Čtenářka Kukátko se trochu zlobí na svého manžela, že ve svém věku stále ještě chodí pomáhat bývalým kolegům jako brigádník do práce. Ale ví, že jsou horší závislosti, než je tahle pracovní...

Taktéž čtenářka Kukátko se rozhodla dnes přispět k partnerovým závislostem.


Asi dnes moc příspěvků nechodí, když už se zase znovu objevil článek o skandálech prezidentské rodiny. Přispívám tedy i já se svou troškou do mlýna, i když bude asi méně skandální.
 
Můj manžel má závislost na práci. Mohl by být už pár let na důchodě (a také je), ale kromě toho ještě pořád pracuje. Pokud se na něj obrátí někdo z bývalých kolegů z práce, nadšeně nastoupí na brigádu. Chodí domů utahaný, spí jako špalek, ale je šťastný, že pořád nepatří do starého železa a že o jeho zkušenosti někde stojí. Někdy už mám ale pocit, že to přehání. V jeho věku je osmihodinový úvazek náročné (i fyzické) práce přece jen možná dost. Zdraví má jen jedno.
Cigarety a pití by ale byly horší závislosti a na zdraví mají určitě horší vliv. To už je  ta práce lepší.
 
Kukátko

Pozn.red.: Příspěvek nerošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 10. 2013: Partnerovy závislosti

  • Jaké závislosti vás na vašem partnerovi štvou?
  • Jaké závislosti se vám na vašem partnerovi líbí?

Posílejte mi své příspěvky vážné i nevážné na téma: Partnerovy závislosti. Můžete to vzít s humorem, ale můžete se o nich rozvyprávět i jako o problému. Nejzazší termín odevzdání příspěvků je v pátek 11. 10. 2013 v 15.00 hodin. Posílejte je na redakční e-mail (viz níže). Formu nechám na vás, ale dbejte, aby byl příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění, a tím i na možnost získání hezkého dárku – objemného balíčku čtyř prostředků na mytí nádobí PUR!

O dárku rozhodnete i vy!
Aby byla trochu změna, rozhodl jsem se pod každý čtenářský příspěvek dát anketu, ve které mu budete udělovat známku (od jedničky do pětky, jako ve škole). Nakonec vyberu jednu premiantku, kterou odměním. Můžete tady namítnout, že příspěvky, které vyjdou dříve, budou mít více hodnocení než příspěvky, které vyjdou odpoledne. To je pravda. No, budiž, aby byl dostatek času na oznámkování odpoledních čtenářských příspěvků, nevyhlásím premiantku s ukončením tématu, ale až si na to večer vzpomenu. To nebude dřív než ve 20.00 hodin, ale možná taky o půlnoci...

pur

Reklama