Zdraví

Potí se muži a ženy stejně?

Názory mužů a žen na vůně se velmi liší. Nejen na to, co jim voní či nevoní, ale také na to, jak často se vonět a čím.

Přípravky, které většině žen používá jako každodenní věc – antiperspiranty a deodoranty někteří muži nepoužívají, protože jim to připadá zbytečné. Zajímali jsme se tedy o to, jak se potí muži a jak ženy, jestli se potí stejně a pokud ne, tak proč….

Tak jako se muži a ženy odlišují fyzicky (např. průměrnou výškou a hmotností), liší se i chemické procesy, které probíhají v jejich tělech.
Ženská pokožka je mnohem citlivější na teplotní změny, což způsobuje množství tuku. Má v průměru menší plochu (1,75 m2) než mužská (cca 2 m2) a menší počet potních žláz. Z toho vyplývá, že ženy se potí méně - množství potu za hodinu u mužů dosahuje v průměru asi 250 ml, kdežto u žen jen 180 ml.
Mužské potní žlázy jsou mnohem aktivnější než ženské a většinou se u nich v podpaží nachází více bakterií, které způsobují nepříjemný zápach (např. coryneform a stafylokokus).
To znamená, že muži se nejenže více potí, ale jejich pot je i více cítit, přičemž ženy jsou zpravidla na cizí pach mnohem citlivější.

Napříč všem rozdílům, jedno mají muži i ženy společné – snaží se najít si partnera, se kterým si budou nejen rozumět, ale i navzájem „vonět“, protože žít s někým, koho nemůžete ani „cítit“ se jednoduše nedá.

Někteří muži by si ale měli uvědomit, že heslo „Správný chlap má smrdět kozlovinou.“ snad neplatilo nikdy, natož dnes. Navíc, svým furiantstvím od sebe odpuzují ženy, které by o ně mohly mít zájem.     

         
   
11.06.2003 - Zdraví - autor: katchaba

Komentáře:

  1. avatar
    [3] Ťapina [*]

    Ale stejně, deodoranty a antiperspiranty jsou dobrá věc, ale partner by měl ženě právě vonět i zpocený, jinak spolu nevydrží.

    superkarma: 0 09.12.2003, 16:24:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme