Zdraví

Powerball – účinné řešení pro namáhané zápěstí

Dnes už bolesti svalů a kloubů rukou, které byly v minulosti doménou manuálně pracujících, patří mezi běžné civilizační choroby. A to také proto, že mnozí z nás u počítače prosedí podstatnou část svého dne. Co však dělat, abychom těmto zdravotním komplikacím pokud možno úplně předešli? Pomoc nabízí posilovací a rehabilitační pomůcka Powerball, která poskytuje namáhaným svalům a kloubům dostatečnou regeneraci, ale také pomáhá při jejich zpevnění.

powerballMyšitida a jak jí předcházet

S pravidelným používáním počítačů pro práci i pro zábavu, s intenzivním užíváním dotykového ovládání telefonů a jiných zařízení jsou prsty a zápěstí zatěžovány způsobem, který může vést k bolestivým zánětům a trvalým zdravotním problémům. Lékaři mluví o syndromu karpálního tunelu – zánět šlachových obalů a šlach procházejících zápěstím – kterému se laicky říká také myšitida. Ta, jak název napovídá, vzniká hlavně z nadměrného používání myši počítače. Dále pak zmiňují RSI, což je termín pro poškození z opakovaného namáhání, především při dlouhodobé práci opět u počítače. „Setkávám se u klientů často s tím, že kvůli namoženému a bolestivému zápěstí nejsou schopni zvládat nejen cviky zapojující právě tyto partie, ale v podstatě ani některé z každodenních činností. V těchto situacích jim doporučuji Powerball jako osvědčenou pomůcku na zpevnění a rehabilitaci svalů a kloubů zápěstí,“ vysvětluje osobní trenérka Julie Wiederová.

Co je to Powerball?

 Jedná se o ruční gyroskop, který díky precizní technologii dosahuje rychlosti až 15 000 otáček za minutu, přičemž dává odpor rovnající se hmotnosti přes 18 kilogramů. Přitom má velikost tenisového míčku a také srovnatelnou hmotnost.

Zjednodušeně řečeno, jde o kouli rotující kolem osy, jejíž konce jsou zapojeny do ocelového prstence. Síla ruky zvyšuje rotaci Powerballu, ale zároveň s tím zvyšuje i jeho odpor, takže vzniká dojem, že člověk drží živý objekt, který vždy přesně reaguje na pohyb ruky.

„Posilování oblasti zápěstí není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Aby bylo cvičení efektivní, musí umožňovat protažení více směry, musí být spojeno s lehkým zatížením a zátěž by měla být plynule regulovatelná. Takže činka je nevhodná, samotné protažení dlaně neúčinné a stálý tlak dlaně různými směry může být více škodlivý než užitečný. Všem požadavkům podle mého názoru vyhovuje Powerball, který navíc také působí na oblast ramen, paží a předloktí,“ dodává Wiederová.

Pouze 7 minut denně

Udržení jakékoli fyzické aktivity i v podzimních a zimních měsících je pro organismus důležité, protože podle odborníků je právě dostatek pohybu jedním z hlavních nástrojů v boji proti únavě, která se u člověka během této doby dostavuje. Powerball umožňuje zatížení dávkovat a hladce přecházet od nízkého odporu k vyššímu a zpět během jednoho cvičení. Cvičení s Powerballem je tedy vhodné jako prevence poškození zápěstí, které ohrožuje všechny, jež powerballjednostranně zatěžují dolní partie horních končetin – uživatele počítačů, sportovce, ale také hudebníky. “Doporučuji svým klientům každodenní použití Powerballu po dobu 5 – 7 minut; a to jak pro prevenci, tak pro odstranění již vzniklých prvních potíží,“ radí osobní trenérka. Navíc je možno díky vestavěnému otáčkoměru měřit nejen aktuální otáčky, ale i nejvyšší dosaženou rychlost, celkové otáčky a průměrný výkon za časový interval (30s, 60s, 90s). Měřené hodnoty tak mohou sloužit k neustálému sledování výkonu nebo k porovnání s přáteli.

Powerball se prodává v několika barevných i technických provedeních za cenu od 460 Kč (vč. DPH) v e-shopu www.ball.cz.

Notia, spol. s r. o. je autorizovaná společností RPM Sports Limited k exkluzivní distribuci produktů Powerspin a Powerball v České republice.

   
08.11.2013 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] monkee [*]

  Rikina — #7 Ono "rozjet" tu kouli uvnitř není tak jednoduché, musíš pomalu a soustředit se na pohyb uvnitř.Sml58 Líp už ti poradit neumím, chce to "poslouchat" signály, které ruka dostává od rozhýbané koule uvnitř.

  superkarma: 0 10.11.2013, 13:49:53
 2. [7] Rikina [*]

  Dostala jsem tedy ne nový, alebrž už používaný kus, jako že si to mám zkusit, jestli to fakt chci, a pak mi bude případně pořízen nový, nejetý. Tak nevím, asi se mi nedostalo nějakého zásadního sdělení, kudy na to. Sml30

  1. na komentář reaguje monkee — #8
  superkarma: 0 10.11.2013, 13:38:58
 3. [6] Rikina [*]

  monkee — #4 no já s tím zkoušela kroužit. Ale nic to nedělá. Sml80 Nic se neotáčí, natož rychlostí 15 tisíc otáček za minutu... asi "je to rozbitý". Nebo já hloupá. Sml57  Sml80

  superkarma: 0 10.11.2013, 13:31:14
 4. [5] jukl [*]

  máme doma...

  superkarma: 0 09.11.2013, 19:13:46
 5. avatar
  [4] monkee [*]

  Rikina — #2 Stačí s ním jen kroužit (kruhy kolem zápěstí), jen bacha, má to zrychlující se tendenci, takže by ti posléze mohl vylítnout z ruky. Synek si ho koupil a mně se to podařilo (naštěstí ještě ta rychlost nebyla tak velká). Musíš potom zase sama rychlost zpomalovat. A tím se procvičují svaly.

  Jen si ho teď mladej odvezl Sml15

  1. na komentář reaguje Rikina — #6
  superkarma: 0 09.11.2013, 11:00:12
 6. avatar
  [3] mmysulka [*]

  také ho mám doma a je to super "hračka"Sml16

  superkarma: 0 08.11.2013, 15:01:55
 7. [2] Rikina [*]

  No, já ho mám, ale nevím, co s tím. Sml57 Dostala jsem ho, ale bez návodu k použití. Sml80

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 0 08.11.2013, 10:15:02
 8. avatar
  [1] Darix [*]

  Sml67super ! Máme dva, po zlomeninách rukou mi powerball pomohl.. rozhodně to není marná inestice ( i když právě nemáte nic zpřelámaného ;P ) drahá polovička také jeden má Sml16

  superkarma: 0 08.11.2013, 08:53:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme