Bulvár

Poslouchám jedině tvrdý beaty!

Milá redakce,
tak tímto tématem jste mi padli do noty. Hudba, to je můj život, hudba je pro mě všechno. Mohla bych asi napsat román, tak to raději trochu zkrátím. Od dětství jsme doma poslouchali muziku, máma Káju, Hanku Zagorovou a Zicha, táta zase country. Ale měli jsme pár desek, některé tehdy vydal Supraphon a některé přivezla teta z ciziny. Když mi bylo asi čtrnáct, ty desky jsem objevila.

Byla to Abba, Bee Gees, The Byrds, Crosby, Stills, Nash & Young, Cream a hlavně Beatles. Těm jsem celoživotně propadla. Ti čtyři kluci z Liverpoolu byli tím, co jsem hledala, a jejich hlasy mě provází do dneška. Teď už je moc často neposlouchám, znám jejich alba nazpaměť a hudebně jsem se také posunula o kousek dál. Ale jejich písničky jsou v mém srdci pořád. A taky muzika sixties, tedy 60. let, kterou považuji za tu nej, nej, nej…

Od Beatles jsem se dostala k přelomu 60. a 70. let a momentálně jsou mými favority Cream, Led Zeppelin, The Who, Jefferson Airplane, The Pretty Things, Jethro Tull a další. Mám doma sbírku starých „elpíček“, těm se prostě nic nevyrovná, jejich praskání a šumu. Taky mám spoustu hudebních knížek, filmů a magnetofonových kazet, které jsem nahrávala z desek a byly mou chloubou. Teď už knížky o hudebnících moc nečtu, ale muziku poslouchám pořád, občas z CDéček, občas z kazet a nebo z rádia, poslouchám zásadně rádio Beat (doufám, že to není reklama :o)).

Díky téhle muzice jsem poznala spoustu úžasných lidí. Hrála jsem v několika revivalových kapelách, i když musím přiznat, že ne s příliš velkým úspěchem :o)). Taky mám dvě kytary (elektrickou a elektroakustickou) a tři vystoupení po klubech za sebou. Odehrála jsem je jako ve snu, trémou se mi klepaly prsty. Život rockových hvězd holt není legrace. Teď už si občas zahraji jen po hospůdkách folk, který je také mou srdeční záležitostí. Miluji Nohavicu a Joan Baez. Na koncertech obou jsem byla a na živo jsou mnohem lepší než na kterémkoliv CDéčku.

Koncerty jsou něco, na co se člověk hrozně dlouho těší, a pak najednou odchází, má zalehlé uši, ale někde uvnitř v něm sálá ta úžasná atmosféra a v uších mu zní tóny písniček. V životě jsem byla na spoustě koncertů, asi už bych ani nedokázala vyjmenovat na kom všem. Největší zážitek mám ale asi ze svého úplně prvního velkého koncertu, byli to Rolling Stones v devadesátém pátém, vlezli jsme tam s kamarádem zadním vchodem, už nevím jak, ale dostali jsme se na Strahov, bez lístku. Jagger z té dálky vypadal asi půlmetrový, ale přesto to byl zážitek!

Viděla jsem pak spoustu hudebníků z těch krásných sixties, ale tohle bylo něco! Naposledy jsem byla v srpnu na Psích Vojácích a taky na skupině Killean, kde hraje jeden kamarád. Jsou báječní, doporučuji :o))) Muzika prostě je ta nejúžasnější věc na světě a určitě mě bude provázet i po zbytek života! Když je mi smutno, mám prostě hudbu, a ta tu bude napořád.

paviocko


No vida s tou reklamou… Já klidně řeknu, že nejradši mám Vltavu a Rádio 1, když nedává reklamu. Kde jsou ty doby, kdy nebyli komerční :). S kapelou jsme taky skončili, ale snad ji dáme dohromady, nebo se dám k někomu jinému, už mi chybí ty rozvášněné davy a poletující spodní prádlo (to po nás jednou hodil děda Nováků, nepral ho asi půlstoletí, a když letělo, provázel ho slovy Táhněte domů, holoto!). Jo, to byly časy.

Taky máte zážitky z koncertů? Napište mi o tom! Redakce@zena-in.cz!


 

   
11.09.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [14] xjannickax [*]

  tak tuhle hudbu taky muzu

  superkarma: 0 11.09.2006, 22:23:54
 2. avatar
  [13] lenagirl [*]

  superkarma: 0 11.09.2006, 19:36:22
 3. avatar
  [12] Eva_CZ [*]

  Beatles jo, ,,Stouny" ne. Folk ne.

  Ale jsem rada, ze jsou tady holky, ktere maji prehled.

  Ze, cukrarko?

  superkarma: 0 11.09.2006, 18:12:09
 4. avatar
  [11] zanetinka [*]

  taky si je ráda poslechnu

  superkarma: 0 11.09.2006, 18:09:05
 5. avatar
  [10] cukrarka [*]

  superkarma: 0 11.09.2006, 16:07:10
 6. [9] markousek [*]

  Největší zážitek mám z koncertu když jsem byla v 7měsíci,ale to je na dlouho

  superkarma: 0 11.09.2006, 15:11:50
 7. avatar
  [8] paviocko [*]

  Majucha: českýho Kramera :o))) Ale přiznám se, že už jsem na něj dlooooouho nehrála, můj elektroakustickej Epiphone PR 5E/B dostal přednost...

  superkarma: 0 11.09.2006, 14:55:58
 8. avatar
  [7] paviocko [*]

  Gerda: :o)))) No jasně! Eagles jsou super, ale žádný album nevlastním. Roy Orbisona nemusím, ten mě moc nebere, hlas má krásnej, ale jinak nic moc

  superkarma: 0 11.09.2006, 14:54:17
 9. avatar
  [3] gerda [*]

  A ještě Richi Valenze/Los Lobos/La Bamba! To je skvělá písnička, když ji slyším, vždycky se mi zlepší nálada. A pak ještě Roy Orbison, ten má hlas!!! Elvis Castello....to se nedá vypočítávat, to naskakuje po desítkách.

  superkarma: 0 11.09.2006, 13:56:00
 10. avatar
  [2] gerda [*]

  Nezapomnělas na Eagles? Hotel California... Beatles jsem měla ráda jen o něco míň, než chuligánské Rolling Stones, asi proto, že si víc dovolovali a dokázali být celý život parádně drzí.

  superkarma: 0 11.09.2006, 13:53:25
 11. avatar
  [1] Handa [*]

  Beatkes mám taky ráda, zejména skladbu "Stříbrný zabijáček"

  superkarma: 0 11.09.2006, 13:51:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme