Jo - a je mi 47 a kousek...

  superkarma: 0 22.10.2004, 22:20:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [85] emma [*]

  hezké ... trošku bez šťávy...?

  superkarma: 0 22.10.2004, 20:06:54
 2. [84] Karolina* [*]

  katchabinka: je vecer, jak je videt pozdni. Nebyla to Lowel, ale ja. Krom toho ostatni damy jiz neprispivaly, sic mely po prac. dobe. Ale klidne muzes nesouvisejici prispevky z moci uredni smazat. At romanticno a jiskreni pozdni lasky neni naruseno

  superkarma: 0 22.10.2004, 19:12:16
 3. [83] Karolina* [*]

  mam-ča:od sveho prvniho vylevu cekam, kdy ze si toho nekdo vsimne Ale mne ty zalezitosti pracovni nejak zaujaly vic nez "pozdni" laska s detailama. Jaksi zas nejiskrim, jsem stara, no...

  superkarma: 0 22.10.2004, 18:33:06
 4. avatar
  [82] k@tchabinka [*]

  mamco ja bych rekla kam, ale .. uz jdu domu :)) je pozdni odpoledne :)

  superkarma: 0 22.10.2004, 18:32:01
 5. avatar
  [81] k@tchabinka [*]

  Lowel:) hezky:) ja napsala jednu vetu:)ty nespocet. ale sem se to tema nehodi mi rikas:)) mno ..no jo no :)

  superkarma: 0 22.10.2004, 18:31:17
 6. avatar
  [79] mam-ča [*]

  Tý jo, to by jeden neřek´, kam až nás zavede "pozdní láska"...

  superkarma: 0 22.10.2004, 18:18:03
 7. [78] Karolina* [*]

  Lowel: svycarsky pracovni trh mi prijde ponekud rigidni. A pro mne by byl hodne omezujici. To se mi skutecne libi vic USA system.
  Jeste k tomu svycarskemu systemu: takze kdyz se chytne hned ten prvni v poradniku, ti ostatni maji smulu a musi se poohlednou jinde, jako jinde ve svete. A co ty kriteria vyberu, ty si muze potencialni zamestnavatel urcit sam nebo mu je take nekdo predepise a kontroluje?

  V inzeratu jsme uvedli plat, ktery nabizime. Ani ja jsem nemela chut travit cas se stovkou uchazecu a licitovat o vysi platu.

  Ja bych nemela nic proti tomu, aby ti lide, co pro nas uklizeli, jezdili obtyden za odpocinkem na Kanarske ostrovy. My jenom chteli uklizene kancelare, kuchynku a umyte zachody. Aby to u nas vypadalo tak, abychom se nemuseli pred zakazniky stydet, kdyz neco z toho museli pouzit. Jenom to, nac jsme je sjednali. Jak ti lide toho docili, nam bylo jedno. To mi prijde normalni. Jednu dovolenou v lete a jedny lyze v zime bychom byli prezili.

  superkarma: 0 22.10.2004, 17:17:03
 8. [74] Karolina* [*]

  Lowel:my jsme ale nabizeli zcela normalni plat. Zadne setreni prduchem. Ta mlada holka odesla, nebot slysela, ze jeji kamoska bere v nejake firme za podobnou praci 25.000 a to jsme my nenabizeli
  Tema zivnostnikama jsi mi pripomela nasi uklidovou firmu. Manzelsky par. V noci provozovali tiskarnu a brzy rano a po vecerech se menili v uklidovku. Neco z toho muselo dobre nest. Meli totiz na Slapech lod. Kdyz zacalo teplicko, klidne odjeli na Slapy tu na ctyri dny, tu na tyden, tu i na ctrnact dni a holt se neuklizelo. Jenom nam nechali pisemny vzkaz, ze nebudou. Kdyz jsme s nimi casem vymetli, tak se divili.

  Jak se resi ve Svycarsku, kdyz se o jedno misto zajima treba 40 lidi, jak tomu bylo u nas a firma vybere jednoho, pricemz aspon dalsich 10 by tu praci bylo schopno zastat? To se ti ostatni soudi kvuli diskriminaci nebo co?

  superkarma: 0 22.10.2004, 16:21:56
 9. avatar
  [72] Chameleonka [*]

  Žábina: Ale já nečekám, abych byla in.. Prostě teď jsem v situaci, kdy mám někoho, koho mám ráda a kdo má rád mě a s kým bych zkrátka to mít mohla a chtěla.. a až na to budou i ostatní příznivé okolnosti (tedy především společné bydlení), tak nevidím důvod, proč to neudělat. A myslím, že takových příběhů jsou spousty..
  Lowel: Běhali jste po genetických testech oba ještě před otěhotněním? A co třeba takhle vyšetřujou chlapovi? Měla jsem pocit, že konkrétní vyšetření se dělají a případné vady dají odhalit až poté, kdy je na cestě? Pokud ani jeden ani druhý neměli nikdy žádné problémy a děti mají oba zdravé (ačkoliv ne společné), mohl by se konkrétní problém vyskytnout až u konkrétního mimi - tím myslím, že u jednoho zrovna třeba ano, u deseti před ním nebo po něm ne - a tudíž mi přijde rozumnější komplexní vyšetření až maminy... ale možná tomu nerozumím, ráda se nechám poučit, jak to dělaj jinde.. ale až v pondělí, uháním domů

  superkarma: 0 22.10.2004, 16:15:40
 10. [70] Karolina* [*]

  Lowel: nemam zkusenosti ze Svycarskem, ale domnivam se, ze si zamestnavatele muzou taky vybrat koho zamestnaji. Neumim si predstavit, jak nase recepcni prijima telefonaty v noci, kdy ji mohl partner vystridat. Nehlede na to, ze pro mnohe i to bylo nepredstavitelne. A rozvedene zeny casto nema kdo vystridat.
  Taky jsem napsala, ze u mne zadna diskriminace neprichazela v uvahu. To, o cem pisu se stalo pred sedmi lety. Pravdepodobne uz vetsina lidi nema potize s PC a mozna i mysleni lidi se zmenilo. Jenze tenkrat byla pani po matersky soustavne doma, jeji muz nikdy. Deti mela tri a v nemocech se, jak uz to byva, stridaly. Taky nebyla s PC dvakrat kamarad, ale naucila by se. Pani v duchodu se bala pocitace jak cert krize a za tri mesice zkusebni doby v dovednostech nepokrocila ani o pid. Divce po skole se zdalo, ze za tolik prace dostava malo, ac abych pravdu rekla, svymi vykony neoslnila... Nikdo od nas neodesel kvuli veku, ci detem, ale proto, ze svou praci nebyl s to zastat nebo odejit chtel.

  superkarma: 0 22.10.2004, 15:48:32
 11. [66] Karolina* [*]

  katchabinka: to je na zvlastni debatu a sem to nepatri. Mela jsem pochybnou cest delat primaci pohovory s kandidatkami na admin. misto v nasi firme. Rozhodla jsem, ze u nas zadna diskriminace nebude. Kdo bude ochoten u nas za nabizeny plat delat a splni pozadavky, ktere jsme meli, misto dostane. At uz cestva absolventka skoly, ci duchodkyne. Pozadavky byly:
  aby do prace dochazela bez vetsich vypadku, protoze bylo potreba, aby tu praci nekdo delal soustavne a nemeli jsme lidi na zaskok
  aby ovladala Word, byla schopna poslat e-mail, naucila se pouzivat bankovni soft, ovladat malou telef. ustrednu a jeste strkat papiry do prisl. sanonu a v prisl. poradi.
  Zkusili jsme vsechno: absolventku, mamu po materske, duchodkyni a nakonec nam zustala 30-ti leta, svobodna Snad nemusim psat proc

  superkarma: 0 22.10.2004, 15:04:09
 12. avatar
  [65] Žábina [*]

  Lowel: já ale vůbec nemluvím o tom o kolik mít staršího manžela...
  mám už děti dvě, to mi stačí..

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:58:47
 13. avatar
  [64] Žábina [*]

  Zuzanicka: ano, když to nejde, to je něco úplně jiného...ale vždyť si to přečti všude píšou že nejlepší věk a nejméně rizikový pro zdravé je mezi 25-30 lety...dnes, kdy plno žen má předčasný přechod, mi opravdu přijde 40 let na mimčo dlouho...
  tím ale nikoho neodsuzuju,prostě jen konstatuju...

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:58:01
 14. [63] Zuzanicka [*]

  Žábina: pokud pán Bůh dá tak ve 40 letech budu mít dítě školkového věku a budu nesmírně ráda MMCH dnes to není žádná výjimka,že žena ve 40 letech má dítě předškolního věku Víš a často nejde vůbec o být IN ale o to,že prostě jaksi dřív nejde a je jedno z jakého důvodu

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:45:25
 15. avatar
  [60] Žábina [*]

  kolem 40 let strašně stoupá riziko vývojových vad u plodu - takže já bych rozhodně nečekala jen kvůli tomu abych byla IN

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:36:20
 16. avatar
  [59] Jarunka [*]

  Žábina: to je fakt, ze ma malokdo dite ve skolce. Moje tam jeste neni, protoze nema jeste skolska leta A je mi uz vic, jak 40

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:27:13
 17. avatar
  [58] trdlo [*]

  ivosad.: s tou praci to mas blby, bohuzel. Mne je 42, pracuju, deti nemam, a chlapy mam rada mlade

  superkarma: 0 22.10.2004, 13:45:52
 18. avatar
  [56] Markýza [*]

  Pěkně napsaný, ale Zpověd byla erotičtější. Aspoň pro mě.

  superkarma: 0 22.10.2004, 13:41:07
 19. avatar
  [55] Chameleonka [*]

  Žábina: No, hele, já teprve ještě jedno plánuju a do 40 mi mnoho nechybí, takže bych se chtěla ohradit, páčto já aspiruju na to mít ve 40 dítě v jeslích
  A myslím, že to bude trochu trend budoucnosti.. těch mladičkejch maminek bude možná časem míň než stařen..
  A ještě k tomu POZDNÍMU věku.. až si to tu přečte Léthé, proběhne se po zdi

  superkarma: 0 22.10.2004, 13:16:54
 20. avatar
  [54] Žábina [*]

  ivusad.: máš pravdu, ale ve 40 má málokdy dítě ve školce...to už jsou většinou větší, ne?

  superkarma: 0 22.10.2004, 13:09:12
 21. avatar
  [52] k@tchabinka [*]

  Evo ani ne .. tady to tak chodi dost casto. bohuzel.

  superkarma: 0 22.10.2004, 12:38:17
 22. avatar
  [51] Dokinka [*]

  superkarma: 0 22.10.2004, 12:07:16
 23. avatar
  [50] gerda [*]

  tak teda pozdní láska, teď jsem si vzpomněla - to by byl příběh, kdybych znala víc podrobností - to by byl trhák dne!!! Čtěte, je to fakt ze života. Tetička mi před měsícem vyprávěla - ona je vdova a trpí neduhy celého těla, tudíž sex je pro ni pohřbenou minulostí - že u nich na vesnici je 92 letá paní, za kterou jezdí až z Mariánských Lázní 70 letý milenec. Vozí ji na štangli kola, paní prý si maluje modré a zelené oční stíny a láskou se nijak netají. Mladší milenec ji strašně vychvaluje, jaká má krásná prsa...Prý jí sex moc baví. Tož tohle je pozdní láska, a né cosi...

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:57:40
 24. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  ivusad.: bla bla bla.... Kecy!

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:50:59
 25. avatar
  [48] k@tchabinka [*]

  ahoi mááno :))) ty se taky ukazes jenom kdyz jde o orkany :)))

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:49:12
 26. [46] Anai [*]

  Když mi bylo kolem 20-ti, tak mi přišel "nechutný" sex mezi třicátníky, když 30, tak obdobně, teď mi bude 50 a konečně jsem pochopila, že o věku to není... nejen láska, ale asi ani sex! Jinak takového manžela jsem měla taky, až to, že nežárlil, vyčítal mi ovšem též všechno a sex. mě týral. Nicméně já se "otřepala" hodně rychle, asi nemám daleko k nymfomance...

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:34:11
 27. [44] xenie [*]

  Máňa-opice: pozdě večer kam na ty hlášk yxchodíš, btw jsem tě tu dlouho neviděla (= nečetla)

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:25:29
 28. avatar
  [41] marcellina* [*]

  Mili: Nicholson je tak sexy, ze si ted vyhlidnul Kate Moss a myslel si, ze mu podlehne na prvnim rande (teda psal to jakejsi bulvar)

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:12:38
 29. avatar
  [38] Lhasa [*]

  Zuzanicka:

  superkarma: 0 22.10.2004, 11:02:33
 30. [37] Zuzanicka [*]

  Třeba je ten název Pozní láska myšlen tak,že ta krásna láska se vším všudy co k ní patří přišla ke Kateřině dost pozdě vzhledem na to,co si v životě prožila,že mohla přijít dřív v mládí a ona nemusela prožít takové peklo s ex nerejpejte se v názvu,článek je super

  superkarma: 0 22.10.2004, 10:59:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme