Bulvár

Povaha se přenáší z rodičů na děti

Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma o lidských povahách. Poslala nám ho čtenářka s nickem Abyta, která je přesvědčena, že povahu dědíme po rodičích. Jakou zdědila ona sama, se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den, nad zajímavým tématem! Řekla bych, že se povaha přenáší z rodičů na děti. Sama cítím, že mám v sobě něco z obou.  Po mamince flegmatik. Nekonfliktní. Absolutně se s nikým nehádám a než bych řekla nahlas vlastní názor, raději si myslím svoje a je-li někdo skálopevně přesvědčen, že není možný jiný názor  než jeho, nikoho nepřesvědčuji.

Naopak po otci jsem velmi citlivá na poznámky vůči své osobě. Myslím si, že leckdy zachytím i větičku, kterou by kdokoliv jiný s klidem přešel. Když se někdo směje na můj účet, směju se také, ale není mi uvnitř nejlépe.

Nejhorší je, když se s někým přu a zjistím, že nemám pravdu. To poznávám svého otce nejvíc a snažím se to kypění uvnitř potlačit. A řekla bych, že na sobě člověk může pracovat s obstojnými výsledky. A já s tím bojuji výtečně. Nikdo mou povahu k mému otci nepřirovnává, i když jen já cítím, co se se mnou děje. Můj bratr je povahově jasně po mamce

A to ještě umocněné na druhou. Totální „flegma“. Když pozoruju sestřiny děti, taky jsou to odrazy povah svých rodičů a tak je to velmi často. Když se s námi trápila paní učitelka na základní škole, nenechala se vytočit, ale vždycky tvrdila: „Počkejte na svoje děti. Ty vám to vrátí. Ty budou to samé, co vy, a ještě dvakrát tolik.“ A měla paní učitelka pravdu.    

Abyta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vy to máte docela dobře nakombinované. Buďte ráda, že jste po mamince flagmatik, být cholerik, asi by se nikdo na váš účet dlouho nebavil.

Co vy na to, milé ženy-in? Zdědily jste také nějaké povahové rysy po rodičích? Po kom víc? Jste tomu ráda, nebo vám to spíš vadí? Kterou povahovou vlastnost byste raději neměla. S čím bojujete? Jste spíš uzavřená, nebo společenská? Napište nám něco o své povaze. Nebo o zajímavostech v povahách vašich blízkých.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz

 

   
17.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] enka1 [*]

  Nejen po rodičíchSml22

  superkarma: 0 17.08.2010, 10:17:11
 2. avatar
  [1] bubidani [*]

  Pravda, ja a můj otec si moc nerozumíme, jako máme se rádi a záleží nám aby se ten druhý měl dobře, ale dlouho v jedné místnosti spolu nevydržíme... problem je totiž v tom že jsem celá po něm. Sml30

  superkarma: 0 17.08.2010, 09:02:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme