Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma o lidských povahách. Poslala nám ho čtenářka s nickem Abyta, která je přesvědčena, že povahu dědíme po rodičích. Jakou zdědila ona sama, se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den, nad zajímavým tématem! Řekla bych, že se povaha přenáší z rodičů na děti. Sama cítím, že mám v sobě něco z obou.  Po mamince flegmatik. Nekonfliktní. Absolutně se s nikým nehádám a než bych řekla nahlas vlastní názor, raději si myslím svoje a je-li někdo skálopevně přesvědčen, že není možný jiný názor  než jeho, nikoho nepřesvědčuji.

Naopak po otci jsem velmi citlivá na poznámky vůči své osobě. Myslím si, že leckdy zachytím i větičku, kterou by kdokoliv jiný s klidem přešel. Když se někdo směje na můj účet, směju se také, ale není mi uvnitř nejlépe.

Nejhorší je, když se s někým přu a zjistím, že nemám pravdu. To poznávám svého otce nejvíc a snažím se to kypění uvnitř potlačit. A řekla bych, že na sobě člověk může pracovat s obstojnými výsledky. A já s tím bojuji výtečně. Nikdo mou povahu k mému otci nepřirovnává, i když jen já cítím, co se se mnou děje. Můj bratr je povahově jasně po mamce

A to ještě umocněné na druhou. Totální „flegma“. Když pozoruju sestřiny děti, taky jsou to odrazy povah svých rodičů a tak je to velmi často. Když se s námi trápila paní učitelka na základní škole, nenechala se vytočit, ale vždycky tvrdila: „Počkejte na svoje děti. Ty vám to vrátí. Ty budou to samé, co vy, a ještě dvakrát tolik.“ A měla paní učitelka pravdu.    

Abyta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vy to máte docela dobře nakombinované. Buďte ráda, že jste po mamince flagmatik, být cholerik, asi by se nikdo na váš účet dlouho nebavil.

Co vy na to, milé ženy-in? Zdědily jste také nějaké povahové rysy po rodičích? Po kom víc? Jste tomu ráda, nebo vám to spíš vadí? Kterou povahovou vlastnost byste raději neměla. S čím bojujete? Jste spíš uzavřená, nebo společenská? Napište nám něco o své povaze. Nebo o zajímavostech v povahách vašich blízkých.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz

 

Reklama