Přečtěte si poslední tři krátké příspěvky na dnešní téma. Poslaly nám je čtenářky s těmito nicky: Bonda, a Vonfon Co myslíte, převládne obliba čepic, nebo naopak?

 

Zdravím! Tak já raději pokrývky hlavy nenosím, vypadám v nich hrozně, raději dávám přednost čelence. Ale čepici mám doma jedinou, bílou s norským vzorem a k ní stejně barevnou šálu. Je z nadýchaného akrylu a koupila jsem si ji v roce 1980 v Paříži při zájedu našeho folklorního souboru na festival. Měla jsem tehdy jen velmi málo franků, to víte, devizový příslib celému souboru byl malý a ještě ho zhltli různí okresní papaláši, kteří se přifařili. Chodila jsem těmi nádhernými obchoďáky smutná, že na nic nemám dost peněz, a najednou jsem tu soupravu uviděla. Stála přesně tolik, kolik jsem měla peněz, musela být moje. Nadělala jsem s ní pak doma spoustu parády, a je skoro nezničitelná, velmi teplá. A je to hezká vzpomínka na mládí.

Bonda

Musela jsem ji vzít čepici na milost.

V sobotu jsem se chystala za kamarádkou do jiného města a jelikož všude hlásili přituhuje, přítuhuje - bude padat sníh, začala jsem se probírat zimním šatníkem. Mám čtyři zimní kabáty a podzimní bunda už se mi zdála nevyhovující. Beru jeden po druhém a... panebože -  jsou mi malé. Já nemám co na sebe - to jsou ta kila, co jsem od zimy nabrala - stačil úraz  nohy a pak to takhle vypadá. Absence cvičení vše dokonala....

Úplně vzadu je ještě jeden kabátek - no ten jsem neměla na sobě už ani nepamatuji. Jupí - je mi.  Nicméně opět probém - nemá kapuci. Původně ji měl, ale kde je teď? Hledám, hledám a nic - nacházím pouze čepici debilku, rukavice a šálu.

Debilka i rukavice mi sedí - no aspoň něco. Já kapucová budu nosit debilku - jak hluboko jsem klesla....

Sobota - svítí sluníčko a já beru svoji bundu - krk zamotám do šály a vyrážím na výlet - čepici debilku mám pro jistototu v tašce - co kdyby ty trakaře začaly opravdu padat.........

Hanula

Krásný den. Čepice to není nic pro mojí  malou oválnou hlavičku.  Někde v nějaké diskuzi jsem četla, že si někdo připadá v čepici, jako čistokrevný debil!. Ať se nebojí, já jsem velitel debilů. Ještě že  jsou kapuce a čelenky, které mě zachraňují.  Nekoupím si zimní oděv bez kapucky. 

Kdysi mě zachraňovaly šály, které se nosily omotané kolem hlavy, nebyly tak upnuté a nedělaly malou hlavičku. V životě jsem nedala na hlavu  čepici debilku! To bych se i já musela zasmát pří pohledu do zrcadla . Ani klobouk jakkoliv tvarovaný není nic pro mě! Úplně nejhorší jsou barety, nechápu jak to těm starým babičkám na zastávce může slušet.  V neděli má mrznout u nás konečně i sněžit, tak už mám nachystanou  čelenku a  kapuci. To nosím současně, též to není žádná sláva, ale nenechám si zmrznout ucho!

Vodfon

Texty nebyly redakčně upraveny

Reklama