Z kolekce: Tchibo

Kromě krásně nazdobeného stromečku a adventních věnců je to právě různorodá světelná dekorace, která by v tomto čase neměla u vás doma chybět. A právě světýlka jsou poslední roky oblíbeným dekorem nejen ve vánočním čase. Je to díky jejich všestrannému využití, ale taky tím, jak příjemně na nás působí. Není to ovšem jen tak, je potřeba vybrat vhodné barevné nasvícení.

Z kolekce: H&M

  • Bílé vs. žluté světlo

Slavnostní vánoční atmosféru nejlépe vytvoříte za pomoci teplého neboli žlutého světla. Právě to je pro lidskou psychiku podstatně lepší než světlo bílé – studené. Bílé osvětlení organismus nabuzuje, zvyšuje tepovou frekvenci a krevní tlak, takže se u něj člověk tak neuvolní jako u žlutého. Ne nadarmo se objevuje v kancelářích. Rozhodně si tedy promyslete, kam jej budete instalovat a podle toho vybírejte. Pokud se rozhodnete dát světelný řetěz či jinou dekoraci do dětského pokojíčku, zvolte světlo žluté. Děti u něj lépe usnou.

Z kolekce: Cellbes, 499 Kč

  • Kdo si hraje, nezlobí

Kombinací větviček a šišek vykouzlíte tu správnou útulnou vánoční náladu, kterou můžete ještě více podpořit výrazným světelným řetězem. Zelené jehličí doplňte ještě o pár ozdob v bílé či stříbrné barvě. Zmíněné odstíny pomohou dokrelist pocit, jako byste si přinesli kousek zasněžené lesní krajiny až k vám domů. Nebo můžete zvolit naprosto jednoduchou dekoraci. Postačí vám skleněná váza větších rozměrů, do které můžete naaranžovat šišky, kousky kůry či vánoční odzdoby, přidejte světýlka a kouzelná dekorace je na světě. Jednoduchou výzdobu můžete přenechat klidně svým potomkům. Ty budou rády, zabaví se a vy budete mít alespoň pár minutek zaslouženého klidu. Navíc tím dětem vytvoříte nádhernou památku na vánoční čas strávený s vámi. A právě o tom Vánoce jsou, o rodině, lásce a vzpomínkách.

Z kolekce: Jysk, 215 Kč

Nezapomínejte ani na venkovní vánoční dekoraci. Než nějakou koupíte, důkladně si pročtěte, zda je určená právě pro venkovní prostředí. V tomto případě už můžete sáhnout po výrazném LED bílém osvětlení. Pro venkovní prostory je studené světlo mnohem lepší než teplé.


Z kolekce: Ikea

V tomto čase bychom měly myslet i na své milované, kteří již nejsou mezi námi. Na hrobeček se hodí svíčky s LED diodou. Ty oproti klasickým svíčkám podstatně déle vydrží.


Z kolekce: Jysk

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama