Sousedské vztahy někdy nebývají ideální... O tom nám napsala v dalším příspěveku čtenářka átéčko. Dál už si to přečtěte samy.

Bohužel sousedy si nevybíráme... Tak ať vám na dvorku brzy kvetou kytky! Moc Vám děkuju za příspěvek, milá átéčko, a přeju krásný den.


Když se z domu odstěhoval náš nepříjemný soused, všichni jsme si oddechli, protože nám znepříjemňoval život tak, že si to nikdo nedokáže ani představit. A když konečně opustil i hospodu, kterou v domě provozoval vlastně načerno, mysleli jsme si, že už bude klid.

Ale nebyl. Sousedi z vedlejších domů si oddělili svůj dvorek od našeho plotem se zamčenými vraty. Na něm zůstaly kontejnery na tříděný odpad. Nesouhlasili jsme, aby po našem zničeném chodníku tahali 2x týdně 8 kontejnerů (a přitom jsme ke kontejnerům neměli sami přístup), tak nás lidé z radnice potrestali tím, že i naši nádobu na odpad odvezli na dvorek úplně cizí, kam se nedá vyběhnout v pantoflích, protože je to asi 60 m po frekventované ulici. Poradili jsme si tak, že jsme si koupili svou nádobu na odpad a 2x týdně ji vyvezeme před dům na chodník. Sousedi z toho uzavřeného dvorku nás za to opravdu nemají rádi, že musí také chodit do toho cizího dvorku se smetím. Nepřistoupili na náš návrh, že na celém prostoru dvorku uděláme společně parkovou úpravu, kam by se vešly i ty nádoby na smetí. A kde by si mohly hrát děti a kvést květiny. Mohly tam být lavičky s pergolou... Tak máme každý svůj malý dvorek... My si na tom svém květiny vysadíme příští rok.

A jednou týdně vzít igelitku s pet lahvema a papírovou tašku s papírovým odpadem není pro mě problém. Prošlé léky odevzdám do krabice v lékárně a vybité baterie zase v prodejně s elektrověcmi. Asi tak.

átéčko

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

  • Máte doma hodně odpadků?
  • Třídíte doma odpad?
  • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
  • Co vám nejvíc vadí?
  • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky a budu ráda, když pošlete i fotky. Jedna z vás opět dostane dárek, tentokrát krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODPAD. Předem děkuju!

bb

Reklama