Cestování

Potíže ve stavu beztíže

gravity

Gravitace nám dokáže způsobit nemalé potíže. O tom víme každá své. Pojďte se na to dneska mrknout z druhé strany. Jaké potíže můžete zažít ve stavu beztíže? Cestování do kosmu bude určitě brzy na dosah a vždycky se vyplatí být dobře připraven.

Že se páni vědátoři při výkonu své ušlechtilé profese nudí, se nejspíš domnívá většina z vás. Napovídají o tom především nejen jejich přínosné objevy (jako příklad uveďme alespoň zjištění, že muži přidělávají ženám v domácnosti hodiny práce), ale také předměty odborných studií a čistě vědecké experimenty.

Těžko říct, jestli spouštěčem „šokujících“ zpráv, které se téměř denně šíří z vědecké obce, je nuda, nebo naopak dobrý rozmar. Třeba takoví Japonci, ti nedávno slíbili, že brzy pošlou do kosmu raketoplán, jehož posádka dostala úkolem důležitou vesmírnou misi – sérii neobvyklých pokusů. Návrhů na pokusy, které by měly být ve stavu beztíže provedeny, se od zástupců veřejnosti i japonských firem sešlo asi 1600.

Oční kapky, páka a létající koberec

Z došlých návrhů bylo vybráno 16 experimentů a jejich provedení dostal na triko pětačtyřicetiletý veterán kosmických letů Koiči Wakata, uvedla to japonská vesmírná agentura JAXA. Pokusy napovídají buď o tom, že se japonská veřejnost ráda baví, nebo o tom, že už zkrátka není co zkoumat. Jako příklad uveďme kapání očních kapek při nulové gravitaci, skládání oblečení, zápasení v páce a neméně zajímavá je i zkouška létajícího koberce. „Na Zemi je to pouhá fantazie, ale ve vesmíru to možná bude fungovat,“ těší se mluvčí agentury JAXA.

A docela nedávno se v souvislosti s vesmírnými misemi hovořilo o dalších potížích. Tentokrát sexuálního ražení. Kolem této otázky se již dříve objevila řada spekulací. NASA i ruské kosmické agentury však popírají, že by někdy v minulosti daly podnět k výzkumu v této oblasti.

Jak „to“ dělají kosmonauti?

„Sex v kosmu by byl opravdu složitou záležitostí a čelil by řadě komplikací, na druhou stranu ale kosmonauti během dlouhého pobytu ve vesmíru procházejí sexuální deprivací. Toto sexuální hladovění by mohlo při delších cestách nepříznivě ovlivnit psychiku posádky.

Někteří kosmonauti si během svého pobytu na orbitálních stanicích pomáhali masturbací, problémem ovšem bylo, uniklo-li jim sperma z kapesníku. V kabině pak poletovaly obtížně polapitelné kuličky spermatu.

Samotný sexuální akt by byl podle odborníků možný, jen pokud by byl jeden z partnerů připoutaný. Klasická misionářská poloha je v kosmu nereálná, neboť by oba partneři volně poletovali a mohli by si navzájem způsobit četné pohmožděniny.

Výsledkem amerických studií bylo, že sex je možný pouze ve dvou polohách. Při první z nich by byl jeden z partnerů ve výši pasu připoután k tyči. Při té druhé, komplikovanější, by byla do ložnice instalována „koza“, ke které by se žena připoutala. Její partner by stál před ní v botách pevně přichycených k podlaze a zároveň by se rukama přidržoval podobně jako v tramvaji. Technicky je tedy sex v kosmu reálný. 

Dalším problémem však je, že nevíme, nakolik se organismus ve stavu beztíže vyčerpá a jak zareaguje vegetativní nervový systém. U kosmonautů dochází ke změnám v krevním oběhu. Pro erekci je klíčové právě nahromadění krve v penisu. Kosmonauti se tedy pravděpodobně budou i nadále vydávat na dlouhotrvající cesty, aniž by byl problém sexuální deprivace vyřešen,“ píše k této problematice server sexuálně.cz

Co by se ještě dalo ve vesmíru prozkoumat? Věříte tomu, že Japonci budou zkoumat zápas v páce ve stavu beztíže?

   
01.04.2010 - Exotika - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] xyjmeno [*]

  ta soulož.. už ta představa je vtipná:))

  superkarma: 0 02.12.2010, 17:52:46
 2. avatar
  [1] RenataP [*]

  sperma v kosmické lodi to se rovná společenskému fópá, řekla bych...Sml54, což kdyby pak ubohá kosmonautka nějakým nedopatřením přišla k pořádné ženské ejakulaci, tak to můžou letět domů...Sml57

  superkarma: 0 01.04.2010, 07:29:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme