Bulvár

Potěšení na Baště: Pozvánka na Valentýnské menu!

Výjimečně malebné prostředí, romantická terasa, milá obsluha a skvělá kuchyně. Takové jsou hlavní přednosti oblíbené restaurace Hliněná bašta v Průhonicích u Prahy, která svým hostům slouží již dlouhých třináct let.

bašta

Už první chvíle návštěvy Hliněné bašty přinášejí mimořádný zážitek. Restaurace je totiž z jedné strany ukryta v umělém kopci, zatímco druhá strana s prostornou terasou je otevřena k malému, romantickému rybníčku. Při vstupu do restaurace navíc nemůžete minout dvě velká akvária s humry a langustami. Zatímco humři jsou v Česku již běžně k mání, langusta stále zůstává malou gurmánskou raritou (podává se zapečená se sýrovou krustou a limetkovým máslem).

Blíží se Valentýn, svátek všech zamilovaných!

Jaké pro vás Hliněná bašta připravila Valentýnské menu?

 • Jahodový sorbet s mátou
 • pěnové srdíčko z lososa
 • jemný zeleninový krém s hráškem a krutonky
 • kachní prsa plněná Foie Gras na pomerančích s gratinovaným bramborem ( tvar srdce )
 • jahodové tiramisu Hliněné basty

Co říkáte? To je romantická večeře snů!

bašta

Mohutné trámy staré tři století a nepálené cihly dávají celému prostoru příjemný rustikální ráz. Ale nejdůležitější je samozřejmě kulinářská nabídka. Z poměrně rozsáhlého jídelního lístku si vybere úplně každý. Hlavní důraz je kladen na čerstvé ryby v nejrůznějších úpravách. Výtečný je například steak z tuňáka, který se připravuje v hliněné peci, mořský jazyk či halibut. Za zkoušku stojí i pikantní krevety či nezvyklá kombinace lososového tataráku, který je podáván s bramboráčky.

Restaurace sází na domácí produkty a řadu věcí, včetně výborného pečiva, připravují zdejší kuchaři. V Hliněné baště se nepoužívají žádné polotovary, ale výhradně čerstvé suroviny. Proto v denní nabídce najdete také celou řadu sezónních pokrmů - na jaře zde například nechyběla jídla z lahodného chřestu či vynikající pečené kůzlečí maso.

bašta

Zajímavostí jsou jídla z bizoního masa, které v Česku nabízí jen minimum restaurací. Milovníka neotřelých kombinací jistě osloví biftek s čokoládovou omáčkou či s horkými višněmi, odpůrci experimentů si mohou pochutnat na jehněčím či zvěřině. Zdejší vyhlášenou kuchyni, která je dílem majitele a současně i šéfkuchaře Hynka Vávry, doprovází široká nabídka českých, moravských a francouzských vín.

V restauraci Hliněná bašta vládne až neuvěřitelně pohodová atmosféra. Po podlaze tiše našlapují kočky, na terase si dávají dostaveníčko ženy s kočárky a malými dětmi, mezi stoly nenápadně proplouvají číšníci a roznášejí výtečná jídla. Restaurace Hliněná bašta tak daleko více než tradiční českou hospodu připomíná výletní hospůdky ve Francii či Itálii. Také proto si Hliněnou baštu oblíbili nejen místní, ale i cizinci trvale žijící v Česku.

Více na www.hlinenabasta.cz

   
02.02.2011 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  tam by se mi moc líbilo,krásně vyřešená restaurace a hezké okolí,dala bych si jahodové tiramisu Sml67

  superkarma: 0 02.02.2011, 15:07:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme