Přinášíme vám několik důležitých rad a tipů, jak povzbudit vaši paměť:

memory

Uvolnit se

Paměť je nedílnou součástí koncentrace. Je nutné být uvolněný, pokud se chceme soustředit na nějaké téma. Relaxace přináší klid a uvolnění, které je příznivé pro účinné soustředění.

Sportovat

Fyzická činnost vede k okysličování nervových buněk a zlepšuje tak jejich fungování. Doporučuje se tedy sportovat, aby se zlepšily mozkové schopnosti (chůze, plavání...).

Vybrat si klidné místo

Vždy si vybírat klidné místo pro soustředění, abychom se vyhnuli rušivým vlivům.

Procvičovat paměť

Mozek funguje jako sval, potřebuje procvičovat. Čím více je vaše paměť podněcována, tím více je výkonnost mozku optimální. Existují cvičení na zlepšení paměti a koncentrace (křížovky, Sudoku...).

Dávat větší pozor

Mezery v paměti jsou často způsobeny nedostatečnou pozorností. Je tedy zásadní, abyste dávali dobrý pozor na to, co děláte, a tím si činnost lépe zapamatovali. Můžete rovněž používat mnemotechnické pomůcky (poznámky, bločky...).

Dobře spát

Kvalitní spánek je takový spánek, který umožňuje vstřebat informace, které jsme během dne pochytili. Je tedy důležité, abychom v noci dobře spali, odpočinuli si a tak zkvalitnili schopnosti zapamatování si.

Zhluboka dýchat

Mozek představuje 2% z celkového tělesného objemu a spotřebovává 20% kyslíku. Doporučuje se proto při namáhání mozku zhluboka dýchat, aby se uspokojila mozková potřeba kyslíku.

Dbát o správnou stravu:

Stopové prvky jako fosfor, hořčík, zinek a selen jsou zásadní pro udržení mozku ve zdravém stavu. K těmto stopovým prvkům se ještě přidávají vitamíny B6, B9, E, nezbytné pro vysokokapacitní výkonnost mozku.

Náš  redakční tip: Ginkgo Biloba

GinkoprimGinkoPrim® MAX obsahuje 60mg standardizovaného extraktu ginkgo biloby v 1 tabletě.  Standardizovaný extrakt zaručuje přesně definované množství účinných látek (6% terpenových laktonů, 24% flavonoidních glykosidů).

Ginkgo biloba  je nejstarší zachovalý a existující druh stromu na světě, jeho stáří se odhaduje na 200 milionů let. Jeho listy obsahují velké množství účinných látek (terpenových laktonů, flavonoidních glykosidů apod.), které mají jedinečné biologické vlastnosti. Četné studie prokázaly, že extrakt z Ginkgo biloby podporuje periferní krevní oběh. Je tak velmi důležitý pro zachování dobrého sluchu a zraku. Ginkgo biloba pomáhá zachovat schopnost správného vnímání, paměti, lepší výkon mozku a duševní svěžest i s  přibývajícím věkem. 

Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků vyskytujících se v buňkách našeho těla. Je nezbytný pro řádnou funkci nervového a svalového systému; navíc je stavební složkou zubů a kostí.  Hořčík podporuje energetický metabolizmus a může napomáhat chránit funkce mozku.

Dimetylaminoetanol (DMAE) je zkratka pro dimetylaminoetanol. Tato přirozeně se vyskytující látka se nachází v některých potravinách, např. v ančovičkách a sardinkách.

Kdy je vhodné užívat GinkoPrim® MAXwallmark

Během poklesu kognitivního výkonu (těžkosti s koncentrací, krátkodobou a dlouhodobou pamětí).

Při poklesu duševní a psychické výkonnosti.V době potřeby povzbuzení periferního krevního mikrooběhu

Doplněk stravy, více čtěte ZDE

Více informací o produktu naleznete na www.walmark.cz nebo na bezplatné infolince 800 141 141.

Reklama