Dlouhé zimní večery a nevlídné počasí za okny svádí k slastnému polehávání, nejlépe ve vyhřáté, pohodlné posteli. A když má lože ještě něco navíc – svůj příběh, o to lépe! Jaké příběhy inspirovaly designérku Helenu Dařbujánovou?

Postel se srdíčkem, která byla pojmenovaná Mácha, je inspirována romantickou básní Máj, vyprávějící o lásce Jarmily a Viléma. Růžovobílá je něžnou variantou pro zamilované. Ale Máj má i dramatickou podobu, kterou evokuje červená barva. Symbolizuje nejen barvu lásky, ale i dramatu tragického Máchova příběhu.

Co může mít postel v moderním designu společného s lidovou architekturou, kterou evokují siluety holubiček a pastelová barevnost? Tako postel byla nazvána Jurkovič a je poctou nejen slavnému architektovi Dušanu Jurkovičovi, ale i turistické chatě Maměnka na Pustevnách.

Zdálo by se, že postel Pro jelena bude určena pro paroháče, ale není tomu tak. Tuto postel se žakárovým potahem na matraci a čelem v barvě dřeva navrhla designérka pro milovníky přírody a příznivce myslivosti. A samozřejmě nejen pro ně.

Další postele najdete v naší fotogalerii. Dostanete se do ní kliknutím na fotku. Jak se vám líbí?

Čtěte také

Postel do malého bytu

Postel s krystaly, kožíškem, nebo poletujícími atomy

Reklama