Bulvár

Požár v kempu


Vzhledem k tomu, že jsem dnes již jedním příběhem přispěla a v komentáři pod čarou bylo napsáno, že nemusí být příběh jen jeden, podělím se s vámi o další.

Jedno léto jsme trávili v Chorvatsku  v kempu na Makarské riviéře. Naše stanoviště byl  kemp Baško polje. Na korzo jsme chodili do nedalekého městečka Baška voda. Tam se chodívalo po panelové cestě podél moře. Z jedné strany se mohlo sledovat moře a z druhé strany byl střídavě zelený  a suchý porost.
Jednoho večera po koupání a opalování jsme se vypravili na korzo po pobřeží a na zmrzlinu.
Seděli jsme na terase před cukrárnou. Dětem jsem objednala poháry. Ejhle, dostaly takové, jaké nechtěly. A z nevinného posezení bylo peklo. To manžel nevydržel a opustil nás. Zůstala jsem s dětmi sama.  Když jsem dojedla po dětech to, co nechtěly, vydali jsme se zpět ke stanu.
Když jsme došli k cestě, která nás měla odvést zpět do kempu, byl požár. Někdo v tom parnu odhodil cigaretu do vysušeného porostu. Foukal vítr a oheň se šířil velkou rychlostí směrem na kemp. Jak se dostat ke stanu? Kde je manžel? Ví o tom, co se tady děje? Nebude si o nás dělat starosti? Bylo najednou hodně otazníků. Největší váha byla v tu chvli na mně. Měla jsem na starosti děti.  Byly vyplašené, no a já vlastně taky. Říkala jsem si, zachovej chladnou hlavu .
Chtěla jsem s dětmi ke stanu alespoň po pobřeží vodou. Cesta byla totiž asi o 5 metrů výš než pláž. Nešlo to, kouř se valil a štípal do očí. Čekaly jsme až  to trochu ustane. Nikdy jsem neviděla požár v takovém rozsahu a taky jak rychle se šíří.
Ani nevím, po jaké době šlo jít zpět.
Když jsme dorazili do kempu – nikdy bych nevěřila, jak rychle může být kemp prázdný.
Byli jsme konečně u stanu. Po cestě jsem si s dětmi rozdělila úkoly, kdo co rychle udělá, abychom opustili kemp.
Při otevření stanu jsem se zděsila. Zjistila jsem, že chybí tašky s oblečením. Rychle jsem se podívala na místa, kde jsem měla různě rozstrkané peníze a doklady. Nikde nebyly. Tak ještě k tomu všemu jsme přišli o všechny věci.  Hlavou mi  proběhlo, jak vycestujeme domů. Co řeknu manželovi a jak se budu tvářit. Byla jsem jak opařená a nestála za nic.
Konečně se objevil. Netušil, co mi běží hlavou. Začala jsem mu líčit, co jsem u stanu zjistila. On na to, že to všechno uklidil do auta. Začalo mi bušit srdce a myslela jsem si, že se o mě pokusí infarkt. Nakonec všechno dobře dopadlo. Požár byl uhašen. Doklady  s oblečením „nalezeny“  a my se v klidu ve stavu pohotovosti vyspali až do rána.

vrzi


Milá vrzi,
díky za napínavý příběh, ale nechávat peníze ve stanu bych si v Chorvatsku asi netroufla.Požár nepožár.

   
12.06.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [17] Martina59 [*]

  Chce to nějakou kvalitní požární ochranu

  superkarma: 0 03.03.2013, 10:38:37
 2. avatar
  [15] Ťapina [*]

  skolacka: Manžel je tam zjevně nenechal, když tam po návratu nebyly, že?

  superkarma: 0 13.06.2006, 09:18:52
 3. avatar
  [14] skolacka [*]

  Ťapina: no ale manžel je tam nechal stejně jako ona, tak já nechápu proč by se na ní měl zlobit .
  Každopádně to asi nevyřešíme a nemá cenu s etu dohadovat

  superkarma: 0 12.06.2006, 17:37:46
 4. avatar
  [13] Ťapina [*]

  skolacka: Na víc místech, ale ve stanu. Ve stanu se cennosti prostě nenechávají, tečka.

  superkarma: 0 12.06.2006, 17:26:27
 5. avatar
  [12] skolacka [*]

  Ťapina:"Rychle jsem se podívala na místa, kde jsem měla různě rozstrkané peníze a doklady" tak tohle mi nepříde, že by měla volně hozené peníze a doklady ve stanu... takhle přesně to dělá naše maminy - všechny důležitý věci(doklady a peníze) má poskovávaný po víc místech .
  navíc v tom článku předtím psala, "Po výjezdu z civilizace jsem konstatovala, že nemáme moc chleba a při první příležitosti ho budu muset koupit" tak to bych řekla, že chleba ještě byl, ale nebyl třeba na týden

  superkarma: 0 12.06.2006, 17:24:27
 6. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Já nevím jak vy, já jsem z toho článku pochopila, že ten chlap celou dovolenou odřídil My když jedeme na dovolenou autem, tak jeden řídí a druhý se stará o jídlo. O peníze a doklady se mají starat oba, ne, že jeden s údivem zjistí, že jeho doklady se neválí tam, kde je lehkomyslně nechal. Mně prostě nejde do hlavy ženská, která si celý výlet myslí, že její věci včetně peněz si leží ve stanu a je jim tam dobře

  superkarma: 0 12.06.2006, 17:09:06
 7. avatar
  [9] skolacka [*]

  Ťapina: chlap jede na dovolenou se rekreovat a ženská tam jede aby se starala o děti, peníze, doklady, jídlo?

  superkarma: 0 12.06.2006, 17:06:43
 8. avatar
  [6] Ťapina [*]

  damanka: Kdybych byla chlap a moje manželka si po odjezdu z města vzpomněla, že vlastně nemá co dát dětem k večeři a nutně potřebuju zpátky, tak ji nejen vyhodím z auta, ale ještě ujedu. A zrovnatak bych podusila ženskou, která si jde trálalá do cukrárny, aniž by se zajímala, jestli třeba nezůstaly věci ve stanu a pak tam řeší veledůležité spory o jakosti zmrzliny. Jestli si vrzi prostě jen není vědoma svého másla na hlavě

  superkarma: 0 12.06.2006, 16:33:57
 9. avatar
  [5] skolacka [*]

  damanka: taky jsem šokovaná

  superkarma: 0 12.06.2006, 16:28:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme