Investujete nemalé peníze do různých zkrášlovadel, ale pokud chcete vypadat k nakousnutí, musíte své tělo rozmazlovat i zevnitř.

A jaké potraviny vám ke kráse pomůžou?

Pro zdravé oči
Nepapáme pouze mrkvičku, ale i listový špenát.
Je to skvělý zdroj vitamínu C, který ničí infekce. Navíc pomáhá vytvářet známý vitamIn A, který chrání oči, a dokonce zlepšuje vidění.

Pro lesklé a hedvábné vlasy
jestli se vám mastí vlasy, začněte svačit bílý jogurt. Je bohatý na vitamin B, hlavně B2 (riboflavin), který redukuje tvorbu kožního mazu.
pokud vám vaše vlasy připomínají spíš hrubé koňské žíně, začněte snídat ovesné vločky.
Je v nich křemík, který udržuje hebkou kštici.

Pro čistou pleť
Bojujete s pupínky? Zkuste přijít na chuť krabímu masu, dýňovým semínkům a luštěninám.
Obsahují zinek, který udržuje pokožku zdravou a čistou. Zmírňuje záněty, takže se akné rychle hojí. Navíc tyto potraviny zvyšují imunitu.

Proti kruhům pod očima
v noci špatně spíte a ráno máte kruhy, že byste se na nich mohla houpat?
Dejte si před spaním dva banány. Obsahují látku tryptofan, která tlumí stres, zklidňuje organismus a zlepšuje spánek.

Pro hebké tělo
Máte-li suchou pokožku, smlsněte si dvakrát týdně na avokádu. Plod je plný vitamínu E a zdravých nenasycených tuků, které udržují pleť ve formě.


indicie papoušek


Pro pevné nehty
Máte nehty ohebné jako papír? Třepí se a zatrhávají?
Pomozte jim stravou bohatou na beta-karoten. Chroupejte pravidelně mrkev, dýňová semena a melouny a budete mít drápky jako kočka.

Proti vráskám jsou nejlepší borůvky
Buď pro ně pošlete Marušku, nebo si kupte mražené. Borůvky jsou nejen báječné antioxidanty, ale podporují tvorbu kolagenu, což je přesně ta kombinace, kterou vaše pokožka potřebuje.

Zdravé dásně
Záněty dásní ukazují na nedostatek vitamínu C. K obvyklé péči o chrup přidejte i céčkovou kůru v podobě kiwi, manga, pomerančů nebo grapefruitů.

Co by mohlo být příjemnějšího, než se promlsat ke skvělému vzhledu?
A jestli to náhodou nepomůže a výsledky nebudou podle vašich představ, nelitujte. Po těchto dobrotách alespoň neztloustnete.
Reklama