Čtenářky s nicky Kytinkak, Verča27 a ekleinovka také vyjádřily své názory na podzimní oblékání. I když jsou krátké, byla by škoda je nezveřejnit, proto je berte jako milou tečku za dnešním tématem

Přeji krásný den všem žen-inkám.

Tak u nás vládne ještě krásné letní počasí. Takže nosím ještě docela vzdušné, lehké oblečení. Ale v práci musím mít svetr. Už je znát, že jsou noci chladné a zima jde do baráku. Kratší kalhoty snesu, i když je chladněji, ale ruce musím mít schované, to mi je potom zima všude. Oblékám si většinou, co mi padne do oka a hlavně svetry podle ranního venčení bafíků. To hned vím, jestli se mám obléci tepleji nebo snesu jen tričko. Včera jsem si koupila moc pěkný šál z jemné bavlny, takže na chladnější rána už mám vystaráno. Oblečení ve skříních nedělím podle ročního období. Mám to prostě na druh věci. Jeden komínek trička, další kalhoty, další svetříky atd......A dnes mám ¾ rifle, a zelenou blůzku a svetřík šedý.

Takže se pro dnešek loučím a všem přeji ještě mnoho teplých a krásných dnů jako je teď u nás.

Kytinkak

Dobrý den, letně - podzimní šatník pro mě obvykle znamená, že ráno cestou do práce mrznu, nebo se odpoledne cestou z práce v autobuse potím jak v sauně. Občas obojí. Dále to znamená bundičky pozapomínané všude možně. Ještě, že si nelibuji v drahých kouscích oblečení. Takhle na mě bundička i mikinka vždy počká, pokud si tedy vzpomenu, kde jsem ji mohla nechat. Ještě na základní škole jsme takhle postrádala bundu týden - pak jsem ji našla na věšáku v šatně plaveckého bazénu. Další výrazný prvek letně - podzimní módy jsou potom silonky - ty potvory, které vždycky někde zatrhnu. Odpoledne je tedy nenosím ne proto, že se oteplilo, ale protože už na nich mám zaručeně díru. No prostě tyhle přechody období nijak zvlášť nemiluji. Ale dneska je počasí přímo letní, takže si asi odpoledne zase obléknu letní šaty a sandálky. Snad nám to léto, co se vrátilo, ještě nějaký ten den vydrží, než nastanou podzimní plískanice.

Verča27


Krásný sluníčkem provoněný a prohřátý den

Rána teď chladná jsou, nohy mne zebou.
Nechci já, léto mé, loučit se s tebou.
Hýčkám si paprsky sluníčka hřejivé,
nechám se obejmout, zůstaň tu, léto mé !

Léto mi odchází, sluníčka ubývá...
Posměšně šklebí se ze skříně mikina.
Kdyby jen mikina ! Bunda i kalhoty,
poťouchle mumlají : ,, Do skříně se šaty !“

Předpověď počasí, dech se mi tají....
Léto tu zůstává, i když jen babí .
Sluníčko hřeje mne na duši, na těle
vzduch se zas provoněl a mně tak krásně je !

ekleinovka

Milé četnářky, děkuji za vaše příspěvky k dnešnímu tématu

Texty nebyly redakčně upraveny

 

 

Reklama