Když mám peníze, tak se dobře cítím. Když peníze nemám, tak mám špatnou náladu z toho, že si nemohu nic koupit. Nejlepší by bylo, kdybych měla každý den narvanou peněžku a mohla bych chodit do obchodu k obchodu. Miluji nakupování čehokoliv, takže penězi nešetřím, a tak se u mě žádná koruna dlouho neohřeje. Naopak,když příjde do peněženky "krize", tak to dokážu opravdu zastavit a i měsíc si nic nekoupit. Když nemusím, tak nešetřím, ale když mám našetřit, třeba na Vánoce, tak to začínám už někdy v létě a opravdu našetřím. Ale když mám šetřit jen tak "pro nic za nic" do "zásoby", tak to se mi opravdu nedaří.

Už jsem si mohokrát koupila kousek garderóby a pak jsem litovala, neboť to nebyl vhodný výběr a tak mi kus hadříku leží žel ve skříni a pak lituji, protože to jsou zbytečně vyhozené peníze. Naštěstí jsem se z takového nakupování poučila a zjistila, že to nikam nevede a snažím se tento problém neopakovat. Nejvíce si kupuji oblečení a šperky, a pak jdou peníze do oběhu spíše za jídlo, ale to za laskominy nebo kávu, kterou klidně mít nemusím :) K dyž jdu do obchodu a něco tam vidím a moc se mi to líbí, tak to prostě musím mít, ikdyž mi hrozí riziko, že budu celý měsíc jíst jako vrabec :-) Takže já vlastně nakupováním a penězi žiji.

Peníze dávat mi není líto za dárky pro své blízké, protože když onen dárek vhodně vyberu a vím, že se dotyčnému bude líbit, tak to mě těší. Nerada utrácím za "zbytečnosti" jako je alkohol, nebo až moc sladkých pochutin a občas propadnu nakupovací mánii náušnic:) Takže když bych měla udělat závěr, tak bych někdy mohla zvolnit tempo, protože občas finance lámu přes koleno :-)

z Karviné zdraví pravidelná návštěvnice Vašeho webu Terka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mílá Terko, mluvíš mi z duše, úplně stejně se s penězi peru i já. Někdy záchvat utrácivosti, pak mě hryže svědomí a šetřím. A tak pořád dokola. Simona

A co vy ostatní? Jak dokážete zacházet s penězi? Utrácíte zbytečně, nebo držíte své výdaje striktně pod kontrolou? Na co nejdražšího jste si našetřila? Už vás někdo napálil, například prodejce voňavek na ulici, a vy jste koupila drahý šmejd a pak si doma rvala vlasy? Své příspěvky posílejte na naší adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama