Láká vás planina plná písku, žhavé slunce a příboj moře! Nemusíte do Afriky, stačí si zaletět na Kanárské ostrovy, přímo na Gran Canarii!

poust

Jedním ze symbolů ostrova Gran Canaria je jeho poušť Maspalomas. Píseční duny jsou vidět už z letadla, tvoří celý jižní cíp ostrova. Pláže, které ji lemují, patří k těm nejoblíbenějším.

Písečné duny Maspalomas jsou skutečnou tváří ostrova Gran Canaria, a to rozhodně nejen proto, že se tak skvěle vyjímají na pohlednicích z dovolené. Půvabně zvlněné hradby písku ohraničené na straně moře šestikilometrovou pláží vedoucí z Playa del Inglés do Maspalomas a na straně druhé golfovým areálem „Campo Golf" a komplexy hotelů i bungalovů lákají k návštěvě nejen turisty, kteří to sem mají kousek pěšky, ale sjíždějí se sem autem, autobusy i taxíky výletníci z celého ostrova.

Duny můžete pozorovat při krásné procházce podél pobřeží moře nebo se vydat dál, přímo mezi duny. Jen dejte pozor, písek je během dne hodně rozpálený a horký. Proto se mezi duny vydejte raději ráno nebo až se k večeru lehce ochladí a sluníčko není už tak ostré.

poust

Je to opravdu zážitek, když se sypkým pískem brodíte do kopce a s kopce, kolem vás vítr rozfoukává milióny pískových zrníček. Můžete si lehnout na vrchol duny, cítit teplý písek po těle a pozorovat nebe. Je to úžasný relax, že? Každopádně ja taková procházka romantická, nezapomeňte si sebou vzít foťák a udělat tak nezapomenutelné snímky!

Možná máte chvílemi pocit, že jste už v srdci této malé pouště a jak se dostat zpátky...Výhodou je, že se tu opravdu můžete jen těžko ztratit, protože od vody například k hotelu Riu (to je ten s bílým plůtkem, u kterého se dají pořídit také skvělé fotky) je to jen pár kilometrů. Dobrým cílem procházek je maják (Faro), který je zbudován na nejjižnějším cípu ostrova Gran Canaria, příjemně se dá utrácet v obchodní zóně městečka Maspalomas nebo v místních hospůdkách. Pokud vás bolí nohy a nechcete se vracet zpátky pěšky, za pár euro vás vezme taxík ze stanoviště kousek od Majáku do centra.

poust

Podobně jako nekonečné moře, nejvyšší hory či doutnající sopky, fascinuje lidi odnepaměti nezměrný prostor plný písku, kterému se říká poušť. Pokud chcete zažít, jaké to je, když vidíte kolem sebe jen pískové hory a nic víc, jen modré nebe,e slunce a blízké moře, pojeďte na Gran Canarii. Nejznámější z Kanárských ostrovů vám na svém nejjižnějším výběžku nabízí právě takovéhle povyražení a to navíc bez rizika, že zde bídně zhynete žízní a vedrem...

Stačí jen kontaktovat cestovní kancelář Canaria Travel, odborníka na tuto destinaci!


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama