Zánět močových cest je velmi nepříjemné onemocnění, které se projevuje bolestí v bedrech či podbřišku a typickým pálením při močení. Častý výskyt onemocnění potvrzuje více než 80% žen, které se zapojily do výzkumu značky Urinal, který právě proběhl na internetovém magazínu Žena-in.cz. Anketní otázky odhalily také další zajímavá zjištění. 

Výzkumu se zúčastnilo bezmála 500 žen všech věkových kategorií z celé České republiky. Výsledky odhalily, že se zánětem močového ústrojí se setkalo alespoň jednou více než 80% respondentek. Téměř 30% žen onemocní zhruba jednou za dva roky nebo méně často, ale téměř 20% čtenářek se s ním setkává dokonce  2x – 3x ročně.

Zánět močových cest (cystitida) neodezní jen tak. Hned, jak se objeví první příznaky, je třeba začít jednat. 27% žen zamíří ihned k lékaři a potíže řeší užíváním antibiotik, 48% pacientek důvěřuje urologickým čajům a dokonce 60% žen věří brusinkovým preparátům, z nichž převažuje užívání doplňku stravy řady Urinal, ať už je to ve formě tobolek klasického Urinalu (44%), v podobě koncentrovaného přípravku Urinal Akut (37%) či dalších variant (Urinal Hot Drink, Urinal Sirup). Jako hlavní výhody uvádí respondentky nejčastěji spolehlivý účinek, přírodní složení bez chemie a možnost zakoupení bez lékařského předpisu.

urinalPři potížích s močovými cestami je podle odborníků nutné začít jednat skutečně ihned, protože onemocnění postupuje rychle. Toho si je vědoma většina dotázaných žen, 63% z nich totiž uvádí, že Urinal začaly užívat ihned při počátečních příznacích, ve fázi doléčení ho pak užívá necelých 10% respondentek.

Téměř 90% uživatelek produktů Urinal v odpovědích udává, že jsou s těmito přípravky spokojeny. Dále svým známým by je doporučilo 80% uživatelek, což dokládá skutečnost, že produkty Urinal mají při řešení potíží s močovými cestami svoje nezastupitelné místo.

Jedna z otázek ankety se týkala také webových stránek www.uroinfekce.cz. Zde se mohou lidé dozvědět podrobné informace o zánětech močového ústrojí. Tyto stránky zná a navštěvuje polovina dotázaných.

Nezávislý průzkum proběhl na jednom z nejčtenějších internetových magazínů pro ženy http://zena-in.cz/. Partnerem projektu je doplněk stravy Urinal od společnosti Walmark ČR.

Reklama