povidla bez míchání

Lenka, kterou znáte pod její blogerskou přezdívkou Beaute, nikdy nezklame. Takže když nevím, kde sehnat recept na zaručeně dobrá povidla, zabrousím na její blog. A nemýlím se...

Povidla podle jejího budu letos vařit už podruhé. A vůbec nemám strach, že bych je připálila. Opravdu to funguje!

Suroviny

5 kg vypeckovaných švestek, nejlepší jsou ty slaďoučké, měkké
800 g cukru krystal
180 ml klasického 8% octa

A to je vše. Ještě teda velký kastrol. Je jedno jaký. Sama vařím v nerezu a ve smaltu (protože tak velký hrnec nemám, vařím ve dvou) Jen pokud máte smaltovaný, zkontrolujte, jestli není poškozený povrch.

Postup

Vypeckované švestky dáme do hrnce. Měly by dosahovat tak maximálně do 3/4 kastrolu, aby vám neutekly z kuchyně, jako v té pohádce o Křemílovi s Vochomůrkou. Švestky zasypeme cukrem a zalijeme octem. OD TÉTO CHVÍLE SE UŽ DO NICH NESMÍ DRBNOUT! Takže opovažte se je snažit zamíchat nebo ochutnávat a pak mi nadávat, že se vám to připálilo. Popravdě řečeno nevím, jak to funguje. Snad prý ten ocet udělá na povrchu hrnce nějaký film... ale nechci to tu rozebírat, prostě to FUNGUJE!

Kastrol přikryjte poklicí a nechejte stát 24 hodin (někdy nechávám i míň)

Druhý den zatopte ve sporáku (zapalte plyn... nebo zapněte plotýnku :)) a nechejte švestky pod poklicí tak hodinku prudčeji vařit. Potom poklici sundejte, snižte výkon na minimum (nebo, pro nás, co vaříme na kachláčku, odsuňte na kraj plotny) a nechte probublávat asi 5 hodin.

Mezitím máte čas na kafe se sousedkou, úklid kuchyně a umytí skleniček.

Dobrou chuť přeje elly (Taky cítíte, jak ta povidla voní až k vám?)

Reklama