Bulvár

Potrestají exministra?


Katar konečně zaslal českému ministerstvu spravedlnosti oficiální rozhodnutí, kterým tamní prokuratura zastavila stíhání prince Hámida bin Abdal Sáního, který byl v Česku nepravomocně odsouzen za sex s nezletilými dívkami.

Pražský městský soud by teď případ mohl na základě zaslaného rozhodnutí znovu otevřít. Musí však dokument nejprve přeložit z arabštiny. Překlad by mohl být hotový už tento týden.

Dnes vysmátý katarský princ Hámid bin Abdal Sání... Člen katarské královské rodiny Sání byl v létě 2005 Obvodním soudem pro Prahu 2 nepravomocně odsouzen za sex s 16 nezletilými a mladistvými dívkami ke 2,5 roku vězení. Soud vynesl verdikt přesto, že tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec několik dní po podání obžaloby rozhodl o předání stíhání Sáního do Kataru.

Soud a posléze i Městský soud v Praze konstatovaly, že ministrovo rozhodnutí bylo nezákonné. Nejvyšší soud však uvedl, že zákon ministrovi umožňuje takové rozhodnutí učinit.

...a dnes i včera vysmátý exministr Pavel NěmecSání byl propuštěn z vazby a odcestoval do Kataru. Po příletu do své vlasti byl princ zatčen, osm dnů strávil ve vazbě a poté byl několik měsíců vyšetřován. Katarský prokurátor pak ale princovo stíhání zastavil.

Katar se zasláním oficiálního rozhodnutí dlouho otálel, ministerstvo spravedlnosti mu muselo případ urgovat. Letos v únoru dokument konečně dorazil.

Soud má v zásadě jen dvě možnosti, jak dál v kauze Katar postupovat: Buď se spokojí s tím, jak případ vyřešila katarská strana, nebo její postup vyhodnotí jako nedostatečný.

A co exministr Němec? Co jeho svědomí?

   
11.03.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [7] UVita [*]

  Nepotrestají, příště by museli třeba potrestat sami sebe.

  superkarma: 0 11.03.2009, 14:47:04
 2. avatar
  [6] lenagirl [*]

  těžko má peníze na dobré právníky

  superkarma: 0 11.03.2009, 13:50:19
 3. avatar
  [5] monca13 [*]

  oprava - jaký trestný čin

  superkarma: 0 11.03.2009, 13:37:23
 4. avatar
  [4] monca13 [*]

  Od kdy mají ministři svědomí? A bohužel nejen ministři.
  A jakž trestnž čin musí spáchat, aby byli opravdu potrestaní? Zatím těch trestů moc nebylo a myslím, že ani nebude.
  A Němec, ten už je dávno za vodou, jako většina politiků, kteří skončí nebo musí skončit a my se potom z letmých zpráv dozvíme, že pracují v tom nebo onom představenstvu, že výhodně prodali ty nebo ony akcie, že si sice za podivných okolností pořídili dům či byt, ale dál se o tom nemluví atd.

  superkarma: 0 11.03.2009, 13:36:06
 5. avatar
  [3] Kelly [*]

  Svědomí? A v politice? Nenechte se vysmát.
  A jak to dopadne, bylo každému jasné už vstupem tehdejšího ministra do případu. A také, že jen z lásky k bližnímu to nebylo. Však on moc dobře ví, že česká ruka zákona je na něj a jemu podobným mooooc krátká.

  superkarma: 0 11.03.2009, 13:05:01
 6. avatar
  [2] rek11 [*]

  se dalo čekat,njn takhle to dopadá,když někdo zasahuje do pravomoci soudní,ta nemá mít žádné vazby na politiku.U nás zjevně má. Hezký. Takže on už tu není komunismus? jinak ex-ministr a svědomí?

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:34:19
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  co je to platné, když princ je dávno za horama? Toho měli trestat.

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:22:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme