První provozovnu nabízející léčebný posilující program pro oslabená záda a kosterní svalstvo otevřeli v Praze. Cviky Kieser Trainingu – zdravotního preventivního a terapeutického silového tréninku – mají za cíl celkové posílení těla a udržování zdravého pohybového ústrojí.

Zaměření tréninku není náhodné. Je výsledkem dlouholetých zkušeností. Odborní instruktoři totiž postupně při práci s klienty zjistili, že ti, kteří se silovému tréninku věnovali důsledně, se stali mnohem více aktivními, a to nejen ve své profesi a po sportovní stránce, ale i duševně a tělesně. Síla se pozitivně odrazila v jejich životě obecně.

V současné době se kvůli demografickému vývoji dostává snaha o posílení pohybového ústrojí stále víc do popředí. Ubývání kostní i svalové hmoty stojí na počátku věkem podmíněných zdravotních potíží. Ty nám zatěžují život v mnohem větší míře.

V průběhu lidského života vykazuje silová křivka svalů krátkou fázi nabývání sil a dlouhou fázi jejich ubývání. Od 25. roku až do konce života ztratí lidské tělo 30–40 % svalové hmoty. Pokud proti tomu něco nepodnikneme, svalovou tkáň postupně nahradí vazivová a tuková. Pojem stárnutí tak často nahrazuje pasivitu a nedostatek tréninku.

Samotný pohyb však k udržení výkonného těla nestačí. Kvalita pohybu je dána velikostí odporu, který je při něm třeba překonat. Stěžejní kompetencí silového Kieser Trainingu je přesné dávkování a včasná či léčebná aplikace tohoto odporu.

Trénink jako prevence
Preventivní trénink slouží ke všeobecnému posílení. Díky silovému tréninku si klient specializované „posilovny“ zachovává zdraví a výkonnost pro činnosti všedního dne, pro povolání a pro sport. Důkladný úvodní trénink a následující pravidelné tréninky pod dohledem instruktora jsou zárukou úspěchu cvičení.

Trénink jako terapie
Pod lékařským dohledem a pod vedením terapeuta umožňuje trénink bezpečný a cílený nárůst svalové hmoty i při silnějších obtížích pohybového ústrojí. Po ukončení základní terapeutické řady se dlouhodobý efekt udržuje samostatným tréninkem.

Zaměření terapie
Kieser Training se zaměřuje na řešení problému atroficky podmíněné slabosti svalů a kostí. Ve vyspělých průmyslových zemích během svého života trpí 80 % obyvatel bolestmi zad. A právě bolavá záda jsou prioritou – především na ně je trénink zaměřený. Pomáhá klientům napravit získané zdravotní nedostatky. Program oslovuje zejména racionálně zaměřené jedince, kteří si chtějí při vynaložení minimálního úsilí udržet tělo výkonné, atraktivní a bez bolestí.

Zdravotní silový trénink nelze chápat jako sport, trávení volného času či jako seberealizaci, nýbrž jako nezbytné „hygienické opatření“. Tréninkem se pohybové ústrojí vypracuje a udržuje ve formě tak, aby se vytvořily nezbytné předpoklady pro snadné zvládání běžných každodenních činností.

První provozovnu Kieser Trainingu v Česku najdete v Praze 1 v Bredovském dvoře, v ulici Politických vězňů 13. Otevřeno je po celý rok denně, od 7:00 do 22:00 hodin.

Reklama