Novinky

Povodně a přepadení banky

Prožít povodně je dost traumatizující zážitek. Ale být chvíli poté přepadena v bance, to už je moc... Čtenářka jithule může vyprávět.

A je to opravdu zajímavé čtení, taková strašná náhoda moc lidí v životě asi nepotká... Moc děkuju za příspěvek, milá Jithule, přeju, ať se Vám nic podobného nikdy nestane.


Krásný jarní den všem!

Při slově katastrofa si vybavuji rok 2002. Ano jistě už asi všichni tušíte - byl to měsíc srpen. Měsíc, který mi navždy zůstane v paměti. Byly to povodně, které zasáhly některá místa v naší republice. Ještě dnes to celé mám před očima. Ta hrůza, bezmocnost. Pamatuji si, že jsem z toho byla tak v šoku, že mě manžel s rodiči odvezli na víkend k příbuzným. Vůbec jsem nevěděla, co bude dál. Zda přijdeme úplně o byt, či zda se bude opravovat. Záleželo to na statikovi. V roce 2002 naštěstí dost pomohl stát a různé nadace za to jsem opravdu vděčná, protože jinak bychom asi nebydleli. Také mi strašně moc pomohli rodiče, u kterých jsme rok bydleli v bytě 2+1, ale nevadí. Naši byli prostě skvělí. Od městského úřadu jsme dostali peníze na takovou rychlou záchranu. Šla jsem do „banky“ u nás, že si je tam uložím, než je budu potřebovat. Bylo to chvíli po jedenácté hodině. Byla jsem tam ještě s jednou paní, jinak nikdo. No a nějaký blbstein si usmyslel, že tu banku přepadne. Paní, která tam byla, tak stačila utéct - dost zloděje překvapila. No já (byla jsem již u přepážky) a pracovnice přepážek jsme si musely lehnout na zem. Mířil na nás pistolí. Nevyznám se v nich. Dodneška nevím, zda byla pravá, ale to že se vám najednou v krátkém okamžiku vybaví celý váš život je pravda. Nebudu popisovat zdlouhavě, co se dál odehrávalo. Pochopitelně pachatel uprchl s částkou okolo sto tisíc. Divím se, že jsem to vše ustála. Peníze, které jsem tam nesla mi naštěstí zůstaly.

Pro mě to byly dvě katastrofy, na které nikdy nezapomenu a nikomu bych je opravdu nepřála.

jithule

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne zní: Jakou katastrofu jste v životě zažila?

 • Zažila jste ve svém životě nějakou tragédii, katastrofu nebo nezdar?
 • Nebo máte nějakou příhodu ze svého okolí?
 • Jak takové věci prožíváte? Samy, nebo uvítáte pomoc blízkých či přátel?
 • Jaká byla podle vás největší katastrofa v dějinách lidstva?

Napište mi také! Budu se těšit, že mi o sobě opět něco prozradíte. Na jednu z vás čeká krásný dárek, dvě čokolády ve tvaru srdce Milka Pralinés, abyste si při tomto smutném tématu alespoň osladily život.

Pište na známou adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je KATASTROFA. Moc děkuju a těším se na vaše příspěvky.

coko

   
15.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] Rikina [*]

  Povodeň v 2002 jsem zažila ve firmě, kde jsem tenkrát pracovala. Dům stál 4 metry od Labe a to stouplo na 11 metrů. Sml57 Krása. Do poslední chvíle, než nás odtamtud vyhodili hasiči, jsme zachraňovali firemní majetek. Což si myslím není úplně povinnost zaměstnanců. A majitel firmy neřekl ani "děkuju"... naopak ještě měl kecy, že jsme stihli zachránit málo... po pás v bahnité labské vodě. Že jsme si zničili boty a oblečení, to ani nemluvím. No, vím pro příště. Sml24 S odstupem se na to vzpomíná docela hezky. Sml30

  superkarma: 0 15.04.2013, 15:19:54
 2. [2] dadma [*]

  Tak to jsou zážitky na ,které nezapomenete celý život.Povodně byly hrůza a různých přepadeních slýcháme denně,ale prožít to na vlastní kůži musí být síla.Dneska člověk neví co se jakýmu magorovi honí v hlavě.Feťáci ,hráči na automatech,lidi zadlužení,že neví kudy kam a do palice jim nevidíte.

  superkarma: 0 15.04.2013, 14:11:06
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml15Tý jo.... to je teda zážitek, nechtěla bych ho prožít....

  superkarma: 0 15.04.2013, 14:02:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme