Domácnost

Povídání o černé kočičce s bílým obojkem


Tohle povídání o černé kočičce jménem Lea začíná téměř tradičně. Na inzertní a zvířátkové servery jsem před několika týdny dávala zprávu o jednom nalezenci:

"V zahrádkářské kolonii Bezděkov u Roudnice n. L. byla nalezena černá kočička, která měla na krku bílý obojek. Byla zachycená tlapkou v drátě a nemohla ji vyndat. Kočička je evidentně pouze zaběhnutá - ztracená. Má krásnou lesklou černou srst, byla dobře živená a opečovávaná. Je to mladá kočka poměrně velkého vzrůstu. Podle veterináře byla nedávno kastrovaná (dle velké jizvy soudí, že mohla být při kastraci březí). Bohužel zadní tlapka, za kterou byla uvězněna v drátech, musela být v "zápěstí" amputována. V zahr. kolonii, kde byla nalezena, jsou prý i chataři víkendoví, tudíž se může jednat o majitele odkudkoliv z republiky. Kočička je prozatím v péči Azylu pro opuštěné kočky Lucky v Černivi. Pokud Vám tato černá kráska schází - volejte do Azylu Lucky paní Zárubovou."

Po nějaké době se ozval pán z Prahy, že kočička patří jeho rodině a mají o ni zájem. Jenže mezitím Lea dostala do amputované tlapičky zánět a musel jí být amputován další kousek nožky. Taky jí otekla tlamička a při operaci jí byl vytáhnut velký trn (bůh ví, jak se tam dostal), který měla zabodnutý mezi zuby. Všechno přestála jako dáma a už zase opatrně baští. Doléčuje si tlapku a zvládá to velmi dobře. Jenže vždycky se najde nějaké ALE.

V tomhle případě je to skutečnost, že Lea se učí běhat po třech a jde jí to velmi pomalu. Když přijel pán s paní do Azylu, vyšlo najevo, že Lea je zahradní – chatová kočička, protože oba manželé jsou alergici a o Leu se starají "tak nějak zpovzdálí". Nutno podotknout, že velmi dobře a pečlivě, protože Lea je vykastrovaná, prodělala operaci (nějaké zabodané osiny v bříšku – ze zahrady). Takže majitelé o ni skutečně pečovali. Jenže co teď s Leou, která se rozhodně nemůže vrátit na zahradu a potřebuje klidný domov. A majitelé jsou alergici.

Takže po delším váhání bylo rozhodnuto ponechat Leu v Azylu a najít jí nový domov. Je nám jasné, že umístit postiženou kočičku bývá velký problém, proto se tohle Povídání právě změnilo na snahu najít jedné pajdulce hodného a hlavně velkorysého člověka, který by ji měl rád takovou, jaká je – třínohá. Nezbývá nám než doufat, že bude mít stejné štěstí jako Pan Flek – Peyrac, třínohý kocour, který byl ještě nedávno v Azylu a dneska už má svoje místečko, péči a spoustu lásky v novém domově.

V zastoupení Ley si tedy dovoluji podat inzerát:
"Jsem příjemná černá kočička (1,5-2 roky mladá), slušně vychovaná, nemám žádné ošklivé zlozvyky, baštím dobře a netrápí mě žádná nemoc. Jsem bez závazků. Hledám tolerantního a hodného dvounožce, který mě bude mít rád. Zn.: Na počtu nohou nezáleží."

Máte o Leu zájem? Ozvěte se paní Zárubové do Azylu Lucky (stránky organizace). Tel. 416 591 322 nebo 607 848 992, email lucky@kocky-online.cz.

   
16.12.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [15] trdlo [*]

  Nekdy to s alergiema neni tak horky. Nejdriv sem mela jednoho, pak dva kocoury a porad sem mela jakoby rymu. Doktor mi rekl, ze sem alergicka na kocky, a musim se jich okamzite zbavit. Chtel me posilat na injekce. Ta terapie mela trvat dva roky, a nemohl mi ani zarucit, ze po ni alergik nebudu. Tak sem mu rekla, ze kocoury si necham, injekce at si napicha sam sobe a odkracela sem stredem. Tak sem holt frkala a kejchala trochu vic nez normalni clovek. Po case se to trochu zlepsilo, pak este vic. Dnes je to nejakych 15 let, kocek mam 7 a alergicka sem akorat na svoji sefovou.

  superkarma: 0 17.12.2005, 03:07:24
 2. avatar
  [12] Meander [*]

  Majucha: Poraď, v takové smečce se další kočičí zvíře ztratí

  superkarma: 0 16.12.2005, 16:57:56
 3. avatar
  [9] grice [*]

  Je moc hezká. My jsme si brali kočičku z útulku před měsícem a půl a mimo to že mi už dvakrát schodila vánoční stromek a občas čůrá kam nemá je to zlatíčko a mazlíček. Máme jí rádi a jestli se nám podaří jí alespon maličko usměrnit,tak to bude super soužití :o) Věřím,že najdete kočičce brzo hezkej domov

  superkarma: 0 16.12.2005, 12:53:25
 4. avatar
  [4] Ivana. [*]

  Hned bych si jí vzala šmudlinku krásnou, ale asi by mě doma zabili , když už jsem si jednu kočku vydupala

  superkarma: 0 16.12.2005, 09:48:17
 5. avatar
  [1] Lemonka [*]

  Chtěla bych kočičku ale jsem alergik

  superkarma: 0 16.12.2005, 06:59:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme