.

Potravinářská inspekce varuje před „Zázračným lékem“

Novinky

Potravinářská inspekce varuje před „Zázračným lékem“

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, určitě se nenechte se zlákat nabídkou výrobků Mineral Miracle Supplement (MMS) ani Chlorine Dioxide Solution (CDS2). Podle Státní zemědělské a potravinářské správy (SZPI), která před nimi po pěti letech opět důrazně varuje.

Výrobky jsou spotřebitelům nabízeny v českém jazyce prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí. Informace spojované s těmito výrobky na internetu v řadě případů hovoří o zdravotní prospěšnosti jejich konzumace, případně léčivých účincích na širokou škálu chorob včetně rakoviny. „Důrazně upozorňujeme všechny spotřebitele, že látky, které uvedené výrobky obsahují, jsou v potravinářství zakázané a nepoužívají se ani v nízkých koncentracích. Podle odborníků by potraviny obsahující látky obsažené v MMS a CDS2 byly považovány za nebezpečné pro lidské zdraví,“ uvádí tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Dále také připomíná, že látky v uvedených přípravcích se používají například k dezinfekci vody v bazénech nebo bělení textilu. Prodejci přípravky nenabízí jako doplňky stravy nebo léčiva – kde by v obou případech podléhaly přísné regulaci – ale jako chemické látky. „Tím, že v prostředí internetu jsou tyto produkty spojovány s informací o jejich údajných zdravotních účincích, mohou někteří spotřebitelé nabýt mylného dojmu, že jde o preparáty účinné a bezpečné,“ dodává Kopřiva. Stejné varování zveřejnila SZPI v tiskové zprávě již v roce 2010.

leky

   
27.07.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [8] Eurcln [*]

  Velmi obsáhlý a nezaujatý článek o MMS a CDS čtěte zde. http://euroclean.cz/clanky/o-mms-cds-kapkach-nezaujate/

  superkarma: 0 14.06.2016, 15:58:04
 2. avatar
  [7] Deta [*]

  Znám pár lidí, co MMS užívali, neuškodilo ani nepomohlo

  superkarma: 0 28.07.2015, 11:10:30
 3. avatar
  [6] renda4141 [*]

  Jakto, že výrobci a distributoři ještě nebyli obviněni z obecného ohrožení ? Sml80

  superkarma: 0 28.07.2015, 10:00:40
 4. [5] cilani [*]

  Myslím, že minimálně prodejci MMS by mohli být trestně postižitelní, neb dle krabičky to jasně vydávají za preparát s léčivými účinky.

  superkarma: 0 28.07.2015, 08:44:06
 5. avatar
  [4] lalica [*]

  Já četla hodně materiálů o tomto přípravku, podle nich mnohým pomohl. Zvažovali jsme i tento preparát, ale podle toho, co jsem zaregistrovala, je dost náročné podávání MMS. Bála bych se, že něco přehlídnu nebo špatně namíchám.

  Můj těžce nemocný manžel užívá/ krom jiného i klasického/lékárenský petrolej. Nijak jej nepoškodil a po posledním CT je stav stejný, nemoc se nešíří dál. I taková zpráva je pro nás důležitá. ...

  superkarma: 1 27.07.2015, 20:50:06
 6. avatar
  [3] ohnivazenaMagdalena [*]

  gerda — #2 https://cs.wikipedia.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement

  Když se podíváme kde všude bylo varování a že například ČR, Slovensko atd. varovalo již v roce 2010.....že varovala Británie, Kanada, USA, Austrálie......a nic se celá léta neděje? Postihy? Lobby a peníze dělají své.Sml15 Tonoucí se stébla chytá a tak např. nemocný s rakovinou zkouší co se dá. Na to hřeší ti, kterým "MOC" peněz zaslepila obyčejnou slušnost a lidství.

  superkarma: 2 27.07.2015, 20:09:18
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  bobani — #1varování přichází dost pozdě, žádná novinka. Já sama jsem to viděla vychvalovat - už nevím kde - ale určitě někde na internetu když jsem zadala heslo "rakovina" a léčba. Takže už to jede dost dlouho a Potravinářská inspekce zaspala. Já tomu od začátku nevěřila, ale kdo dal krvavé peníze a ještě si navíc poškodil zdraví ještě víc, než měl, ten by měl dostat odškodné. Teoreticky. Dostane kulový, protože ho ke konzumaci nikdo nenutil a prodejce jistě najde fintu, aby se z toho vyvlékl.

  1. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #3
  superkarma: 1 27.07.2015, 19:10:43
 8. [1] bobani [*]

  a co tak nějaký trestní postih pro ty , kteří tohle svinstvo propagují ?

  1. na komentář reaguje gerda — #2
  superkarma: 2 27.07.2015, 18:22:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme