Nikdy nezapomenu na pohled mé paní učitelky na základní škole, když jsem na otázku, co chci dělat, až budu velká, odpověděla: Chci být ženou v domácnosti!"

Nemyslela jsem to nijak ironicky. Tehdy mi to připadalo přirozené, protože moje maminka se v té době starala o nás tři děti a do práce nechodila. Ale paní učitelce to tak přirozené nepřipadalo. Nejdřív na mne vykulila oči, chvilku se nechápavě dívala a přemýšlela, co na to říci, a potom mi začala vysvětlovat, že to nejde, že si musím vymyslet nějaké jiné zaměstnání...

Dnes už jsem pár zaměstnání vystřídala. Někdy je to fajn, ale občas není špatné zůstat chvíli doma. Já jsem teď na mateřské dovolené, a tak si užívám, že i když musím několikrát za noc vstávat k dítěti, tak mne nikdo nenutí ráno vyskočit z postele, rychle se nachystat a naklusat" na šestou, nebo dokonce na pátou do práce.

Kdybych měla dnes říci, co bych opravdu ráda dělala, tak by to bylo něco, co pomáhá lidem relaxovat. Moc ráda bych si zařídila nějaké relaxační centrum. Místo, kde by bylo velké koupaliště se skluzavkami pro děti, skokanským můstkem, tobogánem... byla by tam suchá i parní sauna, popř. nějaká s bylinkami, posilovna, spiningová posilovna, tělocvična, kde by probíhal pravidelně aerobik, různé masáže, kosmetika, kadeřnictví, manikůra, pedikůra, nějaké občerstvení... a k tomu velká místnost pro děti, kde by bylo zajištěno hlídání v době, kdy se dospělí chtějí věnovat svým aktivitám. Tak tohle je můj sen... ale kde na něj vzít... Takže zůstane jen u snu a až mi skončí mateřská, nezbude mi, než ráno vyběhnout z postele a spěchat na šestou do práce :-)


A co takhle stát se v nějakém takovém centru aspoň zaměstnancem? Přesně taková zařízení, o jakém sníte, jsem navštívila na podzim na Slovensku. To je ráj aquaparků - ze země jim tam všude tryská voda horká 60 stupňů, takže ji musejí ještě chladit, aby se jim lidi neopařili. Všude vyhřívané podlahy, sauna mentolová, květinová, solná, relaxační hudba, stěny vykládané mozaikou... prostě pohádky z Tisíce a jedné noci. V Čechách, pravda, moc takových možností není.

Moje mamka byla skoro celý život v domácnosti - bylo to ještě za hluboké totality, takže jsem byla mezi spolužáky opravdová rarita. Jak já jsem jim záviděla, že chodí s klíčem na krku a nemají mámu pořád za zadkem"! :-)

Reklama