Neodmyslitelnou součástí zimy jsou sněhuláci. Vyrobte si se Ženou-in sněhuláka, který vám neroztaje ani u krbu. Jeho tělo je z polystyrenu a knoflíčky z voňavé kávy. Je to jednoduchá a přitom efektní dekorace.

snehulak

Dnes pro vás máme návod na jednoduchou zimní dekoraci. Neumím si představit lepší symbol zimy, než jsou sněhuláci, a tak si jednoho dnes postavíme. Že není sníh? Nevadí, zvládneme to i bez něj.

Co budete potřebovat?

Dvě až tři polystyrenové koule různé velikosti, nebo jednu menší kouli a jeden zvoneček (seženete bez problémů ve výtvarných potřebách), případně dvě malé polystyrenové kuličky nebo vlněné bambulky na ruce sněhuláka, pár párátek se špičkou na obou stranách, pár kávových zrn, černý fix, lepidlo a kousek látky - nejlépe vypadá fleece, ale není to podmínkou. Já jsem si v rámci improvizace vystačila se starou rukavicí.

Jak na to?

Krok 1. Pospojujte koule
Pomocí oboustranných párátek pospojujte koule tak, jak vidíte na obrázku. Pokud jste na ruce sněhuláka použila bambule, přilepte je. Já jsem si spodní kouli a malé koule na ruce trochu ořízla. Spodní, aby sněhulák stál a ruce tak bude vypadat lépe.

snehulak

Krok 2. Připevněte knoflíky
Správné sněhulák má knoflíky z uhlí, náš bude mít z voňavé kávy (můžete použít taky zmuchlané kousky černého papíru, knoflíky nebo cokoliv jiného). Přilepte pár zrn na tělo sněhuláka.

snehulak

Krok 3. Vytvořte obličej
Můžete ho namalovat fixem nebo použít korálky. Fantazii se meze nekladou. Já jsem si koupila nalepovací oči, pusu nakreslila a jako nos posloužila tuha z oranžové pastelky, kterou jsem ořezávala tak dlouho, až tuha sama vypadla.

snehulak

Krok 4. Oblečte ho
Sněhuláky známe s hrnci na hlavě. Ten náš je stylový, a tak mu nasadíme čepici. V tomto případě čepku tvoří ustřižený prst ze staré rukavice s našitou bambulkou. Můžete mu ale čepku i ušít nebo uháčkovat. Jako šála může posloužit kterýkoli odstřižek, co doma najdete.

snehulak

Tip: Pokud vás doma netrápí mravenci, můžete sněhuláka nastříkat matným lakem a hned poté zasypat pomocí malého sítka hladkou moukou nebo ještě lépe moučkovým cukrem. To mu dodá opravdový zasněžený vzhled.

Reklama