často tady „slyším“ nářky typu. To je jen pro mladé, hubené, ploché, dlouhonohé…dnes vás přesvědčím o tom, že tomu tak není vždy. Třeba pouzdrové šaty na hubených ženách nevyniknou a sluší spíš plnějším tvarům.

„Pouzdrovky“ zkrátka potřebují  vyplnit. Ženy s malými ňadry, rovným hrudníkem a úzkými boky nejsou pro tento typ šatů „to pravé ořechové“. Stanou se z nich sešněrované tyčky a málokdy dosáhnou kýženého efektu. Zato ženy krev a mlíko s pěkně oblými boky, plnými ňadry a štíhlým pasem v nich vypadají jako bohyně. Jen si vzpomeňte na božské divy italského filmu šedesátých let, které pouzdrovky proslavily. Sophia Lorenová nebo Gina Lollobrigida.

pouzdrové šaty

Pouzdrové šaty, jsou-li dobře střižené, patří k nejvíc sexy šatům, které si můžete pořídit.

Podmínkou je pevný materiál a dobrý střih, který postavu dokáže zkrotit a vytvarovat. Není na škodu, když látka obsahuje pružná vlákna-lycru, která umožní dýchání a volný pohyb.

pouzdrové šaty

Svislé tvarovací švy tělo opticky zeštíhlí a vymodelují. Vzory dokonale zamaskují případné „nerovnosti“ a faldíky. Drobné detaily jako řasení, sámky, „křidélka“ přidají proporce tam, kde nějaký ten centimetr chybí, a dodají tak postavě žádoucí tvar přesýpacích hodin.

Foto: Cool Boutique a Ikona

Čtěte také

Reklama