Dnešní téma uzavřeme příspěvky od Helenky, Prababky a Elis19. Všem třem pisatelkám děkujeme.

Pisatelka Helena

Magická skříňka a my ....
Složité téma, ze své podstaty vím, že je to tak trochu ďáblovo osidlo, past na vlastní vůli a požírač času. Netuším kolik podprahových myšlenek se z ní na nás valí a dost mi vadí i ty jasně definované, otevřené.

Programově nesleduji zprávy , když je někde náhodou zahlédnu, je to jako by na mě někdo z obrazovky lil litry a litry humusu,  a zároveň ze mě druhou stranou  něco vysával.

Máme  doma tyto oživlé obrazy ale hlavně na pouštění filmů , čím jsem starší tím víc mi  její samotný chod vadí, učím se doma žít v tichu. Nepouštím jí automaticky s příchodem domů, i když mám za sebou mnoho let takto strávených - nechtěla jsem slyšet vlastní myšlenky :) Pustit si ty cizí je daleko snadnější  .

.... Filmy mám strašně ráda, mám několik oddělení - Tibetské, Indiánské,  Historické - rytířské, pohádky. Podle stavu duše cestuji na vlně jednoho z nich, ale zároveň mi dochází, že bych měla víc věcí zažívat než pasivně sledovat a prožívat zprostředkovaně.

Jak se tak sleduji, věřím, že časem jí ze života škrtnu úplně.    

Helena

Pisatelka s nickem Prababka

Dobrý den, na téma televize a já jsem už určitě někde perlila.Mám raději počítač, filmy si stahuji podle vkusu, a to většinou s titulky, abych oprášila své nevelké znalosti cizích jazyků - ruštiny a francouzštiny, v poslední době pak se nepříliš úspěšně pokouším o poslech filmů anglických, protože jsem se v seniorském věku začala učit i tomuto novodobému univerzálnímu jazyku.

Televizi nepotřebuji vůbec, sledování seriálů považuji za ztrátu času. Má-li člověk slabšího pamatováka, tak je lepší ucelený film. A ty rádoby současné seriály nedokážu,  ať seriálové fanynky prominou, konzumovat.
Nostalgicky vzpomínám na řady dřívějších kvalitních seriálů, našich i z dovozu, např. to byl F.L.Věk , první řada Nemocnice na kraji města, Sanitka.

Tak jsem se sama úplně vyřadila ze zasvěcených debat o jednotlivých dílech dnešních skvostů, u kadeřnice či pedikérky působím jako mimoň z jiného světa, protože nemám pro bohatou diskusi žádné podklady.Ale nevadí mně to.

Všem milovnicím televizního vysílání přeji krásné chvilky strávené sledováním zvolených pořadů, snad přijde čas, kdy jich bude větší a lepší výběr.

Prababka

Pisatelka s nickem Elis19

Dobrý den, téma televize může přinášet nepřebernou škálu názorů. Je pravda, že i v naší domácnosti máme nejmodernější LCD televizor a k němu satelitní přijímač,aby bylo z čeho vybírat...
Další přístroje máme v ložnici a také jeden maličký v dětském pokoji.Taky je pravda, že je to žrout času,i když my snad nijak výrazně nepřeháníme sledování televize,hlavně ale u nás dominují sportovní přenosy a akční filmy .

Když je u nás někdo nemocný, dělá mu televizor společníka, stejně tak když jsem sama doma, tak na mne aspoň někdo mluví. Protože se mi občas stává, že přijdu domů a jsou doma všichni, tak mají puštěné notebooky včetně sluchátek, mluvím na ně a nikdo mne neslyší. Bývá mi z toho někdy smutno.

O to raději vzpomínám na své dětství, kdy jsme do mých 12 let doma žádnou televizi a jiné vymoženosti neměli, ale s to více se četlo, protože jsme byli hudební rodina tak i muzicírovalo, hrály se karty a o vánocích, žádné tisíckrát opakované pohádky, ale námi zpívané koledy s maminčiným klavírním doprovodem.
Bývalo to moc hezké...

Elis19

pozn.red. Texty nebyly redakčně upraveny

____________________

Všem třem pisatelkám ještě jednou děkuji za jejich příspěvky a přeji krásný víkend s televizí i bez…
A za chvíli už na vás čeká konečné losování dárku…

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama