Domácnost

Povolené přečerpání k postžirovému účtu

Stará pračka dosloužila, televizi definitivně vypadl obraz i zvuk, vaše dítě si přeje jízdní kolo – celkem běžné situace v našich domácnostech. Anebo, což je ještě horší, zaměstnavatel se zpozdil s výplatou a vy potřebujete uhradit inkaso, elektřinu, plyn, telefon či stravování dětí ve škole. Co dělat v takovém případě?

Když nemáte někde „bokem “ odložené vlastní peníze, nezbývá nic jiného, než si půjčit. Možností je samozřejmě víc, za nejlepší řešení je však považováno povolené přečerpání účtu.

Získat povolené přečerpání postžirového účtu není složité. Stačí splnit 3 základní podmínky:Postžirový účet v Poštovní spořitelně otevřený alespoň 6 měsíců, na tento účet přicházejí pravidelné příjmy, účet není po určitou dobu přečerpán do nepovoleného debetu. Podle výše pravidelných příjmů zasílaných na účet si pak zvolíte výši limitu povoleného přečerpání (5.000, 10.000, 15.000 nebo 20.000,- Kč) a můžete začít využívat jeho výhod. Čerpat jej můžete kdykoliv, buď výběrem hotovosti (například platební kartou), nebo bezhotovostním převodem peněz z účtu.

Nespornou výhodou tohoto úvěru je jeho pružnost. Jednou z něho čerpáte víc a jindy méně, v ostatních případech vám poslouží jako rezerva pro nepředvídané situace. Vždy čerpáte právě tolik, kolik potřebujete. A takové jsou i úroky: ty platíte pouze ze sumy, kterou zrovna čerpáte. Poštovní spořitelna tento úvěr poskytuje na 1 rok, jestliže klient splní podmínky dohodnuté ve smlouvě, povolené přečerpání bude o další rok prodlouženo.

Povolené přečerpání je oblíbené i pro rychlost a jednoduchost vyřízení všech formalit. Stačí vyplnit žádost o povolené přečerpání na kterémkoli z obchodních míst Poštovní spořitelny (tj. v pobočkách Poštovní spořitelny nebo na přepážkách České pošty), několik dnů počkat na potvrzení o zřízení povoleného přečerpání a můžete začít úvěr čerpat.

Více informací obdržíte v pobočkách Poštovní spořitelny a na kterémkoliv pracovišti České pošty, případně na internetové adrese www.postovnisporitelna.cz.
   
24.03.2003 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Ťapina [*]

    Já nevím, co pořád kdo potřebuje přečerpávat. Já tu možnost mám, ale nikdy jsem jí nevyužila.

    superkarma: 0 07.12.2003, 23:53:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme