Než začne to pravé školní učení – mučení, dopřejte svým dětem poslední zářijový víkend ještě trochu zábavy. Třeba na Mezinárodním loutkovém festivalu v Dolní poustevně a okolí. A kdeže se tato oblast nachází? To se dozvíte, když otevřete následující pozvání.

plakat

Mezinárodní loutkový festival v Dolní Poustevně a okolí se koná 23.–25. září 2011. Jako každoročně odstartuje festival průvodem obřích loutek „PTÁCI“ od hraničního přechodu do Národního domu, kde bude slavnostně uveden starostou města.

jezibaba

obří ježibaba

kral

obří král

Pro děti i dospělé diváky bude od pátku do neděle připraveno celkem 15 představení v Dolní Poustevně, jedna pohádka v Rumburku a dvě představení v Bad Schandau. Tato akce je finančně podpořena Evropským fondem pro regionální rozvoj z programu Cíl 3/Ziel 3.

Mezinárodní loutkový festival pořádá místní loutkový soubor Pomněnka. Jedná se o významnou kulturní akci, určenou nejen malým divákům, ale všem příznivcům různých forem loutkových pohádek a příběhů. Festivalu se každoročně účastní členové loutkových souborů z Česka, Německa i jiných zemí; soubory amatérské i profesionální.

vstupné

místo konání

Dolní Poustevná se nachází v severozápadních Čechách, v okrese Děčín. Sídlištně už navazuje na německé město Sebnitz a je ze dvou stran obklopena německým územím.

Informace o dopravě: www.idos.cz

mapa

zdroj a foto: www.kudyznudy.cz

Reklama