Novinky

Poslední tři vzpomínky

A máme tu poslední tři krásné vzpomínky od čtenářek: kukátko, Rusalka2008 a Babča.p. Komu je posílají, to už se dozvíte v jejich příspěvcích.

čtenářka kukátko:

Osobně dnes vzpomínám na několik mně milých lidí, ale osobní vzpomínky si nechám pro sebe. K napsání příspěvku mě vyprovokovala soutěž a moje reakce na ni. Po týdnu jsem se sem dnes dostala a vrhla jsem se do plnění úkolů. Soutěžila jsem minulý týden a chtěla jsem jet dál. Trochu mě dopálila jedna odpověď na můj komentář a uprostřed samolodí jsem se uklidnila. Za čím se to honím? Pak mě napadlo, kolik z těch, které tady každoročně soutěžily už možná není mezi námi a nikdo si na ně nevzpomene. Vzpomínám tedy na všechny nicky, které tu kdysi byly a teď nejsou. Ne proto, že by je to tu přestalo bavit, ale že už jsou v jiné síti.
Svíčka, kterou si teď zapálím, bude pro ně. Někdy na jaře tady byl přímo článek o úmrtí jedné z nás. Tak i pro tu konkrétní zemřelou ženu-in.

kukátko

čtenářka Rusalka2008:

Mé vzpomínky patří mnoha blízkým, kteří už tu s námi nejsou, ale ty bolavější patří těm, které musely odejít předčasně... a v utrpení. Mé kamarádky, přítelkyně, vždycky milé a s úsměvem, tak jsem si je ve vzpomínkách uchovala.
Lidušce bylo 24 let, Mirce 28 a Marcelce 35 let, když prohrály svůj urputný a statečný boj s rakovinou. Nikdy to nepochopím, veselé a optimistické bytosti, holky, co vyznávaly zdravý životní styl, měly šťastnou rodinu a já postupem času stála u jejich rakví a nechápala proč... A dodnes to nechápu. Tahle nespravedlnost nepřebolí
Děkuji vám holky za společné chvíle, za dobré rady od srdce a vůbec za to, že jsem vás mohla poznat a považovat vždy za přítelkyně... díky!

Rusalka2008

čtenářka Babča.p

Moje vzpomínka patří dědečkovi Františkovi. 29. 12. tomu bude 10 let, co odešel do nebe a já věřím, že tam na mne z toho nebe dává pozor.

Dědeček byl skvělý, nikdy nezkazil, žádnou legraci, hrál si s námi, byl velmi zručný a šikovný. Já od něj měla vyrobenou spoustu hraček, kolébky pro panenky, dětskou kuchyňku, bráškovi udělal autíčka i s garáží. Naučil nás dělat píšťalky s vrbového proutí, těch jsme měli snad 50 :-) a na podzim vyráběl obr draky. Vždy, když jsme ho polámali, vyrobil dalšího a dalšího. Vždy na nás měl čas. Pamatuji si, že nám z cest vozil marcipánové ovoce (bylo to ještě za totality), takže to bylo pro nás jako další vánoce.

Dědečku stále na tebe vzpomínám.

Babča.p

pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_________________________

Děkuji všem třem pisatelkám za jejich vzpomínky, které tímto prostřednictvím poslaly, a přeji jim krásné a pohodové Dušičky
Saša

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

   
01.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [5] Alla 11 [*]

   kukátko - moc krásně řečené, přidávám seSml67

  superkarma: 0 04.11.2013, 12:28:11
 2. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  jarmil22 — #3 to musí být strašné, kdo si tím neprošel, nemůže vědět... je mi to moc líto Sml15

  superkarma: 0 03.11.2013, 10:39:06
 3. avatar
  [3] jarmil22 [*]

  Dušičky mě poslední 4 roky drtí protože jsem přišla o dvě mě nejdražší osoby a už je jedno jestli to je na dušičky nebo během roku prostě je to deprese .Přišla jsem nečekaně o dceru a moje maminka šla hnedle za ní mohu říct že je to strašný kdo to nezažije neví o čem je řeč.

  Článek moc hezký Sml67

  1. na komentář reaguje rusalka2008 — #4
  superkarma: 0 03.11.2013, 09:57:30
 4. avatar
  [2] monkee [*]

  Kukátko, dík. Nezemřela, jen ji nevidíme...

  superkarma: 0 01.11.2013, 18:19:43
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Kamarádky, kamarádi Sml15, no snad se tam všichni mají líp

  superkarma: 0 01.11.2013, 17:13:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme