Ještě vybírám poslední tři maminky, tedy spíše poslední tři cesty do porodnice, a už se chystám na cestu domů.

Čtenářka s nickem komendova

Zdravím všechny budoucí maminky.
Protože jsem měla dva císařské řezy, tak jsem si jako prasknutí plodové vody, vystrašené pohledy partnera neužila. Moje první cesta do porodnice byla před čtyřmi roky, kdy jsem jela na běžnou prohlídku a na poslech. Později mi bylo oznámeno, že mám manžela poslat pro věci, protože jsem tam musela zůstat a za 3 týdny se nám narodil kluk. A moje bohužel už poslední cesta do porodnice se konala před devíti měsíci, která taky začala jako běžná kontrola a poslech ozev miminka a skončila druhý den narozením naší dcery. Proto přeji maminkám, aby se nebáli rodit přirozenou cestou, protože z vlastní zkušenosti vím, že císařský řez je horší než přirozený porod.

komendova

čtenářka s nickem Planda0

Dobrý den, mám za sebou dvě cesty do porodnice.

První cestu jsem absolvovala dá se říct ve strachu z neznámého,z bolesti,z toho jestli to zvládnu a budu dobrá matka.jelikož jsme v té době bydleli ještě u rodičů a manžel zrovna na noční směně. Pamatuji si jak jsem šla budit naše a říkám“Mami už to asi přišlo“ jelikož byly 2hodiny ráno tak se ze spánku probrala a nevěděla co je za den ještě v polospánku řekla mí co co je pondělí nebo úterý ten výraz byl legrační během chvilky jí to došlo že budeme vyrážet,tak jsme vzbudili ještě tatínka.Cesta autem byla klidná ale pak přišel zmatek když se před námi zavírala závora měl projíždět vlak.Taťka byl v celku nervozní a nechtěl čekat tak si řekl otočím auto a pojedu jinudy nevím jestli z nevyspalosti nebo........ale vyjeli jsme skoro na druhém konci města.

Každá minuta byla nekonečná, každá sekunda byla hodinou. Já nedávala znát bolesti ať ho ještě víc neznervózním.Tak jsme si to štráchali stále do nemocnice a najednou nás zastavovali policajti.A jeden znich říká kampak,kampak tak pospícháte měli jsme trošku překročenou rychlost a maminka říká do porodnice budeme rodit.Tak mi popřál hodně štěstí a pustil nás bez dalších otáček. Konečně jsme dorazily na místo z tatínka  to všechno spadlo a usmál se a dodal zvládli jsme to.Jelikož porod nastal až za další 4hodiny pak jsem si říkala že jsme nemuseli tak plašit.

Druhou cestu do porodnice už jsme absolvovali s manželem.Také to přišlo v noci ještě jsem ho nechtěla budit věděla jsem že není kam spěchat tak jsem si šla napustit vanu ať se mi trochu uleví bolest ale ono ho to vzbudilo.Řekla jsem mu ať si de ještě lehnout ale nechtěl chodil po bytě sem a tam byl strašně nervózní pořád se mě ptal jestli to bolí,kdy už pojedeme? Po třech hodinách jsme vyrazily autem cesta byla klidná dojeli jsme bez problému.
Věci jsem měla vždy už týden dopředu nachystané.Teď už máme děti větší a s radostí na to vždy vzpomínáme.

Planda0

Čtenářka Dagmar Alžběta

Přeji hezký den.
Měla jsem naprosto obyčejnou cestu do porodnice - jela jsem autobusem. Na zastávce zrovna vystupovala jedna známá tetička a začala nade mnou lamentovat: „Bože, děvčico, co z teho děcka bude, šak nemáš žádné břucho“.Řidiče v autobusu to naprosto vyděsilo a tak mě donutil usednout hned vepředu a celou cestu jel snad třicítkou, aby mě dovezl jako v peříčku. Syn se narodil naprosto předpisově 3 kg na půl metru. Už je mu 23 a je z něho kus chlapa.

Dagmar Alžběta

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

__________________

Dnešní téma jsme uzavřely s humorem:
(Bože, děvčice, šak já už také nemožu...
Tak za chvilku vyhodnocení)

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama