Bulvár

Potlesk trval dlouho

Na Olympijském stadionu v Seattlu stálo před nějakým časem devět atletů, všichni mentálně nebo fyzicky postižení, na startu závodu na 100 m. Zazněl výstřel a závod započal. Ne každý běžel, ale každý se chtěl podílet na závodu a vyhrát.

Běželi po trojicích a jeden hoch zakopl a spadl, udělal několik kotrmelců a rozplakal se. Těch osm dalších ho slyšelo plakat. Zpomalili a otočili se dozadu. Pak zastavili a vrátili se… VŠICHNI…

Jedno děvče s Downovým syndromem si sedlo vedle něj, objalo ho a zeptalo se: „Teď se cítíš lépe?“

A pak šli, všech devět, držíce se za ramena, až do cíle.

Všichni diváci povstali a tleskali.

A potlesk trval hodně dlouho…

Lidé, kteří toho byli svědky, o tom stále mluví.

Proč?

Protože někde hluboko v nás všichni víme, že nejdůležitější věc v životě není, abychom sami vyhráli.

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC V TOMTO ŽIVOTĚ JE POMOCI DRUHÝM VYHRÁT. DOKONCE I KDYŽ TO ZNAMENÁ ZPOMALENÍ A ZMĚNU V NAŠEM VLASTNÍM ZÁVODĚ!!!

 

                                                                 Papíček


Co dodat? Bylo řečeno vše.


Mira Vám přeje hezký zasněžený večer a zítra tu s Vámi bude Markéta.

   
21.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. [9] MartinaC [*]

  hezky napsany

  superkarma: 0 06.08.2006, 15:32:32
 2. [8] Ifi [*]


  Česká republika se v současné době hlásí ke dvěma významným světovým sportovním hnutím pro osoby s MP. Jedná se o České hnutí speciálních olympiád a Český svaz mentálně postižených sportovců, který je součástí Unie zdravotně postižených sportovců a má možnost účastnit se Paralympijských her.
  Základní rozdíl mezi filozofií obou světových hnutí (Speciálních olympiád a paralympijského hnutí) je v názoru na integraci sportovců s MP. Světové hnutí Speciálních olympiád neuznává výkonnostní limity, které naopak v Paralympijském hnutí opravňují sportovce k účasti na evropských a světových soutěžích. Paralympijské hnutí pojímá integraci ve smyslu plného respektování pravidel sportů pro sportovce s MP, tak pro sportovce nepostižené. Vychází tedy z výběru (nominace) sportovců podle splnění předepsaných limitů. Vyhodnocení jsou pouze tři nejlepší. Paralympijské hnutí pro sportovce s MP je mnohem mladší hnutí, které se vyvíjí a hledá své místo ve světovém paralympijském hnutí zdravotně postižených sportovců. Český paralympijský výbor pracuje od roku 1993 v součinnosti s Českým svazem mentálně postižených sportovců.
  Cílem programu je umožnit co největšímu počtu osob s MP pravidelně sportovat a účastnit se bez ohledu na absolutní výkonnost sportovních soutěží. Vyhrát mohou i sportovci s těžkým stupněm postižení. Na rozdíl od jiných sportovních aktivit je tento program otevřen bez ohledu na stupeň jejich postižení. Sportovci jsou zásadně rozdělováni do kategorií dle své výkonnosti. V jednotlivých skupinách závodí vždy jenom osm závodníků, kteří po soutěži stojí na stupních vítězů. První tři jsou oceněni medailemi a ostatní barevnými stužkami.

  superkarma: 0 22.11.2005, 12:18:59
 3. [7] Ifi [*]

  a právě proto na speciálních olympiádách pro mentálně postižené nedostávají ocenění jenom ti nejlepší, ale všichni, první dostávají klasické medaily a ostatní jsou odměněni stužkami.

  superkarma: 0 22.11.2005, 12:16:13
 4. avatar
  [6] Suzanne [*]

  superkarma: 0 21.11.2005, 23:52:40
 5. avatar
  [5] monca13 [*]

  superkarma: 0 21.11.2005, 22:50:00
 6. [4] PrachynskaMichaela [*]

  Krásné...Možná proto,že ve světě nás ,, normálních " častěji však nenormálních , toto uvidíte jen málokdy. Dnešní svět je jen o tom někoho ne dostihnout, ale předhonit. Možná by jsme potřebovali všichni na chvíli zpomalit, rozhlédnout se a cítit potřebu pomoc.....

  superkarma: 0 21.11.2005, 22:30:53
 7. avatar
  [2] Tanzi [*]

  tak mám po přečtení slzičky v očích a stáhnuté hrdlo..jako bych tu scénu měla před očima, jako bych byla tomu velkému závodu přitomna..jako kdybych i já byla mezi těmi co na tribunách tleskali!

  superkarma: 0 21.11.2005, 17:04:05
 8. avatar
  [1] átéčko [*]

  Moc krásné Papíčku! Oni Dauníci takoví jsou a stále nás učí! Neustále překvapují Mám ráda jejich podobné tváře a me dvídkové postavičky. Třeba to jsou oni,kdo byli původními obyvateli planety Země. Bylo tu krásně, všichni se k sobě chovali mile. A pak jsme sem vthli my a co jsme s naší zemí udělali! My XY46+XX46.

  superkarma: 0 21.11.2005, 16:33:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme