Synové a dcery slavných. O pozornost, čas, náklonnost a lásku svých rodičů se museli dělit s jejich fanoušky. Události čistě soukromé byly věcí veřejnou. Přesto, nebo možná právě proto se vydali stejnou cestou. Mají to však podstatně těžší. Neustálé srovnávání se slavnými rodiči a podezírání, že úspěchů dosáhli z protekce, předpokládá železné nervy a svatou trpělivost. Co dalšího dostali do vínku? Podařilo se jim vystoupit ze stínu svých rodičů, či ho dokonce překročit?

David KrausDíl první: Podle nosa poznáš kosa

Dnes nakoukneme do zákulisí slavné rodiny, kde se talent a charismatická krása mnohokráte znásobily.

Podle nosa poznáš… Krause, dalo by se říct.

Nosatý, zvídavý moderátor a herec Jan Kraus má s krásnou herečkou a výtvarnicí Janou Krausovou dva syny, Davida a Adama.

David Kraus se narodil 13. 2. 1980, umí hrát, zpívat, skládat hudbu, psát texty.

Ženám se z něj podlamují kolena. Za svého působení v hudební skupině „Laura a její tygři“ měl však oči jen pro herečku a zpěvačku Zuzanu Norisovou, které „vyznal lásku“ písní. Která žena o tak originální milostné výpovědi nesní!?

David je znám také z účinkování v televizním pořadu svého otce Jana Krause „Uvolněte se, prosím,“ kde vystupuje se svou kapelou. Se svou matkou Janou Krausovou si zahrál ve filmu „Hezké chvilky bez záruky“ (2006), který režírovala Věra Chytilová.

adamO dva roky mladší Davidův bratr Adam Kraus se narodil 9. srpna 1982. Vystudoval DAMU a kromě herectví se věnuje i divadelní režii. V pražském Studiu Dva uvedl hry Slavík a růže (kde si zahrál se svojí matkou Janou Krausovou), O lásce (kde obsadil matku a jejího partnera Karla Rodena) či Prší (na níž se autorsky podílel; ve hře opět hrají Roden a Krausová).

K tomu, jestli mu jako dítěti vadilo, že má známého tatínka, Adam řekl: „Když jsem byl malý, táta nebyl známý, takže jsem o tom jako dítě nepřemýšlel. Když to přišlo, byl jsem už větší. Párkrát vám dá někdo najevo, že ví, kdo jste, třeba nějaký pedagog poznamená: Ty ses moc nepotatil. Měl jsem pocit neustálé pozornosti, měl jsem prostě jiné podmínky než jiní. Někdy vám lidé lezou do zadku, jako že z toho můžou mít nějakou výhodu. Ale nezaslouženou pozornost nemám rád.“

Jako herec se Adam Kraus objevil ve filmu o drogové závislosti Piko, v road movie Modrý drak, v krimipříběhu z 50. let Ve stínu či v pohádce O pokladech. Televize Nova ho počátkem roku 2014 obsadila také do oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Adam prý platí za největšího krasavce v rodině, ale ženy prý neloví. Jak to tedy je?

Nejznámější výměna partnerů českého šoubyznysu

Během natáčení filmu Trio (1995) se ženatý Jan Kraus zamiloval do herecké kolegyně Ivany Chýlkové. Ta kvůli němu opustila Karla Rodena, který nakonec našel štěstí u Krausovy bývalky Jany. Jedná se zřejmě o nejznámější výměnu partnerů českého šoubyznysu.

dkdkdNejmladšího syna Jáchyma má Jan Kraus právě s herečku Ivanou Chýlkovou. Jáchym se slavnému hereckému páru narodil 1. 8. 1998. Poslavil se především díky seriálu Gympl, ale zahrál si třeba i v komedii Svatba na bitevním poli. S maminkou pózoval i pro kalendář jako Káj ze Sněhové královny.

 

 

 

 

 

 

 

 

¨

Jana Krausová o velké šťastné rodině, ve které nyní všichni žijí a ve vzájemné toleranci fungují, řekla: „Byl to jeden z mých dětských snů. Mít velkou rodinu. Díky Honzovi jsem získala ještě větší, než jsem měla. Jeho rodiče, bratry a sestry. Rodinu, která podle mě nemá obdoby. S vysokými nároky, pevnou morálkou opřenou o osobní zkušenosti.

Hodně různých lidí, které drží pohromadě láska, úcta, humor, pravdivost, ať je na první pohled jakkoli vražedná a s vlastním slovníkem a půvabným sklonem k soukromým demagogiím. Taková rodina vás potom nikdy neopustí, i když se stane cokoli mezi jejími jednotlivými členy. Do takové rodiny lze tak maximálně přibývat. Kdo se jednou stane jejím členem, nemá, díkybohu, zpáteční letenku.“

Jan Kraus je otcem čtyř dětí – Marka Blažka (*1976), zpěváka Davida Krause (*1980), Adama Krause (*1982) a Jáchyma Krause (*1998, s I. Chýlkovou).

Foto zdroj: Wikipedie, www.osobnosti.cz

Reklama