Bulvár

Potřebovala bych zvolnit tempo

Když mám peníze, tak se dobře cítím. Když peníze nemám, tak mám špatnou náladu z toho, že si nemohu nic koupit. Nejlepší by bylo, kdybych měla každý den narvanou peněžku a mohla bych chodit do obchodu k obchodu. Miluji nakupování čehokoliv, takže penězi nešetřím, a tak se u mě žádná koruna dlouho neohřeje. Naopak,když příjde do peněženky "krize", tak to dokážu opravdu zastavit a i měsíc si nic nekoupit. Když nemusím, tak nešetřím, ale když mám našetřit, třeba na Vánoce, tak to začínám už někdy v létě a opravdu našetřím. Ale když mám šetřit jen tak "pro nic za nic" do "zásoby", tak to se mi opravdu nedaří.

Už jsem si mohokrát koupila kousek garderóby a pak jsem litovala, neboť to nebyl vhodný výběr a tak mi kus hadříku leží žel ve skříni a pak lituji, protože to jsou zbytečně vyhozené peníze. Naštěstí jsem se z takového nakupování poučila a zjistila, že to nikam nevede a snažím se tento problém neopakovat. Nejvíce si kupuji oblečení a šperky, a pak jdou peníze do oběhu spíše za jídlo, ale to za laskominy nebo kávu, kterou klidně mít nemusím :) K dyž jdu do obchodu a něco tam vidím a moc se mi to líbí, tak to prostě musím mít, ikdyž mi hrozí riziko, že budu celý měsíc jíst jako vrabec :-) Takže já vlastně nakupováním a penězi žiji.

Peníze dávat mi není líto za dárky pro své blízké, protože když onen dárek vhodně vyberu a vím, že se dotyčnému bude líbit, tak to mě těší. Nerada utrácím za "zbytečnosti" jako je alkohol, nebo až moc sladkých pochutin a občas propadnu nakupovací mánii náušnic:) Takže když bych měla udělat závěr, tak bych někdy mohla zvolnit tempo, protože občas finance lámu přes koleno :-)

z Karviné zdraví pravidelná návštěvnice Vašeho webu Terka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mílá Terko, mluvíš mi z duše, úplně stejně se s penězi peru i já. Někdy záchvat utrácivosti, pak mě hryže svědomí a šetřím. A tak pořád dokola. Simona

A co vy ostatní? Jak dokážete zacházet s penězi? Utrácíte zbytečně, nebo držíte své výdaje striktně pod kontrolou? Na co nejdražšího jste si našetřila? Už vás někdo napálil, například prodejce voňavek na ulici, a vy jste koupila drahý šmejd a pak si doma rvala vlasy? Své příspěvky posílejte na naší adresu:

redakce@zena-in.cz

   
30.11.2009 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] evelyn [*]

  Rikina — #10 samo, ze skudlit na vsem a porad je druhej extrem, ale fakt nechapu lidi, co si treba pred Vanocema naberou pujcky, aby mohli nakoupit hovadiny pod stromecek, nebo si jedou na dovolenou na pujckuSml28

  superkarma: 0 30.11.2009, 17:11:48
 2. avatar
  [11] Altamora [*]

  Rikina — #10 No jo, ale ty dojíždíš do práce pěkných pár kilometrů za nemalý peníz. Kromě toho jsi sama na placení bytu. Vím, že jsou lidé, kterým se to nemůže podařit, ale pokud někdo koupí stoosmnácté tričko a dostane se tím do situace, že je na nule, pak má jiné priority než já. Vyrostla jsem v rodině, kde "zásluhou" otce nebylo před výplatou na chleba, tak jsem se už hodně mladá rozhodla, že udělám vše, coje v mých silách, aby to moje děti nepoznaly. A připouštím, že bych klidně ty tři platy šetřila i několik let. Neměla bych potěšení z věci, kterou jsem si pořídila nad své možnosti. Každý z nás je trochu jiný, to je na světě krásnéSml16

  superkarma: 0 30.11.2009, 15:55:11
 3. [10] Rikina [*]

  Altamora — #6 Tak mně se za posledních 15 let nepovedlo ušetřit tři měsíční platy. Sml80 Trvale, měsíc co měsíc, vycházím sotva na korunu, a nemít kontokorent, kolikrát už bych byla v maléru. Někdy přelezu do červených čísel o stovku a někdy o pár tisíc, někdy je výjimečný měsíc, že jsem na nule. Ale ušetřit... no, dalo by se. Doslova po desetikorunách by to ještě šlo. Ale jak dlouho by trvalo, než by z desetikaček byly tři měsíční platy do rezervy, a co by, kurník šopa, člověk ze života měl, kdyby musel furt škudlit úplně na všem?

  1. na komentář reaguje Altamora — #11
  2. na komentář reaguje evelyn — #12
  superkarma: 1 30.11.2009, 15:28:59
 4. [9] mrowiecova [*]

  Altamora — #6 Ano, je to pravda. Ale je rozdíl, pokud tu nemocenskou mám opravdu, nebo jen z toho důvodu, že se mi nechce chodit do práce, jak to dneska dělá dost sociálně nižších lidí a pak si ještě stěžují..

  superkarma: 0 30.11.2009, 13:49:27
 5. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Anai — #4 Já ti fandím...do hrobu si ty kačky stejně nikdo nevezme, tak proč si je neužít

  superkarma: 0 30.11.2009, 12:16:34
 6. avatar
  [7] evelyn [*]

  Altamora — #6 nemuzu nez souhlasit.

  superkarma: 0 30.11.2009, 10:14:39
 7. avatar
  [6] Altamora [*]

  Když se to takto napíše, vypadá to roztomile a cool. Pak přijde nemocenská nebo vyhazov z práce, a ejhle, najednou nejsou peníze a ta sociálka se s výplatou loudá a ten stát je tak hnusný, na co si platím daně, a tak dále sd libitum. Sml57 Nejsem Harpagon, nemám ráda peníze pro peníze a necítím štěstí při pohledu na rostoucí účet v bance, ale utratit vše, co mám, nemít finanční rezervu pro případ nenadálé potřeby, to by se mi špatně spalo. Údajně má mít člověk v záloze tři své měsíční platy pro řešení nenadálých problémů.

  1. na komentář reaguje evelyn — #7
  2. na komentář reaguje mrowiecova — #9
  3. na komentář reaguje Rikina — #10
  superkarma: 0 30.11.2009, 09:41:31
 8. [5] Anai [*]

  Věrulinka — #1 Já to mám přesně naopak: něco se mi strašně líbí, ale umravním se, řeknu si: tohle nutně nepotřebuješ a pak mám hrozné trauma, že jsem to v tom krámě nechala.... Takže pokud to jenom trošku jde, dělám si radost (tj. chráním svoji psychiku, tj. chráním i své zdraví Sml16)

  superkarma: 1 30.11.2009, 09:09:37
 9. [4] Anai [*]

  Každý jsme alergický na nějaké slovo, pro mě je to slovo "šetřit" (z dětství... můj způsob rebelie). Před týdnem jsem koupila nějaký časopis a tam se psalo: Kdo šetří, ten nežije", prostě moje heslo Sml30 Takže jsem nikdy na nic neušetřila, pokud nebyly finance a něco drahého jsem potřebovala, vzala jsem si půjčku, kterou jsem splatila. Přátelé a příbuzní o mně sice říkají, že "neudržím korunu", no, možná, ale na to, abych bezcílně a zbytečně utrácela, nemám dost fin. prostředků, pořizuju jen věci, které nutně potřebuju, abych vypadala  dobře, tj. cítila se dobře, tj. byla úspěšná, tj. vydělávala dost peněz.Sml16 A to vše z oblasti oblečení, kosmetiky, léků, lékařů i a kvalitního jídla a alkoholu Sml57 , které si ráda dopřávám!

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #8
  superkarma: 0 30.11.2009, 09:08:28
 10. [3] Simona Škodáková [*]

  kuželka — #2 Už je opraveno, díky za upozornění. To je ta moje roztržitost!

  superkarma: 0 30.11.2009, 08:27:00
 11. avatar
  [2] kuželka [*]

  Opravte prosím chybu v textu na úvodní straně:

  typická

  od slova typ jako druh ženské

  nikoli tip jako sázenka.

  1. na komentář reaguje Simona Škodáková — #3
  superkarma: 0 30.11.2009, 08:16:30
 12. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml30 taky mám takový pocity, něco koupím, jen přijdu domů, toho lituji, že jsem to nemusela mít, no ale.... Sml30

  1. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 30.11.2009, 08:14:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme