Magie

Potíže se zrcadlí v našich vlasech

V současných mrazivých dobách snad každý z nás již nejednou vytáhl ze zásuvky nějakého toho kulicha. Jednou z částí těla, která mrazem také trpí, jsou totiž vlasy. Známý a mnou často citovaný bylinkář Pavel Váňa ve své knize Průvodce bylináře Pavla celým rokem říká, že vlasy jsou zrcadlem lidského těla. A potíže, které máme, se nejvíce zrcadlí právě ve vlasech!

Pavel Váňa také říká, že pokud máme suché či mastné vlasy nebo nám vypadávají, je potřeba se zaměřit na vylučovací orgány, ledviny a tlusté střevo. Ale taktéž špatně fungující dvanáctník má na svědomí vypadávání vlasů. Vlasy a vlasová linie jsou také jednou z obšírných kapitol v pojednání Richarda Webstera o čtení z obličeje. I když v úvodu této kapitoly podotýká, že vlasy ve čtení z obličeje nehrají příliš velkou roli, protože jen doplňují to, co lze přečíst z obličeje. 

vlasy

 • Dlouhé vlasy jsou podle tohoto učení určující pro jedince, kteří jsou praktičtí, schopní, rozumní a věcní. Rádi diskutují a přemýšlejí, přicházejí s novými nápady.
 • Krátké vlasy jsou pak charakteristické pro osoby, které jsou rozhodné, rázné, plné života a energie. Tito lidé se zaměřují na své cíle a jsou připraveni pilně pracovat, aby jich dosáhli. 
 • Vlnité vlasy bývají typickým znakem jedinců, kteří jsou otevření, společenští, energičtí a ctižádostiví. Podle tradičního čínského čtení z obličeje pak býval člověk s vlnitými vlasy chytrý a měl neobyčejně silnou sexuální energii. 
 • Lidé s rovnými vlasy se podle tohoto čtení vyznačují soucitem, starostlivostí, představivostí, ovšem často bývají uzavření. 

Vezmeme-li v potaz, že čtení z obličeje má své základy v moudrosti starých Číňanů, vůbec mě nepřekvapuje fakt, že v Číně jsou rovné vlasy téměř pravidlem. 

Lidé s hustým vlasovým porostem jsou podle Webstera aktivní, rozhodní, nadšení a energičtí. Milují pobyt v přírodě a také oplývají potřebou mít se na co těšit.

vlasy

Řídké vlasy jsou znakem lidí senzitivních, emocionálně bohatých, kteří však mají sklon k urážlivosti. Na první pohled se zdají být jemní, ale v duši jsou silní a rozhodní.

Suché vlasy podle moudrosti staré Číny znamenají finanční problémy v blízké budoucnosti. V dnešní době, kdy jsou trhy s vlasovou kosmetikou doslova přeplněné vším možným, je možné těmto potížím předcházet, a tím i přitahovat hodně štěstí a také peněz. :-)

Podle výše zmíněné knihy lze dekódovat i vlasovou linii každého z nás, ovšem správný výklad závisí především na pohlaví dané osoby. Jestliže linie mírně ustupuje, je to pak u muže dobré znamení, jelikož odkrývá větší část čela. Naopak ženám to štěstí nepřináší, neboť to značí potíže ve vztazích s nejbližšími.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

   
15.02.2017 - Magie - autor: Helena Pelikánová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] AmeA [*]

  Děkuju za rady Sml59 Sml79

  superkarma: 0 15.02.2017, 22:05:14
 2. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Je to cele totalni blbost.

  superkarma: 1 15.02.2017, 16:38:35
 3. [5] babinka [*]

  Zajímavé čtení...Sml67Sml67

  superkarma: 0 15.02.2017, 14:29:35
 4. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  nemám dobré vlasySml80

  superkarma: 0 15.02.2017, 12:04:56
 5. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Zajímavé čtení,v zimě trpí vlasy díky čepici a mrazu. V létě zase díky horku. Zkrátka je nutná velká péče. Sml67

  superkarma: 1 15.02.2017, 11:37:38
 6. [2] dallbosco [*]

  Hmmm,zajímavé Já mám vlasy vlnité a delší a zatím nemám žádné problémy! Pravidelně si dávám zábaly a použiji i olivový olej!

  superkarma: 0 15.02.2017, 11:24:30
 7. [1] bobani [*]

  suché vlasy mám úplně z jiného důvodu

  superkarma: 0 15.02.2017, 10:34:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme