Tyto příspěvky jsou sice kratší, ale jsou moc pěkně napsané, tak by byla škoda je schovat do redakčního šuplíčku. Dáme je hezky „sourozenecky“ do kupy. Hezké počtení.

Čtenářka Datura

Dobrý den,
svého sourozence sestru o 14 let starší skoro neznám. Vdala se, když mi byly 4 roky a odstěhovala na druhý konec republiky. Vídaly jsme se jen zřídka. Naposledy před 20 lety na pohřbu maminky.

Proto jsem chtěla, aby moje děti k sobě měly blíž. Dcery jsou od sebe 4 roky a střídavě by se láskou snědly, jindy se zas uměly pořádně pohádat. Poznala jsem to podle toho, jak si stěhovaly své pokoje. Máme dost velký dům a přízemí bylo celé jejich. Pokud bylo všechno zalité sluncem, měly pokoj společný, když se pohádaly jen trochu, měly pokoje vedle sebe, zato když se do toho namotal nějaký kluk, tak měly pokoje přes chodbu.

Teď už mají obě dítě a rozumí si úplně nejvíc. A hlavně se umí podržet v těžkých chvílích. Nejtěžší chvíli ve svém životě právě teď prožívá starší dcera a je až dojemné, jak se k ní ta mladší hezky chová. Jsem ráda, že si pomáhají a přeju si jediné, aby jim to vydrželo celý život.

Datura

Čtenářka Prababka

Historie se opakuje ?
Mám pouze jednoho sourozence , a to o sedm let staršího bratra. Naše vztahy v dětství nebyly nic moc, měl už jiné zájmy a nenáviděl „ služby „ , když se o mě musel starat.Většinou mě brzy někam zašil a sousedi žalovali mamince, že někde kvílím.Později se náš vztah s lety zcela změnil a docela si rozumíme.Jen mám oprávněný sklon k žárlivosti, neboť maminka bratra vždycky chválila, ale mě nikdy, a to mě hodně bolelo.

Moje děti se narodily s rozdílem ještě větším-11 let, ale to starší je dcera .Historie se opakovala, musela dohlížet na mladšího brášku, což se jí mohutně zajídalo.A ti dva si rozumějí méně a méně, doba je nedobrá pro pěstování vřelejších vztahů. Asi k tomu přispěla naše rodičovská nezralost, její otec ji prakticky poznal až jako dvouletou po návratu z prezenční vojenské služby, zatímco syna jsme si pořídili záměrně a bylo to úplně něco jiného.
Myslím, že sourozenci by neměli mít velký věkový rozdíl.

Prababka

Čtenářka Lorja

Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
Mám dva syny Romana (32) a Jakuba (13).Protože každý vyrostl jako jedináček,žádná rivalita se mezi nimi nekonala.Mají se rádi a mladší syn na svého velkého bráchu nedá dopustit.

Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
Starší syn Roman byl v době kdy jsem čekala mladšího Jakuba prakticky dospělý. Měl již 18 let a tak oznámení o rozšíření naší rodiny bral bez potíží. Ty měli spíše sousedé.Domnívali se,že v kočárku vozím „vnoučka“.Já jsem to žádnému z nich nevyvracela.

Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
Snažím se a věřím,že ani jeden nemá pocit,že by byl odstrkován.

A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?
Jako nejstarší  ze tří sourozenců jsem občas schytala pár facek za lumpárny,které měli na svědomí mí dva mladší bráškové.Přesto jsem je měla vždy ráda.Teď mi už zůstal jen ten nejmladší a já k jeho rodině ráda jezdím.

lorja  :-) ;-)

Pozn.red. Texty nebyly redakčně upraveny

________________________

Všem třem pisatelkám děkuji, že si udělaly čas a napsaly, a za chvilku už nás čeká závěrečné vyhodnocení.

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama