Domácnost

Požadují rodičovské tlačítko na videohry


Rodiče by měli mít "červené tlačítko", aby mohli znemožnit přístup k videohrám, které považují za nevhodné pro své děti. Ve svém usnesení k tomu ve čtvrtek vyzvali europoslanci, informuje server Evropského parlamentu.

Podle zprávy nizozemského poslance Toine Nanderse, kterou Evropský parlament přijal většinou 552 hlasů, není cílem odstrašit děti od her, ale posílit kontrolu videoher, zejména těch, které lze snadno stáhnout z internetu. Základem by se mělo stát sjednocení pravidel pro označování výrobků na základě věku dětí.

Pokud nebude systém zaveden, poslanci navrhují vybavit hrací konzoly "červeným tlačítkem", kterým by rodiče mohli zamezit přístup ke hře.

Studiím se nepodařilo prokázat, že násilí ve videohrách vede k násilnému chování. Přesto mohou mít brutální počítačové hry založené na zabíjení protivníka nepříznivý vliv na hráče a mohou vést k násilnému chování, uvádí Evropský parlament ve svém usnesení.

Vášnivým hráčem počítačových her, zejména Counter-Striku, byl i 17letý Tim Kretschmer, který ve středu na střední škole v německém Winnendenu postřílel 15 lidí.

Jste pro podobná omezení? Kontrolujete, co vaše děti hrají za hry?

   
12.03.2009 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [6] man-mimo [*]

  Ťapina: jo, ten už měl být dávno zakázaný

  superkarma: 0 12.03.2009, 17:00:00
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Nyotaimori: A určitě taky jedl chleba!

  superkarma: 0 12.03.2009, 14:48:12
 3. [3] univerzální uklízečka [*]

  "Studiím se nepodařilo prokázat, že násilí ve videohrách vede k násilnému chování. Přesto mohou mít brutální počítačové hry nepříznivý vliv na hráče a mohou vést k násilnému chování."
  To si dělá Evropský parlament srandu? A kdyby se studiím nepodařilo prokázat, že nové očkování proti rakovině děložního hrdla skutečně zabírá, tak by ho aplikovali dál, protože koneckonců třeba někdy zabrat může?
  Jako sadistickej úchylák bych byla naopak ráda, že si svoje choutky můžu uspokojovat beztrestně virtuálně, než abych k tomu musela použít živých lidí

  superkarma: 0 12.03.2009, 14:42:44
 4. [2] Lindaa [*]

  Prusvih nastane, pokud rodic bud nejeví i díte zájem a tudíz ono si delá co chce (at uz ve skole, mezi kamárády a nebo na internetu) a nebo pokud rodice zájem jeví, ale díte toho ví o PC více nez rodice a muze jím tudíz nabulíkovat cokoliv a rodic jim to uverí. Takovým by se cervený tlacítko hodilo.

  superkarma: 0 12.03.2009, 14:33:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme